Once Burned

OnceBurned_bookAutor: Jeaniene Frost
Originální název: Once Burned
Knižní série: Night Prince
Díl: první
Žánr: paranormálno, romance, erotika, magie, upíři, duchové, ghúlové
Věková hranice: 20+
Hodnocení: 4 hvězdičky

Leila moc dobře ví, co je to těžký život. Od nehody, která se jí stala ve třinácti letech a která ji zanechala permanentně nabitou elektřinou, se naučila postarat sama o sebe. Společně se svým kamarádem Martym vystupuje v jakémkoliv cirkusu to jde a předvádí svá gymnastická čísla.

Elektrické napětí ovšem není to jediné, co si od nehody odnesla. Při doteku dokáže u člověka vyčíst jeho nejhorší hřích, vidí do minulosti a občas i budoucnosti a když má nějakou osobní věc, dokáže člověka dokonce vystopovat a pozorovat jej. A právě díky této schopnosti se stala velice cenným zbožím.

Když ji upíří banda unese po jedné z rozcviček, aby vystopala nebezpečného upíra, kterému říkají Vlad, netuší, že to bude právě on, kdo jejímu životu udá nový směr, ať už se jí to líbí nebo ne. Vladovi se totiž ne neříká…

Nakladatelství: Avon (EN)
Počet stran: 346 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 26.6.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Promo ke knize

Datum četby: 3 dny, březen 2015, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Záhadný a mocný Vlad a držkující Leila 😀

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor: Upíří sérii od Jeaniene Frost mám ohromně ráda. Společně s novelami tvoří pěknou řádku skoro dvacítky knih, které by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout. Původní série Nočních lovců čítá na 7 dílů + nějaké ty krátké novelky. Do ní se zapojí dvě další knihy věnující se dvěma dalším výraznějším postavám. No a nakonec tu máme (ne)plánovanou tetralogii o Vladovi, kterého z dějin můžete znát jako Drákulu.

Říkám neplánovaná, protože původně byly ohlášeny tři díly, ale při psaní autorce jaksi došlo, že vše ve třech knihách nedokáže odvyprávět. Moc mě to nepřekvapuje. Nočních lovců mělo být celkově 8, ale nakonec skončila u 7. knihy. Tohle se mi na ní líbí. Ví, kdy má se sérií skončit (ačkoliv u Lovců mi některé díly přišly už zbytečně natahované i tak).

K Nočním lovcům (v angličtině Night Huntress) mám docela citový vztah. Byla to má první paranormal romance série, de facto i první setkání s výraznou erotickou stránkou knih… Holka si vždycky pamatuje, když je něco poprvé. I z toho důvodu jsem byla hodně zvědavá na to, jak tahle spin-offová série dopadne. Vlad je totiž jako postava vážně kapitola sama o sobě. Samozřejmě se nejdříve objevil v původní sérii, aby vytrhl Cat trn z paty a taky pořádně štval Bonese (dobře mu tak!), ale už tehdy zaujal oko nejedné čtenářky.

Vlad je totiž typický záporák. Bydlí v obrovském hradě s hromadou sloužících, ve sklepě má výborně vybavenou mučírnu, dostane všechno, na co ukáže prstem a co nedostane, po tom tvrdě jde, a své nepřátele nemilosrdně pronásleduje, mučí a vraždí. Navíc je tak neskutečně arogantní a egoistický, že by s ním nejspíš žádná normální ženská nevydržela. A proto se na scéně objeví Leila, která se jej ze začátku bojí, ale nevědoma si klasického upírského dekóra se svými rýpavými řečmi, nebojácností a zdravou vyřídílkou pomalu začíná dostávat pod Vladovu slupku.

Řeknu vám, že jsem tak trochu očekávala, že bude Vlad nemilosrdný, ale takhle kruťáckého jsem ho nečekala. O to víc mě pak jeho vzájemné interakce s Leilou bavily, ačkoliv mi už od začátku bylo jasné, že jeho kouzlu prostě propadne. Přece jenom je to pořád romance, takže všichni víme, co očekávat. Hromadu sexuálního napětí a kreativního upířího sexu. Voilá.

Zápletka byla rozhodně zajímavá, ačkoliv mi na konci přišla taková neuzavřená. Určitě to vše ještě bude mít nějakou dohru, protože… známe Jeaniene. Ta vždycky přijde s něčím drsným, jen aby tomu hrdinové společnými silami mohli nakopat prdel. A tak to má být.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..