A Midsummer’s Nightmare

AMidsummersNightmare_bookAutor: Kody Keplinger
Originální název: A Midsummer’s Nightmare
Žánr: young adult, romance, drama
Věková hranice: 18+
Hodnocení: 5 hvězdiček

Whitley se ráno probouzí s pořádnou kocovinou po divoké maturitní párty v náručí pěkného kluka, s nímž strávila vášnivou noc a jehož jméno si vůbec nepamatuje. Rychle se spakuje a zamíří domů, protože by si ji měl vyzvednout její otec. S tím posledních šest let od chvíle, kdy se její rodiče rozvedli, tráví každé léto v jeho staromládeneckém bytě u jezera.

A Whitley se už nemůže dočkat. Život s matkou je totiž dosti těžký a s otcem si mnohem lépe rozumí. Navíc s ním chce probrat, na který obor by se na vysoké měla zaměřit. A vůbec by mělo jít o jedno krásné léto plné zábavy… Jenže to Whitley nepočítá s tím, že otec se nejen že přestěhoval, ale našel si i novou rodinu, brzo se má ženit… a že její budoucí nevlastní bratr je právě ten, se kterým se na maturitní párty vyspala…

Nakladatel: Poppy (EN)
Počet stran: 304 (EN)
Vazba: Vázaná (EN)
Vydání v USA: 5.6.2012
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 3 dny, červen 2012, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Takhle jsem si u knihy nepobrečela dlouho…

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor: Na knihu jsem se obrovsky těšila a zároveň se jí i tak trochu obávala. Kody jsem si jako spisovatelku zamilovala hned při úžasném debutu The DUFF. Právě si u mě získal první příčku v žánru dívčích románů. Její druhá kniha, Shut Out, byla stejně skvělá, přesto jsem u ní nepociťovala totéž, jako u The DUFF. Přece jenom byla pojatá trochu jinak a i hlavní hrdinka byla jinačího rázu. Ovšem i tak jede Kody ve stále stejné úrovni kvality. A pak přišlo A Midsummer’s Nightmare a…

Tak jako vždy, i teď jsem měla od knihy jistá očekávání. Přece jenom si mě Kody maximálně získala. A Midsummer’s Nightmare začínalo dosti netradičně, pokračovalo netradičně a končilo… docela tradičně. Respektive dokážete po čase odhadnout, jak to nejspíš skončí. Ale to není vůbec na škodu, protože kniha vás nenudí ani chvíli a vy ji zhltnete během pár hodin.

Abych pravdu řekla, dobrou třetinu knihy mi nedocházelo, v jakém prostředí se to Whitley vlastně pohybuje. Nějak jsem si nedokázala pospojovat to, že Harrison, je TEN Harrions, kamarád Wesleyho z The DUFF. Až do chvíle, kdy se v knize na chvíli mihnul samotný Wesley a pak také Bianca. Byla jsem tak zažraná do příběhu Whitley, že jsem nepostřehla jasné signály už dřív.

Whitley mi byla hodně sympatická už od začátku. Naprosto jsem ji chápala a chápala jsem také to, proč se chová tak, jak se chová. Řeknu vám, že já být v její kůži, nejspíš dělám totéž. Protože ta situace byla strašná. Ještě žádná kniha v tomto roce mě takhle nerozbrečela. A tady u téhle jsem brečela často. Hotový vodopád.

Většinu času jsem byla taky pořádně v ráži. Já mít takového otce, tak ho seřvu na tři doby, vyšiluju mnohem víc a rozhodně nejsem milá a nenechávám si to pro sebe. Byly tam situace, které mě naprosto vytáčely a přiváděly k šílenství. A pak mi zase bylo něčeho strašně líto a prostě… hotová smršť pocitů.

Whitley je svým způsobem ženská verze Wesleyho s kombinací jeho a Biančiných problémů. Pořádná šlamastyka. No a co potencionální objekt našich poblázněných hormonů? Oh, stojí za to, věřte mi. I když mi sem tam nepřišel zrovna reálný, ale kruci… kdo to řeší. Ale v některých momentech ho budete z duše nenávidět, i když víte, že za jisté věci nemůže. No prostě… fíha.

Je zajímavé, že Kody se zaměřuje na klasické životní slasti a strasti, přitom dokáže příběh podat tak, že jenom zíráte. Super kniha. Zařazuji ji v pořadí oblíbenosti hned za The DUFF. A příští rok se těším na Goldfish.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

6 Responses

 1. kikušák napsal:

  Ta knížka vypadá moc dobře….recenze je úžasná:)….škoda,že není v češtině:(….musím se začít pořádně učit angličtinu:)
  kikušák recently posted..Review-Vampýrská akademieMy Profile

 2. laurdes napsal:

  Už si dovolujuu tipovat, jak to dopadne 😀 .. ale stejně bych si to ráda přečetla, nevíš, jestli vyjde tady u nás? 🙂
  laurdes recently posted..Vyhodnocení soutěže May, Time of LoveMy Profile

 3. Emm napsal:

  Objednala jsem si nedávno pěknou dávku anglických kinih v originále a lituji, že jsem nepřihodila ještě tuhle.. Asi to napravím co nejdříve. 🙂

  Jinak Ti ještě jednou moc děkuju, že jsi mě před rokem podpořila a přesvědčila, abych se anglicých orinigálů nebála.. Teď nedám na originály dopustit a dokonce mi nedělá problém za víkend (či 2 dny) přečíst něco kolem 440 stránek. 🙂 Takže Ti zpětně ještě jednou moc děkuju! 🙂
  A ještě víc za tyhle tipy, které díky tobě nepropásneme. 🙂

  Užívej si v kempu a ať se ti tam co nejvíc líbí! :))

 4. Emm napsal:

  Jinak doufám, že jsem to nepochopila špatně a hlavní hrdinka skončí s tím svým “úletem na jednu noc“, ve kterém poznává svého nového nevlastního bratříčka. 😀 Nebo snad ne? To bych pak asi hodila mašli, protože jsem nepoučitelná a llibuji si v pořádných happy endech. :)) x)

  Krásná recenze opět! 🙂
  Emm recently posted../441/ The Paranoid – OdkazMy Profile

 5. terka napsal:

  Jsem z tý knížky unešená. Včera jsem si přečetla The Duff a… Are you kidding me? 😀 Jak se jí sakra podařilo něco tak reálnýho a dokonalýho napsat? Líbilo se mi, jak to bylo napsáno bez servítek, prostě realisticky, žádný otálení, žádná křehká hrdinka. Kody to napsala tak, jak to v dnešní době chodí a já si jí naprosto zamilovala. A pochopitelně teď slintám nad touhle, zvlášť po tvé naprosto zabijácké recenzi mám menší deja vu a asi umřu, jestli si tu knížku co nejdřív nepřečtu! 😀
  Škoda, že se jejích knížek nechytlo žádné nakladatelství. Spolu se sérií The Demons Trappers bych jí tu fakt uvítala…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..