Sixth Grave on the Edge

Autor: Darynda Jones
Originální název: Sixth Grave on the Edge
Knižní série: Charley Davidson (Charley Davidson)
Díl: šestý
Žánr: paranormálno, zvláštní schopnosti, duchové, démoni
Věková hranice: 18+
Moje hodnocení: 5 hvězdiček

Charley Davidson neví, co je to nuda. Od chvíle, co ji Reyes požádal o ruku, se snaží vyhnout odpovědi, kterou ví, že mu musí a taky chce dát. Nejdřív se ale chce dozvědět víc o jeho minulosti. Problém je, že se to Reyes nesmí dozvědět, jinak by se pořádně naštval. A všichni víme, jak to dopadá, když se Reyes naštve.

Současně s tím se jí ovšem nastykne vyšetřování nejednoho zapeklitého případu. Muže, který prodal svou duši démonovi. Bandu chlápků, kteří hrozí, že během 48 hodin zabijí někoho z jejích nejbližších přátel, pokud jim nenajde jednu ženu. Žena, co je odhodlaná najít ducha svého syna. Mladý, hluchý kluk, který se musí vyrovnat s tím, že vidí mrtvé lidi. A tvrdohlavý strýček, co potřebuje popostrčit tím správným směrem, aby konečně pozval její nejlepší kamarádku na rande.

Rozhodně toho nemá málo na talíři…

Nakladatel: St. Martin (EN)
Počet stran: 326 (EN)
Vazba: Brožovaná i vázaná (EN)
Vydání v USA: 20.5.2014
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 4 dny, září 2016, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: No tak takový konec jsem vážně nečekala…

Oficiální stránky knihy
Oficiální blog autora
Oficiální stránky autora

Můj názor: Série o sarkastické Charley Davidson se řadí mezi jednu z mých nejoblíbenějších vůbec. S každým dalším dílem si autorka dokáže najít něco, co mě překvapí, co mě udrží napjatou až do konce, co mě pobaví i dojme k slzám. I s šestým dílem si ale stále říkám, kdy se tohle kouzlo zlomí a já budu zklamaná.

Tentokrát mě ovšem Darynda nezklamala, ba naopak mi samotným závěrem knihy doslova vyrazila dech. Člověk si vždycky říká, že to mohl čekat, ale vlastně… tohle se tak úplně po tom všem čekat nedalo. Přiznám se, že jsem ale měla problém trochu sledovat jednotlivé zápletky, protože se mi zdálo, že jich je až nějak moc. Pravda, některé se konečně uzavřely. Ale ukázala se řada dalších.

Respektive objevila se jedna velice mocná postava, která nejspíš ještě pořádně zamíchá v budoucnu kartami. No, pokud budeme brát v potaz ještě závěr knihy, jsou ty postavy rovnou dvě. Charley je stále skvěle potrhlá, Cookie se konečně začíná víc prosazovat, Reyes je snad ještě přitažlivější, Garrett už docela hodil zpátečku a je z něho fajn parťák…

Po pátém díle jsem ráda, že Charley zažila méně děsivé okamžiky, i když se jí samozřejmě stále dějí děsivé věci. Jinak by to přece nebyla ona. Nebezpečí doslova přitahuje a bezhlavě se do něj vrhá. Místy mi sice svou tvrdohlavostí pije krev, ale Charley je prostě taková. O to víc jí pak člověk fandí.

Jsem zvědavá, co všechno na celou partu padne v dalším díle. Přece jenom se to čím dál tím víc stupňuje…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Miska napsal:

    Ahoj. Prosím ťa sú preložené ďalšie časti série Charley Davidson? Mám iba štyri vďaka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..