RC review: Ella a Michael navždy

Ella&MichaelNavzdy_bookAutor: Jessica Sorensen
České datum vydání: 12.3.2014
Knižní série: Tajemství (The Secret)
Díl: druhý
Žánr: new adult, romance, erotika, ze života
Věková hranice: 18+
Nakladatel: Domino

Ella a Michael si toho užili až až – ať už každý sám za sebe anebo dohromady. Ani jeden z nich nemůže říct, že si žil jako na zámku, ale vždycky se jeden na druhého mohli obrátit. Společně překonali příkoří minulosti, aby se mohli těšit, co jim život přinese ve společné budoucnosti nového.

Všechno by mělo jít jako na běžícícm páse, měli by být šťastní a spokojení. Přece jenom si to zasloužili. Ale jak se dá dobře udržovat vztah na dálku? Bude jim stačit láska a odhodlání?

Ellu neustále trápí myšlenky na to, že se jednou zblázní stejně jako její matka. Nedokáže se rozhodnout, jestli má Michaela nechat jít, aby bez ní raději prožil šťastný život, nebo jestli si ho má k sobě ze sobeckých důvodů připoutat. Jednu chvíli je naprosto spokojená, v další je zmatená a neví, co dělat. Michael netuší, jak jí vysvětlit, že je pro něj ta jediná a že ji rozhodně neopustí. Dostali se do slepé uličky a neví, jak z ní ven.

Když je jedna kniha málo

Jessica Sorensen se mezi čtenáři stala natolik oblíbenou díky tomu, že vydává jednu knihu za druhou. V současné chvílí má na kontě okolo deseti knižních sérií, které dohromady čítají více než 40 knih a to je panečku už pořádné čísílko.

My jsme se dosud v češtině dočkali teprve dvou knih a nevypadá to, že se brzy objeví nějaké další, což je opravu škoda, protože autorka rozhodně psát umí.

Překlad

Nevybavuju si, že bych s českým překladem knihy měla nějaké problémy. Pravda, člověk si musí zvyknout na spíše netradiční styl vyprávění – alespoň co se žánru týče – ale jakmile se začtete, už to jde ráz na ráz. Pak vám příběh najednou uteče, ani nevíte jak, a vy toužíte po nějakém tom pokračování. A takové knihy jsou nejlepší… a někdy i nejhorší.

Postřehy a pocity

Ella a Michael navždy je kniha, která z new adult žánru výrazně vybočuje svým celkovým pojetím. Mám toho načteno už hodně a můžu s klidem prohlásit, že tohle je kousek, který mě opravdu bavil.

Už jenom proto, že oba hlavní hrdinové jsou prostě jiní. Nejsou dokonalí a oba si to až moc dobře uvědomují, přesto pro toho druhého dokonalými chtějí být, jenže to nejde zrovna dvakrát dobře. Můžete namítat, že takových postav je v podobných příbězích nespočet, ale tady je to prostě jiné… to poznáte, až se sami do knihy začtete.

A pokud jste se do Michaela nezamilovali už v prvním díle, v tomhle v tom určitě budete až po uši. Já ještě pořád čekám, až ze stránek knih vystoupí a zeptá se mě, jestli si ho vezmu. No jo, je mi jasné, že taky můžu čekat věčně, ale holka může snít, no ne? Až se člověku nechce věřit, že si Ella neustále nechtěla a nedokázala přiznat, že jeden druhého potřebují, protože se vzájemně skvěle doplňují. I když ona se většinu času zase chovala jako hysterka… ale vzhledem k prožité tragédii, která v ní zanechala smutnou pachuť života, se není čemu divit.

Hodnocení

Jessica Sorensen i tentokrát potvrdila, že dokáže dějově pěkně kouzlit a přitom se nemusí opičit po všech svých kolegyních. Druhý díl, oproti tomu prvnímu, klade důraz na daleko dospělejší problémy, s nimiž se hrdinové potýkají, a vy se tak společně s nimi snažíte najít nějaké východisko, které by fungovalo, aniž by se muselo nutně něco pokazit. Sem tam vám ukápne slza, zasmějete se a hlavně se při lechtivých scénách hodně zapotíte. Naprosto ideální kombinace, která vám dokáže zpříjemnit večer, proto si zaslouží 4 hvězdičky.

Ella a Michael navždy si můžete objednat na stránkách nakladatelství Domino.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství Domino za poskytnutý recenzní výtisk knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. lucie napsal:

    O této knize jsem nevěděla, vypadá krásně. 🙂
    lucie recently posted..Student knihomol 3 – #3My Profile

  2. Danča napsal:

    Tahle kniha a vůbec celá tahle série je úžasná. Jenom je největší škoda ,že nebude vydavatelství pokračovat v překládání 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..