RC review: Frankieho otázky před spaním

FrankiehoOtazkyPredSpanim_bookAutor: Kate de Goldi
České datum vydání: říjen 2015
Žánr: young adult, ze života
Nakladatel: Ikar

Co uděláte, když víte, že se členové vaší rodiny nechovají zrovna jako podle příručky klasické šťastné rodiny? Co uděláte, když zjistíte, že život vaší nové kamarádky rozhodně není nijak snový, jak si představujete? Co uděláte, když máte prostě příliš mnoho otázek?

Dvanáctiletý Frankie je sice nejmladší z rodiny, ale přijde mu, že se o rodinu nejvíce stará. Dává pozor na to, aby bylo vše na svém místě, aby měli doma všechny důležité zásoby pro případ živelné katastrofy, pomáhá mamince se vším, o je potřeba. Jeho sestra si z něj sice kvůli tomu dělá legraci, ale Frankie má rád řád a pořádek. Prostě už je takový.

Taky si hodně dělá starosti. O školu, o sousedy, o své přátele a hlavně o svou maminku. Ví, že není jako jiné mámy a že kdyby na ni nedával pozor, mohla by se z ní zase stát ta zadumaná a věčně smutná máma. A to by rozhodně nebyl rád nikdo z rodiny.

Pak mu ale do života vstoupí nová spolužačka Sydney a Frankie se musí vypořádat se vším novým, co s sebou přinesla. Sydney je totiž úplně odlišná od všech, které zná a kdoví proč si usmyslela, že budou s Frankiem přátelé… k velké nelibosti jeho nejlepšího kamaráda Gigse. Jenže je to právě Sydney, kdo ve Frankiem vyvolá celou řadu dosud neznámých otázek, na které potřebuje odpověď. Hlavně na jednu z nejdůležitějších, na kterou se bojí maminky vůbec zeptat…

PODÍVEJTE SE NA RECENZI NA BLOGU NEOLUXORU
NEZAPOMEŇTE ODEBÍRAT RSS KANÁL

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Andrea napsal:

    Tahle knížka mě moc zaujala, takže děkuji za tip!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..