Knihy měsíce – květen 2011

I když jsem se celý květen dost stresovala, potřebovala jsem nějak vypnout. A to já nejradši u nějaké knížky. Tady máte knihy, které jsem přečetla:

Born at Midnight Die for Me Mockingjay Destined for an Early Grave Vražedná Pomsta Aréna smrti The Iron Witch Eon: Dragoneye Reborn Abandon My Soul to Steal My Soul to Keep

Hitparáda

Nejlepší kniha
Vražedná pomsta (Suzanne Collins)

Proč: Rozhodně nejlepší kniha série i celého měsíce. Líbilo se mi, jak se konečně víc Peeta projevil. Celkově je to dle mého nejlepší kniha série.

Nejhorší kniha
My Soul to Keep (Rachel Vincent)

Proč: Ne, že by tahle kniha byla vyloženě nejhorší. Její čtení mě bavilo, ale jsem na Rachel naštvaná kvůli tomu, jakým směrem se příběh ubíhal.

Největší překvapení
Born at Midnight (C.C. Hunter)

Proč: Od knihy jsem toho moc neočekávala, proto jsem byla velice mile překvapená. Příběh mě zaujal a nutil neustále číst. Navíc se mi ta obálka opravdu moc líbí.

Největší zklamání
Destined for an Early Grave (Jeaniene Frost)

Proč: Neříkám to ráda, ale tohle je bohužel největší zklamání měsíce. Ještě pořád nevím, jak mám napsat recenzi. První polovina mě naprosto nebavila a až neskutečně mě otrávila. Nebýt druhé poloviny, dám tomu 3 hvězdičky, což je v téhle sérii opravdu prohra.

Nejnapínavější kniha
Síla vzdoru (Suzanne Collins)

Proč: Poslední kniha výborné série, která čtenáře neustále udržuje v napětí. Máte pomalu strach otočit další stránku, protože na vás Suzanne spustí další bombu, která se vám vůbec nebude líbit.

Nejvtipnější kniha
Born at Midnight (C.C. Hunter)

Proč: Kniha si mě prostě získala a připadala mi i vtipná. Někteér situace byly obvzlášť komické – například, když Kylie kontrolovala pohlaví kotěte… a z něho se vyklubal…

Nejromantičtější kniha
Abandon (Meg Cabot)

Proč: Dlouho jsem přemýšlela nad tím, která kniha mi svým obsahem přišla nejromantičtější. I když je Abandon trochu pochmurnějšího a temnějšího rázu, celkově mi kniha přišla hodně romantická. Johnovy city nemohly být jasnější…

Nejočekávanější kniha
Abandon (Meg Cabot)

Proč: Abandon je také nejočekávanější knihou měsíce. Těšila jsem se na ni od chvíle, kdy jsem se o ní dozvěděla.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Hunger Games (Suzanne Collins)

Proč: O sérii vím už dlouho, ale až tento měsíc jsem se k ní dostala. Rozhodně toho nelituji a ohromně se těším na film. Hlavně teda na filmového Peetu. Snad mě nezklame.

Nejlepší cover knihy
Abandon (Meg Cabot)

Proč: Rozhodovala jsem se mezi Abandonem a Die For Me. Nakonec to vyhrál Abandon. Naprosto nádherná obálka, která krásně vystihuje Pierce a její osud. Palec nahoru.

Nejhorší cover knihy
Destined for an Early Grave (Jeaniene Frost)

Proč: Nemůžu si pomoct, ale prostě některé obálky adult knih nemusím. Tohle je bohužel jedna z nich.

Hrdinka měsíce
Katniss (Hunger Games – Suzanne Collins)

Proč: I když jsem ji neměla první dvě knihy zrovna v oblibě, ve třetí si mě přece jenom dokázala získat. Možná nepatří mezi mé knižní oblíbence, ale rozhodně ji jako postavu obdivuju.

Hrdina měsíce
Peeta (Hunger Games – Suzanne Collins)

Proč: Nevím, co bych o Peetovi měla říct, aby to nevyznělo tak, že ho naprosto zbožňuju. Ale víte co… ono je to stejně jedno, protože ho prostě zbožňuju 😀

Pár měsíce
Katniss a Peeta (Hunger Games – Suzanne Collins)

Proč: Nemusím ani moc dlouho váhat. Tihle dva jsou jasný pár měsíce. Jeden druhého potřebují, i když Katniss trvalo, než jí to taky došlo.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Luu napsal:

  >Hitparáda ovládnutá Hrami o život… 😛

 2. Hanyuu-hime napsal:

  >Série Hunger games mě taky úplně dostala… ty knížky si určitě místo mezi nejlepšími právem zaslouží… Sice se teprve chystám k druhému dílu, jelikož se někde zašprajcla zásilka a já se už nemůžu dočkat až si přečtu zbývající dva díly, ale i tak očekávám, že to bude výborné, jako první díl.

 3. Marcela napsal:

  >Destined for an Early Grave (Jeaniene Frost)mas pravud kniha nie je ako tie ostatne som sice na 35 strane , ale obcas to s tym chcem seknut a HG je famozna trilogia

 4. Ivana napsal:

  >Abandon je fantastická kniha. A tá obálka… úžas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..