Knihy měsíce – březen 2012

Už jste si toho nejspíš všimli, žiju v podivném časovém kontinuu, jelikož měsíční shrnující články a přehledy postuju s měšíčním zpožděním. Ále co… vy si to i tak přečtete, že jo? 😀

Fly High!: Leť výš 2 (Fly High! #2) Partials Štvanice Fifty-One Shades: A Parody Alpha & Omega: A Companion Novella to Cry Wolf Fly High!: Leť výš 1 Friday Night Bites Cabel's Story A Killer First Date Vstříc temnotě Šerochodec Born Wicked Dreaming Awake Forgiven Still Sucks to Be Me: More All-True Confessions of Mina Hamilton Smith, Teen Vampire

Hitparáda

Nejlepší kniha
Forgiven (Jana Oliver)

Proč: Sérii o lovcích démonů jsem naprosto propadla hned po prvním díle. Všeobecně mám snad nejradši žánrově démony. I proto tak žeru seriálový Supernatural. Ovšem tohle je série, která by si rozhodně zasloužila české vydání, protože vy si to prostě musíte přečíst!

 

Nejhorší kniha
Friday Night Bites (Chloe Neill)

Proč: Tak ani na druhý pokus jsme se já a Chloe Neill nesešly. Dějově to není zase tak špatné, ale vytáčí mě hlavní hrdinka – tak moc, že bych jí někdy ráda něčím přetáhla po hlavě. Ještě že je jenom v knize 😀

Největší překvapení
Born Wicked (Jessica Spotswood)

Proč: Sice jsem na knihu četla výborné recenze, trailer byl taky úchvatný, ale znáte mě… ve vkusu jsem častokrát nevypočitatelná. To, co mají rádi ostatní, mi třeba nesedí, a zase naopak. Ovšem v tomto případě jsem ráda, že jsem si knihu pořídila, protože se mi moc líbila. Sice to mělo pomalejší rozjezd a hlavní hrdinka mi nebyla zase až tak sympatická, ale postupem času jsem si ji oblíbila a jsem zvědavá, jak to vůbec dál bude.

 Největší zklamání
Pořád mi pijou krev (Kimberly Pauley)

Proč: Zatímco první díl mě opravdu několikrát rozesmál, tomu druhému se to moc nedařilo. Nevím, možná jsem jenom neměla svůj den, ale spíš mi to přišlo jako zbytečné natahování. První díl byl skvělý.

Nejnapínavější kniha
Partials (Dan wells)

Proč: Velice chválená kniha a právem. Dan Wells si s tím opravdu vyhrál. Jeho popisy boje působily neskutečně reálně, jako by se mi před očima odvíjel válečný film. Takových knih jsem v poslední době moc nečetla. Snad se knihy dočkáme i v češtině.

Nejvtipnější kniha
Fly High! (Nakumi Óči)

Proč: Ach, takových kousků není nikdy dost! Sice je manga primárně určená mladšímu publiku, a hlavně dívkám, ale já jsem se skvěle pobavila. Určitě doporučuju.

 

Nejnudnější kniha
Friday Night Bites (Chloe Neill)

Proč: Ne, Merit, vážně, my dvě prostě kamarádky nebudeme. A je mi docela fuk, že jsi Sentinel. Ani to tvé poloupírské mojo na mě nezapůsobí. Ale ještě pořád to s tebou nevzdávám.

 

Nejromantičtější kniha
Born Wicked (Jessica Spotswood)

Proč: Překvapivě romantická kniha. Celá kniha mi přišla taková „zakázaná“, věčně v utajení, ve strachu, v nevědomosti. Proto mi pak ten vztah hlavních hrdinů přišel až sladký. A držím jim palce, aby jim to v budoucnu vyšlo, protože ten konec to pěkně zamotal.

Nejočekávanější kniha
Forgiven (Jana Oliver)

Proč: Moc dobře víte, jak jsem se na tuhle knihu celou dobu třepala. A když jsem ji začala číst, třepala jsem se furt, protože tohleto byla prostě síla. Toho čtvrtého dílu se nemůžu dočkat.

 

Knižní série objevená v tomto měsíci
Alfa a Omega (Patricia Briggs)

Proč: O sérii Mercedes Thompson jsem věděla už dávno, ale doteď jsem ji nečetla. Ovšem když nakladatelství sáhlo i po spin-off sérii, řekla jsem si, že to konečně zkusím. Kniha se mi dost líbila a dokoupila jsem si i sérii o Mercedes.

Nejlepší cover knihy
Born Wicked (Jessica Spotswood)

Proč: Tohle bylo na rozhodování těžké, protože za měsíc březen jsem četla hned několik knih s opravdu povedenou obálkou. Ale nakonec to vyhrála tato. Už na obrázku vypadá hodně dobře. A když ji držíte v rukou, nemůžete od obálky odtrhnout oči. Moc povedená fotka.

Nejhorší cover knihy
Pořád mi pijou krev (Kimberly Pauley)

Proč: Prostě se nějak s tou zabručenou holkou v černé paruce nemůžu popasovat. Spíš mě děsí.

Největší crush
Beck (Forgiven – Jana Oliver)

Proč: Nemůžu jinak, mé srdce buší jen pro něj. A po tom, co se stalo v posledním díle, vím, že bez něj nemůžu žít. A Riley určitě taky ne. Beck je totiž zatraceně hot a navíc má slabost pro kočičky… a Taylor Swift 😀

Hrdina měsíce
Haden (Dreaming Awake)

Proč: Ani vám pořádně nevím, ale Haden je prostě zatraceně… přitažlivý. Aby taky ne. Víte už, jakou mám slabost pro démony. Líbí se mi jeho obětavost, vůbec to, jaký je. Těšte se, až kniha vyjde i u nás.

Hrdinka měsíce
Kira (Partials – Dan Wells)

Proč: Kira dává slovu hrdinka naprosto nový rozměr. Ještě teď nedokážu uvěřit tomu, čeho všeho je schopná. Co dokáže udělat, jak se obětuje, jen pro ty, na kterých jí záleží a za to, v co věří a doufá. Výborná postava. Nemůžu se dočkat pokračování.

Pár měsíce
Riley a Beck (Forgiven – Jana Oliver)

Proč: Protože je prostě oba dva naprosto žeru. Na Riley se mi líbí, že i když jí život dává jedne kopanec za druhým, nevzdává to a bojuje. A momentálně hodlá bojovat o Becka. A ten za to vážně stojí. Doufám, že si na tom čtvrtém díle pořádně pošmáknu.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

8 Responses

 1. VeEee napsal:

  Asi bych si vybrala 😀
  VeEee recently posted..Dubnová ČmucháreňMy Profile

 2. luckily napsal:

  Škoda že ta knížka Forgiven je v aj, ráda bych si ji přečetla, i kdyby už jenom kvůli tomu, že ten kluk žere Taylor Swift..:D

  • Syki napsal:

   Beck by se asi naštval, kdybys mu řekla, že je kluk… I když je ještě docela mladý 😀 Ale je úžasný, fakt.

 3. Paži napsal:

  Syki nevíš jestli se Partials bude vydávat v ČR?
  Paži recently posted..Májový knižní hopMy Profile

 4. Rodaw napsal:

  Já chci Partials v Českuuu!! 🙁 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..