Posuď knihu podle obalu (153)

Název knihy: Podivné město
Autor: Ransom Riggs
České datum vydání: 6.8.2014

Česká anotace: Deset podivných dětí prchá před armádou obludných monster.

A pomoci jim může jen jediný člověk – jenže ten je uvězněn v těle ptáka.

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.

Můj názor: Stejně jako tomu bylo v případě obálky prvního dílu, i pokračování mě svou obálkou mírně děsí. A to je nejspíš dobře, protože série má jistý hororový nádech, ačkoliv potvrdit to nemůžu. I když mám první díl už dávno koupený, ještě jsem se k němu nedostala. Líbí se mi, že česká verze převzala originální obálky a že se snaží dodržet i tu tajemnost.

 
 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

6 Responses

 1. Sarah napsal:

  Kdybych se měla rozhodovat podle obálky, tak bych si 1. a tenhle 2. díl nikdy v životě nepřečetla 😀

 2. Aires napsal:

  Obálka nic moc, ale je taková ,, správně děsivá,, , stejně jako i samotná knížka 🙂 No jsem na ni zvědavá 🙂
  Aires recently posted..Divergentní inspirace (Inspiration – 6)My Profile

 3. První díl mám anglicky ve čtečce už strašně dlouho a taky jsem se do něj zatím nepustila, ale hrozně se těším, protože mám podobné děsivé příběhy strašně ráda.
  Trinity Estridge recently posted..Kde sehnat anglické knížky?My Profile

 4. Marika napsal:

  Díky za tip na zajímavou knížku. Obálka je správně horrová, mám takové knížky ráda
  Marika recently posted..Půjčka pro ženy na MDMy Profile

 5. Janika napsal:

  Miluju první díl-přečetla jsem ho v srpnu 2012 a stále mě ta kniha fascinuje, dlouho dobu člověk nechápe co se děje a kapitoly jsou dlouhé, ale jakmile se děj rozjel, odkládala jsem ji jen neochotně a to abych nabrala dech, konec mi přišel dost takový jako filmový-prostě konečný střet plný dramatických zvratů, ale na druhý díl se nehorázně těším. (A bych jsem hodně překvapená že si autor vzal Tehereh Mafi-jaký to krásný autorský pár, že? Ale zvláštní že ve psaní jsou oba trochu jinde 🙂 )

 6. Adushka napsal:

  Četla jsem první díl a byla jsem docela zklamaná. Čekala jsem od toho něco jiného, už podle té děsivé obálky. Bohužel neodpovídala „děsivosti“ příběhu, musela jsem se donutit knihu dočíst 🙁 Další díl si raději odpustím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..