RC review: Magie spaluje

MagieSpaluje_bookAutor: Ilona Andrews
České datum vydání: 24.8.2011
Knižní série: Kate Daniels
Díl: druhý
Žánr: urban fantasy, paranormálno, zvláštní schopnosti, magie, upíři, měňavci
Věková hranice: 20+
Nakladatel: Fantom Print

Atlanta se po sedmi letech potýká se silným přívalem magie, který zesiluje všechny magické a nadpřirozené schopnosti. Kate se stala právoplatným členem Řádu a zároveň je členem Cechu žoldáků.

Nedobrovolně dostane případ, který jí zavede do zajímavých končin, kdy se mimo jiné dostane do křížku se samotným božstvem.

Jako by to nebylo málo, několikrát pěkně naštve o Curran, který se díky přílivu magie moc dobře neovládá. Ale co se dá dělat. Kate se rozhodla pomoct Julii najít její matku a rozhodně se nemíní jen tak lehce vzdát.

Magická tajemství
Kate Daniels má svá tajemství. Tak jako ostatně každý. Ovšem v případě Kate jde o něco mnohem vážnějšího, než je nějaký virus, který vás změní v šelmu nebo naopak upíří nekromancie.

O co ale jde se hned tak nedozvíme. Kate si totiž dává velmi dobrý pozor, aby se její tajemství nedostalo jen tak na povrch a nezničilo všechny, kteří jí ještě zůstali

Většina druhých dílů nedokáže navázat na úspěšnost dílu prvního. V případě Magie spaluje to ovšem neplatí. Druhý díl je o kousek lepší než předchozí a rozhodně čtenáře dokáže udržet v napětí od začátku do konce.

Překlad
Opět dávám palec nahoru za výborný český překlad, který požitek ze čtení nesnížil. Takhle dobrých českých překladů dnešních knih je málo – a já vím, o čem mluvím. Je pravda, že kniha má místy pěkně peprný slovník, ale to měl určitě i originál a já jsem ráda, že se nic nepřikrášlovalo a ráznost zůstala stejná.

Postřehy a pocity
Kate se mi jako hrdinka moc líbí. Život se s ní nejspíš nemazlil. Čtenář postupně sbírá úlomky její minulosti, aby si dokázal vytvořit nějakou představu o tom, co Kate vlastně je. Ale i tak se toho tolik nedozví. Což člověk pěkně navnadí na další díl.

Curran dokáže být pěkně nebezpečný, pokud chce. Stejně tak ale člověk propadne jeho kouzlu a pořád čeká, co se vyvrbí. Curran je opravdový Pán šelem a mě prostě padnul do oka. Klidně ho tam mohlo být i víc, ale řekla bych, že romantická struna není hlavním důvodem knihy.

Potěšilo mě, že se v knize objevil Derek. Ten nejspíš bude má další book crush v této sérii, protože je prostě neodolatelný. Doufám, že ho potkám i v dalších dílech, protože je mi hodně sympatický. Objevují se i nové postavy, které nejspíš ještě zamíchají dějem i v pokračování.

Hodnocení
Pokračování mě potěšilo, protože bylo stejně dobré jako díl první. Nebylo to zbytečně překombinované, nebylo to nelogické. Kniha byla akční, vtipná, děj pěkně promyšlený, postavy uvěřitelné. Jsem moc ráda, že se Kate povahově nezměnila a je stále svá.

Šlo o velmi dobrý druhý díl, kterému nedávám plný počet jenom proto, že to jiskření mezi Kate a Curranem je nekonečné a já už chci, aby se něco stalo! Prozatím tedy 4 hvězdičky a nemůžu se dočkat třetího dílu. A pokud všechno půjde dobře, dočkáme se ho brzo.

Magie spaluje si můžete objednat na stránce nakladatelství Fantom Print.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství Fantom Print za poskytnutý recenzní výtisk knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Verča napsal:

    >O téhle knížce jsem už slyšela, ale zaujala mě až teď. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..