Knihy měsíce – květen, červen 2015

Nějak jsem pozapomněla, že jsem nenapsala článek ohledně těch nej knih za květen a červen. Takže pro všechny, kdo hledají nějakou tu inspiraci, tu něco málo mám.

Druhá stříbrná kniha snůRuinsHeroOverruledThe DealThe MistakeLife in Outer SpaceOwning VioletFair GameYou Were MineStealing RoseLeadHádův chrámRychle a smyslněDeepSisters' FateKiro's EmilyGlimmerglassWhen I'm GoneKód smrtiFalešná hra

Hitparáda

Nejlepší kniha
Hero (Samantha Young)

Proč: Rozhodně nejlepší kousek, jaký jsem za oba měsíce četla. Od autorky jsem četla jen sérii Dublin Street (vlastně zatím jen první dva díly), ale ta mi přišla v žánru new adult tak nějak akorát. Hero mě proto velice příjemně překvapilo. Bylo pořádně hot, ale taky šlo o emoční jízdu, u níž jsem nechtěla, aby skončila. Kniha by měla vyjít i v češtině.

Nejhorší kniha
You Were Mine (Abbi Glines)

Proč: pokud jste četli mou recenzi, víte, že jde zatím o nejslabší knihu z celé série. Vůbec mě nebavila a přišla mi naprosto zbytečná. Hlavní hrdinové mi jen pili krev a celkově byl příběh moc divně pospojovaný.

Největší překvapení
Fair Game (Monica Murphy)

Proč: U nové new adult série své oblíbené autorky jsem byla docela zvědavá, jak si s ní vůbec dokáže poradit. Přece jenom je samotný námět poměrně klišoidní a není to nic, co bych už nečetla, ale styl psaní mě opět vtáhl a já se při některých chvílích neuvěřitelně červenala. Monica to se mnou prostě umí.

Nejhorší zklamání
Kiro’s Emily (Abbi Glines)

Proč: Ani nevím, co jsem čekala, ale tak nějak jsem prostě čekala daleko víc. Vím, že jde jen o malou novelku, která má vysvětlit, jak se Kiro, nenapravitelný děvkař, zamiloval do matky Harlow a jak ji nedokázal nechat odejít… ale bylo to takové… o ničem. Teda kromě touhy a sexu. Jinak o ničem.

Nejnapínavější kniha
Ruins (Dan Wells)

Proč: Tuhle post-apo sérii jsem si neuvěřitelně užila a je velká škoda, že se v češtině zatím nechystá a na Slovensku snad skončili jen u prvního dílu. Je to neprávem opomíjený skvělý kousek, který pro změnu napsal chlap, tudíž se nemusíte bát horoucí romance, i když i ta se tam samozřejmě objeví. Tohle bylo pořádné vyvrcholení příběhu, jaké jsem vážně nečekala.

Nejvtipnější kniha
Life in Outer Space (Melissa Keil)

Proč: Jsem moc ráda, že mi tenhle kousek Goodreads nabídlo ke čtení po té, co jsem dočetla Fangirl, protože to byla ta správná nerdovská zábava, jakou jsem potřebovala a jakou jako nadšený fanoušek kdečeho rozhodně oceňuju. Výborná oddechovka.

Nejnudnější kniha
Kód smrti (Douglas Preston, Lincoln Child)

Proč: Nevím, jestli mi to prostě tolik ze začátku nesedlo, nebo to bylo prostě hodně divné, ale docela jsem se při četbě nudila, i když to samozřejmě nijak extra nudné nebylo. Jen takové neuvěřitelné, hodně matoucí a tak dále.

Nejromantičtější kniha
Sister’s Fate (Jessica Spotswood)

Proč: Není to vyloženě romance, ale mně nejromantičtější vážně přišla. Moc se mi líbil vztah mezi Cate a Finnem i poté, co ztratil paměť a nepamatoval si, že byli vůbec pár. Jeho povaha se i tak probojovala na scénu a rozhodně neodešel s prázdnou. Oba palce nahoru.

Nejočekávanější kniha
The Deal (Elle Kennedy)

Proč: Na tuhle knihu – a potažmo celou sérii – jsem se těšila už od chvíle, kdy jsem ji uviděla na zahraničních blozích společně s ukázkami. Věděla jsem, že to bude něco, co mi skvěle padne do noty a nemýlila jsem se. Tohle je must have série, kterou si rozhodně musíte přečíst, proto je dobře, že bude vycházet také v češtině.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Rychle (Kristy Bromberg)

Proč: Erotických sérií je v poslední době jako máku, proto taky nemůžu znát všechny – stejně jako je tomu u new adultek i young adultek. Téhle jsem si všimla hlavně díky tomu, že vychází nově u nás v češtině. Vtipné na ní ovšem je to, že hlavní hrdinka je tuším tmavovlasá holka a na všech obálkách je nějaká blonďatá dračice 😀

Nejlepší cover knihy
Ruins (Dan Wells)

Proč: Všechy tři knihy série mají perfektní obálky. Sice jsou na nich občasně divně pospojovaní modelové (viz druhý díl), ale to mi nijak extrémně žíly netrhá. Líbí se mi, že narozdíl od jiných sérií, se u téhle neměnily obálky díl od dílu, ale společně k sobě ladí.

Nejhorší cover knihy
Hádův chrám (Rick Riordan)

Proč: Myslím, že jsme si už zvykli na to, že české obálky knižní série o Percym jsou prostě dětské, ale jinak hodně podivné. Dokonce jsem se občas přistihla, že se mi ty obálky začínají líbit, ale pak jsem usoudila, že je to tím, jak často na ně koukám.

Největší crush
Jimmy (Lead ~ Kylie Scott)

Proč: Celá série se sice neřadí mezi mé top série, ale rozhodně není špatná. Pokud jste četli recenzi, víte, že nejvíce se mi líbil třetí díl a to hlavně kvůli Jimmymu, který mi prostě učaroval nejvíc a i když je to kretén, rozhodně bych mu podlehla ráda.

Hrdina měsíce
Caine (Samantha Young)

Proč: Není to úplně typický hrdina, jakého většinou v podobných erotických romancích najdeme. Zatímco jiná se většinou hned polepší a svou půlku zbožňují, tenhle se většinu času stále chová jako kretén, přesto se na konci stane pravým hridnou.

Hrdinka měsíce
Cate (Sister’s Fate ~ Jessica Spotswood)

Proč: Cate je pro mě rozhodně hrdinou obou měsíců, už kvůli tomu, jakým procesem od prvního dílu až k tomu poslednímu vůbec prošla. Z ustrašené dívky se stala odvážná mladá žena, která udělá vše, aby zachránila ty, na kterých jí záleží.

Pár měsíce
Hannah & Garrett (The Deal ~ Elle Kennedy)

Proč: Není to úplně klasická dvojka, kdy ona podlehne jeho kouzlu a on se nechá vzít pod chomout. Líbí se mi, že si vzájemně umí jít hezky po krku, že Hannah Garrettovi rozhodně nedá nic zadarmo a že jejich láska není žádná instantní, ale má svůj průběh. Jednička s hvězdičkou. Už se nemůžu dočkat třetího dílu, protože i dvojka stála za to.

 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. Charmedka napsal:

    Pry neco malo, to poradna hromada knih, obdivuju 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..