Knihy měsíce – leden 2014

Máme tu nový rok a spolu s ním samozřejmě také mou oblíbenou knižní hitparádu, kterou jste si od svého vytvoření tolik oblíbili. Tak se podívejme na to, co všechno jsem za leden přečetla.

Falling Into UsTake a Chance: A Rosemary Beach NovelDublin StreetDreamlessAustenlandMaybe SomedayFinders KeepersSimple PerfectionFour Seconds to LoseVšechna jeho přáníCrash into YouTaste of DarknessPřekroč svůj stínThree Broken Promises

Hitparáda

Nejlepší kniha
Taste of Darkness (Maria V. Snyder)

Proč: Jak může být něco úžasnějšího? Ne, nemůže. Knihy Marii V. Snyder zbožňuju, což vy samozřejmě víte. Je mi líto, že tahle série skončila, ale jsem ráda, že se můžu těšit na další autorčiny knihy. Vždycky přijde se zajímavým příběhem a sympatickými postavami.

Nejhorší kniha
Maybe Someday (Colleen Hoover)

Proč: Přikládejme to mé pomatené mysli a chvilkové slabosti, že jsem se rozhodla zrovna pro tuto knihu autorky, ačkoliv jsem ji původně číst vůbec nechtěla. Měla jsem poslechnout svou intuici a do knihy se nepouštět. Obálku to má sice moc hezkou, ale obsahově mě kniha neskutečně vytáčela.

Největší překvapení
Crash into You (Katie McGarry)

Proč: Nebyla jsem si jistá, jak si autorka poradí s problémovým Isaiahem. Nelíbilo se mi, jak to s ním a s Beth skončilo, i když chápu, že jejich vzath nemohl mít žádnou budoucnost a že vedle sebe oba potřebovali mít jiné protějšky. Velice se mi líbil kontrast mezi Isaiahem a Rachel. Abych pravdu řekla, tak jsem si Rachel zatím ze všech hrdinek série oblíbila nejvíc.

Největší zklamání
Finders Keepers (Nicole Williams)

Proč: Věřila jsem, že Garthův příběh bude něco úplně jiného. Něco, co mi vezme vítr z plachet. Něco, co mi připomene, proč se mi jako postava tolik líbil. Něco, co mi ukáže ten správný typ romance. Jenže místo toho jsem dostala rozkouskovaný příběh, který mě fakt nebavil.

Nejnapínavější kniha
Dreamlessd (Josephine Angelini)

Proč: Tahle kniha mě chytla od začátku do konce. Měla jsem obavy z toho, co se stane na dalších stránkách, frustrovalo mě, co se děje s hlavní dvojicí příběhu, a čekala jsem, co si autorka vymyslí dál. Takové knihy je pak radost číst.

 

Nejvtipnější kniha
není

Nejnudnější kniha
Austenland (Shannon Hale)

Proč: Kniha mě neuvěřitelně zklamala a zároveň příšerně nudila. Nepřišlo mi na ní romantické zhola nic. Hlavní hrdinka mě štvala už od první kapitoly a měla jsem chuť ji přetáhnout pánvičkou, jediné plus byl samotný konec, který se ukázal alespoň uspokojivý.

Nejromantičtější kniha
Překroč svůj stín (Katie McGarry)

Proč: Ano, není to zrovna typická romantická kniha, ale spíš emocionální horská dráha, kdy nevíte, kde je nahože a kde dole, ale i tak se mi zdá docela romantická. Hlavně jsem si oblíbila Noaha, i s jeho výstřelky 😀

Nejočekávanější kniha
Take a Chance (Abbi Glines)

Proč: Jo, ještě pořád tak nějak ve skrytu duše věřím, že knihy Abbi Glines mi přinesou i ně+co jiného, než navlas stejný scénář jen s jinými kulisami a pořádnou pornografii. Ano, jsem naivní, ale nemůžu si pomoct. Těšila jsem se… a pak to stálo za prd.

 

Knižní série objevená v tomto měsíci
Dublin Street (Samantha Young)

Proč: Asi jsem už přejezená těch instaromantických knih s erotickým nádechem. Sem tam se člověku podaří najít něco zajímavého, jindy je to jen nudná šeď. Na tuhle sérii jsem se ovšem velice těšila a i když mě první díl zase tolik nevzal, třeba si reputaci zlepší tím druhým.

Nejlepší cover knihy
Taste of Darkness (Maria V. Snyder)

Proč: Všechny obálky série o Avry jsou nádherné… tedy, alespoň ty UK verze, ty americké mě zase tolik neberou.

 

Nejhorší cover knihy
Austenland (Shannon Hale)

Proč: Jako by šla všechna kreativita stranou. Kdybych nevěděla, co je to za knihu, nejspíš bych si jí v knihkupectví nevšimla. Ono by to možná bylo i dobře, co? 😀

 

Největší crush a hrdina měsíce
Lucas (Dreamless ~ Josephine Angelini)

Proč: To prostě nejde jinak. Lucas je zlatíčko. No dobře, asi by se mu nelíbilo, kdybych to o něm říkala na veřejnosti (ups!), ale stejně se mi stejně jako Helen vždycky zrychlil tep, když se objevil na stránkách.

 

Hrdinka měsíce
Helen (Dreamless ~ Josephine Angelini)

Proč: Až budete mít knihu v ruce, pochopíte. Anebo taky ne. Helen je někdy možná tak trochu Mary Sue, ale stejně vás bude bavit a budete jí držet pěsti. Protože toho má chudák vážně hodně.

 

Pár měsíce
Avry a Kerrick (Taste of Darkness ~ Maria V. Snyder)

Proč: Copak existuje dokonalejší pár? Ne. Prostě ne. Jen je obrovská škoda, že v knize zase tolik psolečného času neměli. Ale stejně je žeru.

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..