Knihy měsíce – duben, květen 2014

Tak jo, vím, že s tím přicházím krapet jako s křížkem po funuse, ale to přece vůbec nevadí…. no ne? Hlavně že to bude! Tak vzhůru na přehled těch nej knih!

Zakázaná přitažlivostStrippedJestli zůstanuHonS hlavou v oblacíchAll the Pretty PosesDokonalá vášeňOhnivé srdceFive Ways to FallSavorPlayAcidOpráski sčeskí historje anep fšichňi Zmikunďi náro da: příručka pro lajckou i otpornou veřejnoztManželský omylElla a Michael navždyPočkám na tebeUnteachableBez naděje

Hitparáda

Nejlepší kniha
Unteachable (Leah Raeder)

Proč: Nečekala jsem, že by tohle citlivé téma, šlo zvládnout takhle skvěle. Kniha ve mně vyvolala celou škálu pocitů a já chvílemi nevěděla, jestli se mi líbí, nebo mě znechucuje. Nedivím se, že se kniha dočkala vydání v paperbacku s novou obálkou, rozhodně je to nejlepší kniha.

Nejhorší kniha
Stripped (Jasinda Wilder)

Proč: Pokud jste četli mou recenzi na Stripped, víte, na co autorce sere Bílý tesák… a na co jí z vysoka prdím i já. Tohle byla tak příšerná kniha, že to příšernější snad ani být nemůže. Anebo jo? Může to být příšernější? Prosím, řekněte mi, že ne. Ano, taky se sama sobě divím, že knihy této autorky ještě zkouším. Ale znáte mě, mám ráda výzvu!

Největší překvapení
Bez naděje (Colleen Hoover)

Proč: Nejsem velkým fanouškem knih Collen Hoover. Její série Slammed (v češtině brzy vyjde první díl pod názvem Život jedna báseň) mě vůbec neuchvátila a spíše mě znechutila. Proto jsem k tomuhle kousku přistupovala s nízkým očekáváním… a možná proto jsem byla mile překvapena tím, že se mi kniha opravdu líbila. Jasně, je to klišé nad klišé a sem tam ani nedává smysl, ale co, líbilo se mi to.

Největší zklamání
ACID (Emma Pass)

Proč: Na ACID mě ohromně nalákala obálka a tajemně znějící anotace o dívce, která je uvězněna jako mladistvá za vraždu svých rodičů, kteoru nejspíš nespáchala. Like… really? Count me in! Pvní část příběhu vypadala velice dobře, pak to šlo s kvalitou ale strmě dolů… až to stálo za pendrek. Velké zklamání.

Nejnapínavější kniha
Ohnivé srdce (Richelle Mead)

Proč: Je snad něco napínavější než knihy Richelle Mead? No dobře, možná jo, ale Vampýrská akademie a Pokrevní pouta jsou klasika, která ve vaší knihovničce nesmí chybět, protože tihle vampýři jsou vážně styloví. Všechny ty kolíky a krev a… vlastně tady je hlavně magie a naštvaní alchymisté a… panebože, co ten konec??!

Nejvtipnější kniha
Five Ways to Fall (K. A. Tucker)

Proč: Z celé série je tohle můj nejoblíbenější díl. Proč? Byl vážně vtipný. Můžou za to oba hlavní hrdinové, kteří jsou krásně od rány a krásně jim to pálí. No jo, tak trochu jako mně. Ne, že bych se chtěla vychvalovat, ale kdybych měla být v nějaké knize, chci být taky takhle svá. Nechcete ze mě udělat někdo postavu vaší knihy? Chci být drsňačka.

Nejnudnější kniha
Stripped (Jasinda Wilder)

Proč: Ano, i Bílý tesák hlásá, že to byla nuda, pruda aaaa už jsem říkala nuda? Když čtu knihy podobného rázu, začínám si říkat, že bych možná taky měla sepsat něco podobně žhavého a zkusit to vydat, jestli mi to vůbec někdo bude žrát. Ale to bych to asi musela napsat v angličtině, aby to mělo odbyt 😀

Nejromantičtější kniha
Jestli zůstanu (Gayle Forman)

Proč: I když mě samotná kniha zase tolik nedostala, jak mi většina recenzí slibovala, a i přesto, že je to poměrně smutné téma, je to zároveň nejromantičtější kniha měsíce. Autorce se podařilo krásně vyvážit minulost s přítomností, tedy i veselé momenty života s těmi smutnějšími. Jestli zůstanu (nyní v češtině vyšlo jako Zůstaň se mnou) je kniha, která na vás dokáže zapůsobit a zahraje na tu správnou romantickou notu.

Nejočekávanější kniha
Ohnivé srdce (Richelle Mead)

Proč: Třetí díl sice nebyl tak překvapivý, jak bych čekala, proto jsem se na čtvrtý díl opravdu těšila a byla jsem zvědavá, co si na nás Richelle přichystá dál. Ohnivé srdce byla nejočekávanější kniha… a po jejím dočtení to jsou Stříbrní stíny. Protože tohle prostě byla podpásovka!

Knižní série objevená v tomto měsíci
Hon (Andrew Fukuda)

Proč: Tuhle sérii jsem si chtěla přečíst už ve chvíli, kdy se začala objevovat na zahraničních stránkách. Recenze byly zajímavé, ale nějak mě to nepřesvědčilo si sérii hned přečíst. Pak jsem se dozvěděla, že bude v češtině a věděla jsem, že je to znamení, abych si to konečně mohla přečíst.

Nejlepší cover knihy
Unteachable (Leah Raeder)

Proč: I ta předchozí obálka se mi líbila, krásně odpovídala tajemnosti příběhu, ale tahle mě nalákala k četbě daleko víc. Líbí se mi zvolené barvy, přijde mi to tak akorát dráždivé, záhadné, mladistvé. Velice dobře zvolená obálka. Zajímalo by mě, jestli se knihy někdy dočkáme i v češtině.

Nejhorší cover knihy
Dokonalá vášeň (Raine Miller)

Proč: Ať se snažím sebevíc, tahle obálka mě prostě nebere. Myslím, že je převzatá z originálu, takže za tuhle snahu určitě palec nahoru a ano, obálka odráží i styl příběhu, ale nebere mě. Je na můj vkus až moc temná a taková moc pospojovaná dohromady, divně barevná. Prostě mi nesedla.

Největší crush
Ben (Five Ways to Fall ~ K. A. Tucker)

Proč: Bene, ach Bene, chtěla bych tě mít doma. Vlastně bys se mnou mohl být pořád. Nebo radši ne, asi bychom si pak lezli na nervy. A to bych nechtěla, ty jsi prostě knižní ideál. No tak jo, už bych mohla přestat žvanit.

Hrdina a hrdinka měsíce
Adam a Mia (Jestli zůstanu ~ Gayle Forman)

Proč: Oba dva beru jako jasné hrdiny měsíce, protože čím si museli oba projít, to by si nejspíš nikdo z nás nepřál. Tedy, všechny ty pěkné věci bychom určitě zažít chtěli, protože tohle byl vážně snový romanťák, ale to všechno okolo, to emoční vypětí a rozhodování se, to by na mě určitě bylo příliš. Proto jsou to mí hrdinové měsíce.

Pár měsíce
Sydney a Adrian (Ohnivé srdce ~ Richelle Mead)

Proč: Sydney a Adrian jsou jako jing a jang. Ne, že by byli zase až tak odlišní, ale skvěle se doplňují, jako dílky skládačky. A samozřejmě je mám oba dva moc ráda a držím jim palce.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Adelle napsal:

    Co se týče PP, jsem trochu pozadu, teprv jsem přečetla první díl, ale už se těším na další :)) Upřímně jsi mě nalákala na Unteachable, nějak se k ní už musím dostat :DD
    Adelle recently posted..Velké podzimní blog-tour: Rozhovor s Michaelou Burdovou (7)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..