Knihy měsíce – červen 2013

Červen je už dáleko za námi, ale já nějak zapomněla na vaše dva oblíbené měsíční články, takže tady máte červnovou knižní hitparádu.

Předurčena do hrobuRedesignedOne Tiny LieKolejmoříPočátekThe Edge of NeverPod rudým měsícemManželská smlouvaDress Your Marines in WhiteMonument 14T.A.J.N.O.S.T.I.Deklarace smrtiForever Too FarDualedThe Queen's ArmyGlitchesScarletUntouchedSetkání s duchemIf You StayCat Scratch FeverLost and Found14 podob touhyNoční směna

Hitparáda

Nejlepší kniha
Kolejmoří (China Miéville)

Proč: Tahle kniha mě ohromně překvapila. Zpočátku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla a než jsem pochopila, co se vlastně děje. Ke konci jsem už měla své podezření, které se ukázalo jako správné, to mi ale nezabránilo žasnout nad pečlivou propracovaností celého světa, včetně roztodivných postav, u nichž jste nevěděli, jestli jsou kladné anebo spíš ne.

Nejhorší kniha
The Edge of Never (J.A. Redmerski)

Proč: O téhle knize se toho v zahraničí hodně namluvilo, tedy hodně se o ní mluvilo v superlativech. Měla jsem proto jistá očekávání, protože jsem myslela, že dostanu něco, co se mnou zamává. No, zamávalo to spíš jiným směrem. Tohle byla jedna velká a naprosto zoufalá snaha o rádoby silnou knihu. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla v angličtině a nevrazila více peněz do knihy v češtině.

Největší překvapení
Scarlet (Marissa Meyer)

Proč: První díl série se mi tolik nelíbil a přišel mi strašně předvídatelný, a to nejen protože šlo o retelling. Když vám autorka už na začátku naznačí tajemnou legendu, kterou rozluštíte hned a pak jen čekáte, až všechno skončí, je to docela nuda. Naopak druhý díl série mě naprosto dostal. Byla jsem do něj tak zažraná, že jsem nechtěla, aby to skončilo. Nemůžu se dočkat, až přijde třetí díl.

Největší zklamání
Dualed (Elsie Chapman)

Proč: Tohle je pro mě osobně příšerné zklamání, protože jsem se na knihu opravdu těšila. Celá anotace zněla úžasně, obálka krásná, ale jakmile jsem se začetla, došlo mi, že na té knize není vůbec nic zajímavého. Pozadí příběhu nedávalo smysl, hlavní postavy se chovaly tak akorát na facku a mně bylo jedno, jak to celé skončí.

Nejnapínavější kniha
Monument 14 (Emmy Laybourne)

Proč: Monument mi přesně sedl do noty, protože v sobě měl tu správnou dávku napětí a děsu. Svým způsobem mi to hodně připomínalo sérii Gone od Michaela Granta a já mám podobné pojetí knih vážně ráda. Hlavně když jsou hlavními hrdiny příběhu děti, které se musí začít chovat tak, aby dokázali přežít. Dělo se tam toho opravdu hodně a já jsem hodně zvědavá na druhý díl.

Nejvtipnější kniha
Redesigned (Denise Grover Swank)

Proč: Není to vyloženě vtipná kniha, u níž byste se popadali za břicho, ale ty jejich slovní přestřelky mě mě neskutečně bavily. Tak úplně jsem totiž nečekala, že bude druhý díl naprosto odlišný od toho prvního a že si se vším autorka tak hezky vyhraje. Bavila jsem se maximálně.

Nejnudnější kniha
The Edge of Never (J.A. Redmerski)

Proč: Nuda, nuda, nuda. Dobře, první čtvrtina zase tak strašně nudná nebyla. Tam to ještě vypadalo dobře, později se to zvrhlo. Svým způsobem chápu, co se některým na knize líbilo, vždyť i já mám ráda knihy, které ostatní nesnáší, ale v tomto případě jsem byla zděšená tím, jaké poslání autorka čtenářkám přináší.

Nejromantičtější kniha
Lost and Found (Nicole Williams)

Proč: S jinou knižní sérií této autorky nemám zrovna dobré zkušenosti, respektive doteď jsem zvládla se sebezapřením dočíst první díl, na další dva stále sbírám odvahu, ale jsem odhodlaná sérii dočíst. Každopádně po té, co mi Anya knihu vážně doporučovala s tím, že ji mám zkusit, dala jsem na její radu. A nakonec to nebylo tak strašné, ale taky nijak úžasné. Autorka si prostě bere obyčejné klišé a přednáší ho docela hezky, ale ne převratně.

Nejočekávanější kniha
Forever Too Far (Abbi Glines)

Proč: Na poslední díl téhle new adult série jsem čekala dlouho. Je sice fakt, že jsem už z některých stále se opakujících sexuálních scén už docela unavená a naivita hlavní hrdinky hraničí častokrát s debilitou, ále co… prostě se mi to dobře četlo a bavilo mě to. Hlavně jsem chtěla vědět, jak to celé skončí. No myslela jsem, že mě z ní trefí šlak.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Eddie Spence (Cassie Alexander)

Proč: O téhle sérii jsem dříve pořádně ani neměla ponětí. Vlastně mě to nijak extrémně nelákalo, ale po té, co všichni začali mluvit o Dádě na obálce, jsem si řekla, že to zkusím. Nakonec to bylo docela zvláštní a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Přece jenom je tam té nadpřirozené havěti dost.

Nejlepší cover knihy
One Tiny Lie (K.A. Tucker)

Proč: Reedice téhle série se mi opravdu líbí, navíc příběhy jsou sice svým způsobem docela obyčejné, ale hezké a autorka vás svým vyprávěním chytne. Akorát jsem se teď dozvěděla, že z plánované trilogie je najednou tetralogie a začínám si říkat, aby ta série nakonec neměla mnohem víc dílů. Čím to jen je, že z původně samostatných knih, případně duologií, se stávají vícedílné série… doufám, že to není jen o penězích, ale hlavně o tom příběhu.

Nejhorší cover knihy
14 podob touhy (Marie Gray)

Proč: Nemůžu si pomoct, ale když se na tuhle knihu podívám, chce se mi smát. Ta obálka není nijak příšerná, je vlastně docela vkusná, ale mně přijde vtipná. Ta čili paprička na talíři, který je položený na nahatém ženském zadku… anebo to jsou záda? Vrrr, děsně sexy.

Největší crush
Ashton (One Tiny Lie ~ K.A. Tucker)

Proč: Neřeknu vám proč, prostě mě dostal. Od začátku do konce. Přitom je to docela hajzl, a to jako ve větším měřítku. Sice byl do všeho dohnán okolnostmi, ale kdybych ho potkala v reálném životě, poslala bych ho do háje. Ale na těch stránkách knihy na něm něco prostě bylo, něco hodně, hodně přitažlivého.

Hrdina měsíce
Will (Mezi nemem a zemí ~ Stacey Kade)

Proč: Willa mám ráda už dlouho a těší mě, že se tahle dobrá duchařská série dostala také k nám. Nikdy by mě nenapadlo, že mi Will takhle přiroste k srdci. Užil si toho za celý život víc než dost a pak ještě ta lapálie s Alonou. No, pro mě stejně zůstane hrdinou měsíce.

Hrdinka měsíce
Scarlet (Scarlet ~ Marissa Meyer)

Proč: Byla to právě Scarlet, kdo mi navrátil víru v celou sérii, protože je to výborně napsaná postava. Držela jsem jí pěsti od začátku do konce a i když to s ní a Wolfem šlo nahoru a dolů, nepustilo mě to až do konce, kdy mi zběsile bušilo srdce, když jsem dočítala poslední stránky. Tohle byla totiž pořádná jízda a Scarlet je správná kick-ass hrdinka.

Pár měsíce
Alexa a Nick (Manželská smlouva ~ Jennifer Probst)

Proč: Jednoznačně pár měsíce, protože mě vážně bavili. Sice šlo o klasickou romanci, kde jste hned od začátku věděli, co se bude dít dál, ale co je na tom? Člověk se občas potřebuje odreagovat a tohle byl velice hezký příběh, i když byl naprosto obyčejný.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

6 Responses

  1. schefik napsal:

    Teda ty mne s tim Kolejmorim lakas cim dal tim vic 🙂

  2. To je knížek… přemýšlím, jestli nejsi náhodou robot. 😀

  3. Infinity napsal:

    Souhlasím s prvním komentářem. Taky si to Kolejmoří prostě musím přečíst! 😀
    A tolik knih přečtených za měsíc červen? No já zírám. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..