Knihy měsíce – červen 2011

Červen nebyl zrovna časem klidu. 7.6. jsem se úspěšně odstátnicovala, oslavila to a odpočinula si jen na jeden den. Pak jsem hned nastupovala do práce, začala si přestavovat pokoj (aby bylo více místa na knihy, to je jasné!) a vůbec se odstartoval neskutečný kolotoč. V červnu jsem přečetla tyto kihy:

Uglies Flawless Divergent She Went All the Way First Drop of Crimson

Hitparáda

Nejlepší kniha
Divergent (Veronica Roth)

Proč: Jednoznačně nejlepší kniha měsíce. Jsem strašně ráda, že jsem do ní zainvestovala, protože mě nezklamala. Veronica je možná začínající spisovatelka, možná se nechala inspirovat Hunger Games, ale to je mi úplně jedno. Její kniha mě bavila mnohem více než Aréna smrti z HG a strašně se těším na pokračování.<

Nejhorší kniha
není

Proč: Jelikož jsem toho za měsíc tolik nepřečetla, nemůžu vybrat nejhorší knihu, protože všech 7 knih bylo dobrých.

Největší překvapení
Oškliví (Scott Westerfeld)

Proč: Myslela jsem, že mi bude téma knihy proti srsti, ale kupodivu se mi to opravdu líbilo.

Největší zklamání
není

Proč: V podstatě tentýž důvod jako výše u Nejhorší knihy.

Nejnapínavější kniha
Divergent (Veronica Roth)

Proč: Bezesporu nejnapínavější kniha měsíce. Člověk při čtení nevěděl, co se bude dít a zvraty rozhodně neviděl přicházet. Výborně vymyšleno.

Nejvtipnější kniha
Slepá vášeň (Meg Cabot)

Proč: Tuhle knihu jsem už kdysi četla v angličtině a líbila se mi. Teď jsem ji četla v češtině a vím, co se mi na ni tolik líbilo, byla opravdu vtipná. Neustále kočkování dvou hlavních postav bylo velice příjemných zpestřením.

Nejromantičtější kniha
Flawless (Lara Chapman)

Proč: Já mám takovéhle knihy prostě ráda. Pro někoho jsou úplně obyčejné, já si u nich vždycky zapřemýšlím, protože jsou ze života a řeší se v nich obyčejné lidské problémy. O to víc pak fandím hrdinům, když bojují o vlastní štěstí a snaží se popasovat se svým životem.

Nejočekávanější kniha
Divergent (Veronica Roth)

Proč: O knize se toho hodně namluvilo a napsalo dříve, než kniha vůbec vyšla. Tohle byla velice dobře cílená reklama, která knize opravdu pomohla a pořádně ji zviditelnila. Což je dobře, protože stojí za to.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Oškliví (Scott Westerfeld)

Proč: O sérii jsem toho slyšela hodně a po té, co jsem četla Leviatana jsem byla ještě zvědavější. Jenže člověk i kdyby chtěl, tak na všechny knihy čas nemá. Jsem ovšem ráda, že jsem si ji i přesto mohla přečíst, protože se mi vážně líbila.

Nejlepší cover knihy
Divergent (Veronica Roth)

Proč: Musíte se mnou souhlasit, že tahle obálka je nejvydařenější ze všech z celého měsíce. I když je pravda, že jsem se rozhodovala mezi divergent a Flawless.

Nejhorší cover knihy
Temný Anděl (Meredith Ann Pierce)

Proč: Nerada to říkám, ale tahle obálka rozhodně není jedna z nejlepších. Když jsem ji viděla poprvé, nijak zvlášť mě nenadchnula. A to je škoda, protože jde o pěknou knihu.

Hrdinka měsíce
Triss (Divergent – Veronica Roth)

Proč: Triss jsem si oblíbila hned od začátku. Její povaha mi sedí a já jsem jí držela celou dobu prsty. Během celé knihy sledujete, jak se postupně mění a dospívá. Jak začíná uvažovat jinak a přestává se bát.

Hrdina měsíce
Four (Divergent – Veronica Roth)

Proč: Four je přesně ten správný typ hrdiny, na kterého hned tak nenarazíte. Jeho uvažování a chování z něho dělalo toho správného hrdinu. A obzvlášť se mi líbily ty jeho momenty, kdy se zase až tak úplně neovládal.

Pár měsíce
Triss a Four (Divergent – Veronica Roth)

Proč: Myslím, že vás po tomhle měsíčním příspěvku nepřekvapí, že Triss a Four budou také párem měsíce. Ne vždycky můžete o nějakém páru říct, že ti lidé k sobě opravdu patří. Tady to říct můžu, protože to je pravda. Jsem zvědavá, co se bude dít dál a jestli spolu nakonec přece jenom zůstanou. Pokud ne, bude to opravdová škoda.

Já vím, já vím, je vidět, že vítěznou knihou měsíce, která vyhrála většinu pozic, je Divergent. Ano, neustále na ni pěju ódu, až to začíná být otravné. Jenže je to jedna z nejlepších knih, jakou jsem tento měsíc četla a chci se ujistit, že si ji přečtete. Snad vás nezklame a bude vás stejně, jako bavila mě.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Infinity napsal:

  >Upřímně? Tvé články jsou naprosto dokonalé, propracované a ty jsi můj vzor. Máš toho tolik přečteno a víš, jak knihy hodnotit a umíš je i zkritizovat. Prostě hrozně ráda chodím k tobě na blog a čtu si všechny tvé recenze. 🙂 Baví mě to.

 2. Anonymous napsal:

  >Skoro každodenně navštěvuju tady ten malý knižní svět a máš to opravdu hezky udělané. A otázka. Náhodou nevíš, kdy vyjde Divergent? Jelikož na tohle se dívám dlouho a ne že bych byla líná číst anglicky, ale česky je to přece jen lepší. A ty lepší knížky radši čtu česky. Takže děkuji předem za odpověď, i kdybys to nevěděla. 😉

 3. Syki napsal:

  >Infinity: Děkuji pěkně za pochvalu 🙂 Jsem ráda, že se ti u mě líbí a že se stále vracíš. Takové čtenáře mám moc ráda.

  Anonymní: I já mám některé knihy radši v češtině – přece jenom je lepší číst knihy v rodném jazyce. Co se týče vydání Divergentu u nás, to ti bohužel prozatím nepovím… Ale je dobře, že se jeho vydání chystá na Slovensku. Je tady jistá možnost, že Divergent nakonec vyjde i v češtině. Ale kdy a u koho, to ještě nevím. Až se to dozvím, určitě o tom budu informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..