Until I Break

Autor: M. Leighton
Originální název: Until I Break
Žánr: romance, erotika
Věková hranice: 20+

Anotace na Goodreads: “Jsem překvapený. Ve větším pokušení, než v jaké jsem kdy byl. Znát ji, otevřít ji. Zlomit ji.”

V lásce je občas to, čeho se nejvíce bojíte, přesně to, co potřebujete.

Laura Drake je spisovatelka. Píše nejprodávanější paranormální romance, které trhají žebříčky všech prodejců. Je ostrá. Je sebejistá. Má vše pod kontrolou.

A taky neexistuje.

Za vším stojí Samantha Jansen, žena, o níž většina světa ani neví, že existuje. Je plachá. Je nejistá. Není ani trochu jako její hlavní hrdinky či její alter ego. Je hluboce raněná minulostí, které nedokáže uniknout, a přítomností, s kterou se nemůže smířit.

Její sny obývá jenom jediný muž, zlomený hrdina jejích knih. Mason Strait je její nejdivočejší fantazií a nejděsivější noční můrou.

Když ale Samantha potká Aleca Branda, firemního konzultanta, jako by Mason ožil. Alec je až nebezpečně pěkný, elegantní stejně jako arogantní, a mnohem působivější, než by měl mít muž právo.

Samantha je tak brzy vtažena do života, který odráží příběhy jejích knih. Stejně jako hlavní hrdinka, Daire Kirby, nedokáže Samantha odolat zákázanému vábení Aleca. A stejně jako Daire brzy zjistí, že je postavena před rozhodnutí, kdy má risknout vztah s mužem, jenž jí dokáže otevřít svět, anebo ji úplně zničit.

Stupnice se nakloní ke zkáze ve chvíli, kdy Samantha odhalí pravdu o tom, že Alec je fiktivní stejně jako její Mason. A že má stejně jako ona jizvy na duši, jizvy, které by je oba mohly zničit.

Počet stran: 320 (EN)
Vazba: ebook (EN)
Vydání v USA: 12.5.2013
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 4 dny, srpen 2013, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Oh, tak tohle byla velice silná knížka.

Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Od M. Leighton jsem četla první dva díly její známější a oblíbenější série Bad Boys, jejíž třetí díl má brzy vyjít. Na tuhle knihu jsem se těšila už docela dlouho a říkala jsem si, že bude zajímavé číst o spisovatelce, která potká svého knižního hrdinu. Ovšem když jsem se chystala knihu konečně číst, zažila jsem menší šok, protože jsem zjistila, že autorka svou knihu stáhla po čase z prodeje. A to proč? Kvůli negativním recenzím na Amazonu. Někteří čtenáři si prý stěžovali na to, že je kniha příliš těžká na pochopení, temná a ne zrovna romantická. To se asi autorky dotklo a raději knihu stáhla.

Ačkoliv její rozhodnutí chápu, není první ani poslední kritizovaná autorka. Ba co víc, recenzemi na Amazonu bych se neřídila, protože jak je známo, právě na Amazonu dochází častokrát k placeným pozitivním recenzím, které zase jiní placení lidé olajkovávají a posunují tak výše. Osobně celkově Amazonu nevěčím a nemám ho ráda, avšak v USA má na knižním poli značný vliv. Proto mě mrzí, že se autorka zalekla a raději knihu z prodeje stáhla.

Samantha neměla nijak lehké a příjemné dětství. Její matka byla placený doprovod a svou práci si často a ráda tahala domů. Sam se tak o sebe musela umět postarat sama a hlavně se držela od dveří ložnice co nejdál. I tak jí ovšem matčino chování poznamenalo až do konce života a Sam si nedokáže sexuální styk nijak užívat, čímž od sebe odrazuje všechny muže. Její spisovatelské alter ego Laura Drake je tak vším, čím by samotná Sam chtěla být. Netuší, že ve chvíli, kdy jí při jedné knižní besedě padne zrak na zhmotněného hrdinu jejích erotických románů, nabere její život úplně jiné obrátky.

Alec si nese svá vlastní bolestivá tajemství, která z něj udělala náruživého muže, jakým je teď. Jedním z jeho největších problémů je nedostatek zábran a neochota se jakkoliv vázat, ba co víc, vůbec projevovat nějaké city. Laura jej zajímá z profesního hlediska a Samantha z toho osobního, brzy mu dojde, že si jsou až moc podobné. Chce Sam pomoci a doufá, že tak možná po tolika letech konečně pomůže i sám sobě. Bohužel nic nevypadá zase tolik růžově…

V tomto případě jde opravdu o výrazně temnější, děsivější a hlubší knihu, než bývá v erotice zvykem. Samozřejmě že sexuální scény v knize jsou – a je jich tak nějak přiměřeně – hlavním bodem příběhu jsou ovšem osudy hlavních hrdinů. Kniha je vyprávěná z obou pohledů a my tak častokrát můžeme vklouznout do jedné i druhé zmučené duše. Obzvláště Alecovy myšlenky jsou vážně temné, místy až kruté a neosobní. Když se na to ovšem podíváte v celkovém kontextu, dává vše smysl a vy tak úplně nevíte, jestli ho máte litovat nebo ho nesnášet. U Samanthy zase během příběhu dojde k velkému přerodu, a i když jsem si tu a tam říkala, že autorka možná trochu přehání a že přecenila vlastní síly, dokázal mě příběh dokonale pohltit.

Nejde jen o povrchní knihu plnou erotiky, jde i o něco víc. Svým způsobem chápu, proč se kniha některým čtenářům nelíbila, i proč jim připadala až moc temná, hlavní hrdinové se totiž nechovají podle klasického scénáře, a to se prostě v dnešním erotickém boomu nenosí. Proto si ráda přečtu autorčiny další knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

  1. Kristiana Alex napsal:

    To je přesně ono, co si chci přečíst. Žádná přeslazená romantika, ani erotický román typu „A žili šťastn až na věky“ (Jak já nesnáším, když si jsou knížky tak podobné). škoda jen, že je to pouze v angličtině.
    Kristiana Alex recently posted..Review: Utrpení neviňátekMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..