Fifty Shames of Syki (21)

Syki se opět vrací v plné ráži, s hubou plnou keců, rádoby inspirativními tlachy a taky neuvěřitelně naspeedovaná po svém prvním Americanu vůbec, bez mléka, bez cukru. To je vám najednou ale rauš…

Její tempo je vražedné, jejími nepřáteli jsou vlastně úplně všichni, protože každého už někdy nasrala.
Ale ani to jí nezabrání, aby vesele dřystala dál.
Bez servítek.

Syki a kreativita

Když se řekne kreativita… co vás napadne jako první? Mě popsaný a pokreslený papír. Protože takhle nejčastěji řádím já. Ať už je to v práci při nekonečném meetingu nebo doma u vytrhaných listů bloku, které se mi válí někde v té neidentifikovatelné hromadě, co mám občas na stole. Myslím, že jsem v poslední době kreativiotu neuvěřitelně posedlá.

Asi to bude tím, že jsem už dlouho potřebovala něco, co by mě nakoplo tím správným směrem a co by mě začalo naplňovat zase jiným způsobem. Můj život se posledních pár let dosti výrazně točí okolo knih, přece jenom o nich píšu docela pravidelně, nejlepší nakupování je to v knihkupectví a při pohledu na mou knihovnu mě jímá hrůza a zároveň i neuvěřitelné nadšení.

Ještě před pár měsíci bych neřekla, že budu potřebovat něco, co by mě mělo kreativně zase nastartovat, jenže jak už to tak bývá, člověka ovlivňuje okolí a vůči moderním trendům také není zrovna imunní. Vidím to i profesně, pokud jde o webdesign. Velkým hitem teď jsou responsivní designy. Kdo nemá web responsivní, má to v době nejplacatějších telefonů a tabletů docela těžké.

Od okamžiku, kdy jsem začala pracovat na redesignu Doupěte, jsem věděla, že potřebuju novou energii a nový směr. Po přečtení knihy Kraď jako umělec jsem si to jen potvrdila. Osvětlila mi to, co jsem už dávno sama věděla. Člověk vždycky bral inspiraci od jiných, napodoboval, utvářel a vytvářel. Já se nechala před těmi skoro pěti lety inspirovat zahraniční blogosférou, řada z vás se zase mohla inspirovat u mě. Tehdy bych neřekla, že se někteří z nás dostanou tak daleko, poznají tolik super lidí a budou se chtít dělit o své názory, doporučovat knihy ostatním a prostě číst, číst, číst.

Nejsem člověk, který by jen tak seděl se založenýma rukama a nic nedělal. Jsem kreativista. Ráda vymýšlím, píšu, zaznamenávám, barevně si podtrhuju a štítkuju vše, co oštítkovat lze. Možná jsem tak trochu cvok, ale kdo z nás není. Jsem umělec? Určitě. Celé Knižní doupě je jedno umělecké dílo.

A pokud na mě bude takhle Americano působit vždycky, vznikne plno dalších uměleckých věcí. Protože život je hned veselejší, když se můžete maniakálně smát nad něčím, co vám v knize bude připadat vtipné. Bez ohledu na to, jak divně na vás pak budou koukat lidi v tramvaji. Může vám to být úplně putna, no ne?

Buďte tedy kreativní a nechte se inspirovat! Stejně jako já 🙂

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

  1. Meghan napsal:

    To zní dobře, asi do toho půjdu! 😀 Už mi kreativita taky nějakou dobu chybí, měla bych s tím něco dělat 😀

  2. Sayury napsal:

    Syki…ty se maniakálně směješ pořád 😀 A Americano ani žádná kniha na tom nemá žádný podíl 😀
    Sayury recently posted..Zakázaná hra: lovecMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..