Trailer Thursday (5)

Slide

Slide #1

Jill Hathaway

Vee Bell si je jistá jednou nezvratnou pravdou – kamarádka její sestry, Sophie, rozhodně nespáchala sebevraždu. Byla zavražděna.

Vee to ví jistě, protože byla u toho. Každý věří, že Vee trpí narkolepsií, ale ona ve skutečnosti neupadá do spánku: Když omdlí, vklouzne do mysli někoho jiného a dokáže vidět a prožívat svět jeho očima. Dostala se tak do mysli své sestry v okamžiku, kdy podváděla při testu z matiky, do kůže učitele, který si trochu přihnul před začátkem hodiny. Dozvěděla se ošklivé pikantnosti o své domnělé „kamarádce“, když se ocitla v její mysli během školního večírku. Ale nic z toho nedokázalo Vee připravit na to, co se stane jednu říjnovou noc, když se dostane do mysli někoho, kdo drží krvavý nůž a stojí nad rozřezaným tělem Sophie.

Vee zoufale touží někomu o svém tajemství říct, ale kdo by jí věřil? Zní to tak šíleně, že se sama neodvažuje to říct svému nejlepšímu příteli Rollinsovi a policii už vůbec ne. Dokonce kdyby se Rollinsovi dokázala svěřit, chová se v poslední době podivně, odtažitě, hlavně teď, když tráví víc času se Zanem.

Zamotaná do děsivé pavučiny tajemství, lží a nebezpečí, a bez možnosti pomoci, musí Vee najít způsob, jak odhalit vraha dříve než on – nebo ona – udeří znovu.

Téhle knize jsem prvně nevěnovala moc pozornosti. Sice se docela dost objevovala na zahraničních i domácích stránkách, ale mě i přes velice povedenou obálku nijak zvlášť nezaujala. Dokud jsem se před pár dny nepodívala na trailer ke knize. Teď mám chuť si knihu přečíst. A pro vás všechny mám dobrou zprávu, kniha by měla vyjít také v českém (a nejspíš i ve slovenském) překladě u Fragmentu. Tedy pokud skazky neklamou… Kniha vypadá na jakousi variaci série Lovkyně snů a The Body Finder, rozhodně jsem zvědavá.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. Myanmar napsal:

    Vypadá to zajímavě .) Nedávno jsem na tu knížku koukla na goodreads a myslím, že jsem ji chtěla i objednat, ale když jsem zjistila, že se chystá český překlad, rozhodla jsem se počkat na něj 🙂 Snad nezmění obálku, tahle má skvělou barvu a vůbec! 😀
    Myanmar recently posted..Between shades of gray – Ruta SepetysMy Profile

  2. Jilly napsal:

    Ta zápletka je skvělá, celkem mě to nadchlo:) Stejně jako nějaké sci-fi na které jsem narazila dneska v knihkupectví. Mělo skvělou obláku a perfektní zápletku o blížícím se konci světa ale za nic na světě si nemůžu vzpomenout na název té knížky :D:D Sakra:D
    Jilly recently posted..Výročí- Charles DickensMy Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..