>Andělé smrti

>

český cover
Autor: Meg Cabot
Český název: Andělé smrti
Originální název: Reunion
Knižní série: The Mediator
Díl: třetí
Žánr: fantasy, mediátor, duchové

Česká anotace: Duchové nejsou pejsci, a tak nepřiběhnou na zapísknutí.

Jenomže čtveřice mladých, krásných a úspěšných maturantů z konkurenční školy, kteří minulou sobotu večer sletěli po srážce s dalším autem z romantických skalisek Big Sur přímo do Pacifiku a teď čekají na lístek do nebe, má na věc jinačí názor. Jejich snobská budoucnost je nenávratně v tahu a vztek jimi cloumá do té míry, že se svému vrahovi hodlají pomstít metodou oko za oko, zub za zub.

Susannah Simonová, která má coby krotitelka duchů na starost kalifornské město Carmel-by-the-Sea a přilehlé pobřeží, pochopí v plážovém obchůdku, v masopustně vyzdobeném obchodním centru i při odpoledním koupání, že s touhle partičkou rozzuřených andělů bude hodně těžké pořízení, dokud nedojdou klidu a míru.

Ale kdo je za jejich smrt odpovědný? Náhoda? Boží mlýnky? Třídní génius Michael Meducci, který možná bude jednou pohádkově zazobaný jako Bill Gates a má tělo jako Adonis, ale způsoby mouly, jenž se nepřítomně plouží školou, jako by už teď byl zombík? A k tomu všemu podivná zdrženlivost ducha Jesseho, který bydlí v hrdinčině pokojíčku někdy od roku 1850 – a pořád se k ničemu romantickému neodhodlal.

Trochu moc starostí na jednu věčně zaneprázdněnou mediátorku, když uvážíme, že by se radši měla věnovat své newyorské návštěvě a ze všeho nejvíc se doučit geometrii. Ale to asi neznáte Susannah a způsoby, kterými při měsíčku lifruje paranormální bytosti do žádoucích posmrtných destinací… Račte se seznámit, pokud jste zatím neměli to potěšení!

Počet stran: 200
Vazba: Vázaná
ISBN: 80-242-1350-8
Vydání v USA: 2001
Vydání v ČR: 2005

Moje hodnocení:

Moje hodnocení originální obálky:

1. verze
2. verze

Datum četby: ach ano, rok 2005… dávno…

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: další díl, další díl…

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
Zase a znova – anotace řekla vše. Sledujeme další „dobrodružství“ Suze a jejich přátel… a Jesseho, samozřejmě. Bez toho by to prostě nešlo.

Tentokrát se však Suze nemusí starat jen o partičku naštvaných duchů – nic nového pod sluncem – ale i o nejlepší kamarádku Ginu, která za ní přijela na návštěvu z New Yorku. A zajímá se o ní totální geek Michael Meducci, který má nejspíš v něčem namočené prsty.

Zase jeden normální den v životě mediátora…

Mezi Suze a Jessem to začíná více skřípat, protože Suze si dělá co chce, zase. A to se samozřejmě Jessemu nelíbí, zase. Navíc se o Suze začíná nějak moc zajímat Mike a to se Jessemu samozřejmě nelíbí. Nevěří mu. A ví nejspíš proč.

Bylo hezké se na podívat zase na něco jiného ze Suzina života. Líbí se mi, jak se stále snaží bojovat sama se sebou a nechce si připustit, že je do Jesseho tak moc zamilovaná. Protože si stále myslí, že on o ní nemá zájem a jakou by taky jejich vztah mohl mít budoucnost. On je po smrti, ona je živá.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..