Modrá jako safír

ModraJakoSafir_bookAutor: Kerstin Gier
Originální název: Saphirblau
Český název: Modrá jako safír
Knižní série: Drahokamy (Edelstein Trilogie)
Díl: druhý
Žánr: young adult, cestování časem, paranormálno, zvláštní schopnosti
Hodnocení: 3 hvězdičky

Gwen se ještě ani nestačila vzpamatovat z toho, že se teprve před pár dny dozvěděla, že je nositelkou vzácného časocestovatelského genu, a už musí plnit životně důležitou misi, o níž toho vlastně ani moc neví. Snaží se dělat to, co po ní všichni v okolí požadují, ale přece jenom má svou hlavu a odmítá se honit za něčím, jenom proto, že jí to ostatní přikážou.

Nijak jí nepomáhá ani o to, že je podle své otravné sestřenky na podobnou práci naprosto nevhodná a nevzdělená, což jí dává často a velice ráda sežrat. Do toho všeho ještě přimíchejte pomatenou hlavu i hormony z jejího cestovatelského společníka, v němž se ani za mák nevyzná, a je o zábavu postaráno.

Gwen nechce být pohou loutkou arogantních Strážců. Touží zjistit, o co tady vlastně jde a proč se její sestřenka Lucy s Paulem rozhodli s jedním z chronografů zmizet někam do minulosti, aby tak zabránili dokončit velkolepý plán hraběte Saint Germaina na záchranu lidstva. Většina z Vnitřního kruhu totiž drží Gwen daleko od všech důležitých informací, a proto společně s částí své rodiny, svou nejlepší kamarádkou Leslie a taky jedním víceméně otravným duchem démonského chrliče začne pomalinku vše odhalovat…

Nakladatel: Arena (GE), CooBoo (CZ)
Počet stran: 395 (GE), 344 (CZ)
Vazba: Vázaná i brožovaná (GE, CZ)
Vydání v USA: 1.12.2009
Vydání v ČR: 31.8.2012

Datum četby: 1 den, říjen 2014, v češtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Proč mám pocit, jako by se tam vůbec nic extra nestalo.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor: Drahokamy je celosvětově oblíbená série, která se k dnešnímu dni dočkala zfilmování prvních dvou knižních dílů a která je samozřejmě velice oblíbená i u nás. Mně se první díl v češtině do rukou dostal někdy v roce 2012 a docela se mi zalíbil, ale že bych z něj byla tak na větvi jako všichni ostatní se říct nedalo. A protože nemám ráda nedokončené série, pustila jsem se do pokračování.

Nevím proč, ale mám pocit, jako by se v tom druhém díle nic extra překvapivého nestalo. Samozřejmě že se toho v knize odehrálo hodně, plno věcí se rozuzlilo, plno se jich také zauzlilo, několikrát se zasmějete nad tím, co ta Gwen proboha vyvádí (třeba zpívání jistých muzikálových árií po pěti sklenkách punče), jindy jí budete chtít pořádně propleskat, pak budete chtít propleskat Gideona a vlastně i všechny ostatní.

Bohužel mám už od prvního dílu pocit, že jsem celou zápletku tak nějak odhalila, v druhém díle jsem ji už i díky několika jasným náznakům rozluštila a teď už jen do třetího dílu čekám, jestli se mi vše potvrdí. Asi už toho mám za sebou načteno hodně, proto mi stačí poskládat několik náznaků a indicií a odhadnu, kam to bude vše směřovat.

Rozhodně je to kniha určená spíše mladším ročníkům, ty starší chytne roztomilá romance a čtivý příběh. V českém překladu mě ovšem zaráželo množství chyb, korektura jako by zaspala, navíc se mi zdá, že překlad prvního dílu šel tak nějak více od srdce, zatímco ten druhý se mi občas zdál těžkopádný. Tak jako tak mám teď neuvěřitelnou chuť si pustit oba dva filmy… pokud se mi je podaří sehnat.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

 1. lucie napsal:

  Tuto knihu bych si chtěla přečíst. 🙂
  lucie recently posted..Týden s knížkou #3My Profile

 2. Káťa napsal:

  Hmm, zní to zajímavě, další dobrý typ na čtení! Už nějaký čas chodím na tvé stránky a opravdu se mi líbí, protože knihy mám hodně ráda, zvláště fantasy (byla jsem začas Potteromaniak ale nejradši mám Pána Prstenú, ten Tolkienúv propracovaný svět mně při čtení fascinoval a ráda vzpomínám i na to jak jsme byli na tom z rodiči a mladší sestrou v kině, Jackson odvedl fantastickou práci, ta prostředí (třeba Elrondovo obydlí) byla nádherná a hudba také, ještě i těm hercům úlohy perfektně sedli, třeba Gandalf nebo Aragorn . . . ehm, pardon. No, prostě to byl pro mě tehdy fantastický zážitek, na který doteď ráda vzpomínám. Mám moc ráda aj Agathu Christie (hlavně slečnu Marplovou), právem ji říkají královna detektivních zápletek, Plameny Inkvizice či první díl z cyklu Gričská čarodějka od Marie Jurič Zagorky nebo knihy Kate Mosse i když historické romány má ráda spíž máma, tak knihy chorvatské spisovatelky Zagorky aj Labyrint nebo Hrobka od Mosse se mi líbili, nebráním se i jiným žánrům jako fantasy a detektivky. Jestli se ti líbí romance a romantika tak doporučuju zkusit knihy od Barbari Cartland. Viděla jsem zfilmovaného Ducha/Fantoma Monte Carla, Hazard Srdcí a Souboj Srdcí a i když romantika není můj šálek kávy, tak knižní předloha Fantoma Monte Carla se mi opravdu líbila (dostala sem se k ní náhodou v knihovně, když jsem hledala něco co bych si půjčila na čtení, a jelikož se mi film líbil, tak jsem se rozhodla zkusit i knihu a nelituju to) a tak se chystám na Hazard Srdcí, který se mi také docela líbil, Souboj Srdcí už až tak ne. Podobně jsem se dostala k Zakleté Elle, film z Anne Hathaway se mi opravdu líbil a když jsem zjistila, že je to původně kniha, musela jsem si ji sehnat a líbila se mi snad ještě víc než film. A po téhle tvé recenzi přemýšlím, že zkusím aj tuhle trilogii Drahokami. Jinak, jestli sháníš filmy podle této trilogie, zkus primewire.ag tam by měli být, minimálně ten první ano. Tedy jestli ti nevadí dívat se na to v angličtině a zkousneš tu spoustu vyskakujících oken s reklamami. Je to vcelku dobrá webstránka na filmy a seriály v angličtině akorát to neustálé vyskakování reklam, když na něco klikneš. Asi se už na to někdo stěžoval, protože to už trochu zredukovali ale stále je jich tam víc než dost.

 3. Káťa napsal:

  Ups! Už zase jsem to přehnala. Začnu psát a nemůžu přestat, hlavně když je to o něčem co mě baví nebo to mám ráda. Moc se omlouvám ze ten “sloh“!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..