Filmová recenze: Ant-Man

Ačkoliv nesbírám a nečtu komiksy, filmové verze oblíbených komiksových sérií sleduju více než ráda. Ano, jsem blázen do Marvelu, ano, začíná mě brát i DC hlavně díky sexy Supermanovi a Arrowovi. Jsem jenom ženská, co po mně chcete?

AntMan_posterRežie: Peyton Reed
Scénář: Joe Cornish, Edgar Wright, Adam McKay, Paul Rudd
Kamera: Russell Carpenter
Hudba: Christophe Beck
Hrají: C Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Michael Peña, Bobby Cannavale, Judy Greer, John Slattery, Joe Chrest, Wood Harris, Tip Harris, David Dastmalchian, Martin Donovan, Hayley Atwell, Kourtney Shales, Zack Duhame, Jordi Mollà, Rod Hallett, Marie Joelyn, Vanessa Ross, Chandra Shaker Sangam, Abby Ryder Fortson, Stan Lee, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Chris Evans

Scott Lang má už dost života na hraně a když jej konečně propustí z věznice za jednu hodně dobrou a kamuflovanou loupež, rozhodne se zůstat na té správné cestě.

Problém ovšem je, že s jeho rejstříkem mu nikdo slušnou práci dát nechce, a tak se brzy i přes svou nechuť a přesvědčení nechá zlákat k jedné ryhclé prácičce, aby dokázal své bývalce, že je své malé dcerky opravdu hoden.

Vloupačka ale dopadne úplně jinak, než by si představovala a místo peněz si domů odnáší více než podivný oblek, který mu pořádně zamává životem. Ukáže se, že si jej vybral doktor Hank Pym, aby se stalo nejmenším hrdinou na světě, jenž jako jediný dokáže zabránit další zhoubě světa. Scott se nijak netají tím, že pro roli Ant-Mana opravdu není dělaný, ale dojde mu, že to je jenom na něm…

Na Ant-Mana jsem se těšila stejně mocně jako na poslední Avengery, protože mě tyhle blockbustery v kinech neskutečně baví. Paul Rudd je má platonická láska už od dob filmové verze Praštěné holky, takže jsem se nemohla dočkat, až ho uvidím v roli atypického hrdiny.

Na to, že se blíží padesátce, vypadá ve filmu neuvěřitelně dobře (aka děsně sexy). Těžko říct, jestli vděčí spíše filmovým kouzlům, nebo výborné životosprávě, ale řeknu vám, že nad těmi břišáky budete slintat (pokud jste ženská teda). Jako hlavnímu hrdinovi filmu mu dávám jedničku s hvězdičkou, protože mě dokázal do děje neuvěřitelně vtáhnout a taky perfektně pobavit. Společně se svou partou prapodivných kriminálních kamarádů, kteří vaši bránici polechtají stejně mocně.

Přiznám se ovšem, že Michaela Douglase se mi chtělo spíše profackovat, ačkoliv bod za to, jak jej na začátku filmu krásně omladili. S Evangeline Lilly to u mě ale bylo podstatně horší, protože jí ani trochu nefandím. Jsem toho názoru, že vážně moc hrát neumí a ukázalo se to i tady, kdy mi přišla neuvěřitelně plochá a až moc přechytralá. I přesto je to ovšem výborný kousek, který rozhodně budu chtít vidět znovu… už jenom kvůli té scéně s tankem nebo bitkou na vlakové trati.

Film si nejvíce užijí fanoušci celého universa, ale hlavně ti, kteří mají za sebou všechny marvelovské filmy a s trochou štěstí i oba seriály, aby pochytili a pochopili tu hromadu odkazů. Obrovské plus dávám za první předscénu před skokem do přítomnosti a taky za dvě potitulkové scény. Rozhodně si na ně počkejte, jedna je po hlavních titulcích a druhá na samotném konci.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. Lucy Lillianne napsal:

    Taky jsem blázen do Marvelu. Musím vidět všechny filmy i oba seriály 😀 A film byl podle mě slabší než jiné marvelovky, ale spokojená jsem rozhodně byla…
    Lucy Lillianne recently posted..Filmová očekávání #16 Jurassic Park 5My Profile

  2. Charmedka napsal:

    Na film se urco chystam. Komiksy nectu, ale stejne jak ty miluju tyhle filmy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..