Top Ten Tuesday (15)

Po krátké přestávce, další várka knižní topky. Meme má na svědomí The Broke and the Bookish. Úkolem je každé úterý sestavit top deset věcí souvisejících s knižním světem.

~ Top 10 knih, které vás dostanou
do správně vystrašené nálady ~

Jelikož se nám pomalu blíží dušičky – a samozřejmě Halloween – venku už je pořádná kosa, sychravo a voní/smrdí to tím podzimem, nasátáv ideální doba na strašidelné knihy. A co za desítku vám doporučuju já?

1. Anna Dressed in Blood (Kendare Blake)

První kniha, která mě napadla. Udělala na mě ohromný dojem a svrbí mě prsty na druhý díl. Jde o výborně napsanou, dosti děsivou, knihu. Dobrá zpráva je, že se knihy v lednu dočkáme také v českém překladu.

2. Carrie (Stephen King)

Dobře, nejde nejspíš o Kingovu nejlepší a nejděsivější knihu. Pro mě ovšem zůstane už navždy tím nejděsivějším, co jsem kdy četla. Knihu jsem si kdysi vybrala ještě jako dospívající pískle, pro kterou nejspíš nejděsivějším bývával Harry Potter. Pak přišla Carrie a úplně jiný rozměr.

3. Na západní frontě klid (Erich Maria Remarque)

Nikdy jsem si nelibovala ve válečných knihách. Hlavně v těch opravdu realistických. A že je takové Remarque napsat umí. Nejspíš už nezapomenu na to, jak jsem v rámci povinné četby četla právě tuto knihu. Příšerně mě děsila.

4. Frankenstein (Mary Shelley)

Tohle je klasika. Četla jsem ji kdysi dávno. Možná by mě teď už tolik neděsila, jako tehdy. Ale tak jako tak vás donutí zapřemýšlet.

5. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Ransom Riggs)

Knihu jsem sice ještě nečetla, ale už samotná anotace mě docela děsí. A to nemluvím o samotné obálce nebo traileru ke knize.

6. Nevermore (Kelly Creagh)

Jednoznačně dosti děsivá kniha. Myslím, že si ji ovšem dokážou užít jen ti, kteří mají bohatou představivost a znají odkazy na předlohu. Samotný Poe dokáže být pěkně děsivý.

7. Demonata (Darren Shan)

Darren Shan je mistr v tom, jak vyděsit mladší čtenáře… a popravdě jeho knihy dost děsí i mně. Demonata za to rozhodně stojí.

8. Žena v černém (Susan Hill)

Na tuhle knihu nejspíš člověk musí mít tu správnou náladu… a prostředí. Tedy zavřít se do pokoje, zhasnout světlo a mít jen lampičku, zachumlat se do peřiny a začít číst.

9. Feed (Mira Grant )

S touhle zombickou sérií jsem sice jen začala a musela čtení přerušit a odložit na někdy později, ale i tak jde o pořádně děsivé vyprávění.

10. Harry Potter (J.K. Rowling)

Dobře, možná to není zase až tak děsivé. Ale řekněte sami, neděsily vás některé popisy a vyobrazení postav, jisté příhody a nebezpečí, magické bytosti a hlavně samotný Voldemort?

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Filipskh napsal:

  Mohu říci, že se Sirotčince bát nemusíš 🙂 😀 Ale ostatní knihy vypadají skvěle…! 🙂
  Filipskh recently posted..Review: Hladová přáníMy Profile

 2. E_V_E napsal:

  Ja milujem Voldemorta!!! 8D Je to tak skvele prepracovaná postava! Zbožňujem ho 8)
  Ja som bola z Na západní fronte klid skôr znechutená trošku 8D tie opisy, keď im pri úmrtí vypadávali vnútornosti, fuj 8D ale inak to bola jedna z mála vojnových kníh, ktoré ma bavili 8)
  E_V_E recently posted..7 knižných smrteľných hriechov!My Profile

 3. Rodaw napsal:

  Už se strašně moc těším na leden, kdy u nás vyjde Anna Dressed in Blood :))
  Rodaw recently posted..Týden s knížkou 17My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..