Trailer Thursday (12)

Les rukou a zubů & Vlny zmítané smrtí

(Les rukou a zubů #1 & #2)

Carrie Ryan

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým – v Lese zubů a rukou – žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být.

Gábi vede klidný život v bezpečí svého městečka u moře, za hradbou. Nechává přátele snít o Temném Městě na pobřeží a sama vše jen pozoruje z majáku, kde žije se svou matkou. Nic jiného než domov nikdy nepoznala. Nic jiného ke štěstí zdá se nepotřebuje. Jsou tu však stále nebezpečí, která ani hradba nezastaví. Gabrielina matka Mary si myslela, že svá tajemství nechala v Lese rukou a zubů, ale tajemství v jejich světě nezůstávají pohřbena – stejně jako mrtví. Stačí jeden večer za hradbou… Jeden kluk, kterého Gábi znala odjakživa, a druhý zahalený tajemstvím… Jeden okamžik nepozornosti, a Gabrielin svět se začíná hroutit. Gábi ví jediné: Jestliže má ještě doufat v budoucnost, musí se postavit lesu z matčiny minulosti.

První knihu mám doma v českém překladu už dlouho, ale nějak jsem pořád nebyla schopná se k četbě dostat. Tento měsíc vyšel druhý díl a já doufám, že si je oba přečtu dřív, než vyjde i ten třetí 😀 A až se bude blížit datum jeho vydání, ukážu vám trailer i na něj.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

6 Responses

 1. terka napsal:

  Dost depkózní trailery, řekla bych 🙂

 2. Monika napsal:

  Les kostí, alebo Les rukou a zubů, som čítala a je to strašidelne pesimistická kniha. Traz čítam Pobrežie hrôzy (Vlny zmítané smrtí) a som zvedavá, aké to bude. Dúfam, že nie až také nepríjemné ako prvá kniha. 🙂

  • Syki napsal:

   Takže říkáš, že první díl byl spíše nepříjemný? Oj…

   • Monika napsal:

    No, bolo to zaujímave a tak, ale mala som z toho taký nepríjemný pocit. Ale to je môj osobný názor, tak to netreba brať vážne. No hneď po dočítaní som musela siahnuť po niečom veselšom. 🙂

 3. Ells napsal:

  Ok… Já si myslela, žeje to další hezké zamilované fantasy, ale no tohle. 😀 To je spíš horor. Br. Nevím, jestli si ji po tomhle přečtu.
  Ells recently posted..Recenze: InheritanceMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..