Společné čtení Vampýrské akademie (20)

A nakonec to nejlepší, tedy šestý a poslední díl série. Nevím, jak jste na tom vy, ale já jsem si při čtení posledních řádek říkala, že mi je smutno, že to končí, a zároveň jsem byla ráda za to, jak to vlastně všechno skončilo. A co na Poslední oběť říkáte vy? P.S.: Pozor na spoilery.

Moc krásný závěr série – překvapivý, akční… a uvěřitelný. 🙂 Jen mi bylo na závěr trochu líto Adriana, protože přeci jen – on Rose miloval a tohle si nezasloužil. Velkou útěchou mi je, že nezůstane sám, přesto bylo ale těžké to číst. Obecně si myslím, že všechno bylo uzavřeno moc pěkně. Lissa usedla na trůn, zlí byli potrestáni… Jak už jsem psala, moc krásný závěr ještě krásnější série.

Ells

Stejně jako u čtvrtého a pátého dílu jsem měla strach, že mi i v tom posledním bude absence akademie vadit. S tím jsem také poprvé ke čtení přistupovala, naštěstí se ale ukázalo, že jsem se bála zbytečně. Šestý díl je prostě jedna velká jízda, takže si člověk po akademii ani nevzdechne.
Skvělé bylo skrývání Rose, Dimky a Sydney. To jsem se tak bavila, že mi občasné prostřihy na to, co se děje na královském dvoře, oproti tomu přišly trochu nudnější. Ale zase člověk musel být v obraze.
Jako nejlepší momenty považuju postupné sbližování Rose a Dimky, dojemnou scénu se Soňou a Mikhailem a taky pár střípků s Adrianem a Sydney. Poprvé jsem si toho vůbec nevšimla, ale teď mě to hned trklo do očí. Třeba, jak Adrian o Sydney prohlásil, že je upjatá, a ona zase dost nahlas dávala najevo, že vztah člověka a Moroje je něco naprosto nechutného. To byly vážně vtipné momentky.
Konec byl přesně takový, jaké mají konce být. Nejdřív pořádné drama a potom troška něčeho klidnějšího. Jenom mi bylo hrozně líto Adriana, z jeho pohledu to asi nebyl moc šťastný konec.

Illandris

Jemi líto,že dobrodružství s Rose skončilo. 🙁
Ani nevím,jaké jsem měla pocito po přečtení.Ale vím jedno a to,že mě hodně moc překvapila vražedkyně Taťány do ní bych to opravdu neřekla.
A také jsem ráda,že Rose zůstala s Dimitrij (čekala jsem to :D).Ale přesto mi bylo líto Adriana tohle si nezasloužil.
Jsem hrozně ráda,že jsem se rozhodla přečíst Vampýrskou akademii.

Kiki

Nádherné zakončení, ale měla bych jednu výhradu: ROSE MĚLA SKONČIT S ADRIANEM!!! 🙂 Dimitrij se opět objevil jako fajn chlapík, ale ta scéna s Adrianem mě zklamala (tzn. rozbrečela). Chudák jeden. Ještě že vím, o co půjde v Pokrevních poutách.
Takže jo, líbilo se! 🙂

Adelle R.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..