Tma a prázdnota

Autor: Carrie Ryan
Český název: Tma a prázdnota
Originální název: The Dark and Hollow Places
Knižní série: Les rukou a zubů (The Forest of Hands a Teeth)
Díl: třetí
Žánr: young adult, zombie
Hodnocení: 3 hvězdičky

Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. A budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost…

Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i Anniny dosavadní jistoty. Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty.

Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. Anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny?

Nakladatel: Gollanz (EN), Mladá fronta (CZ)
Počet stran: 384 (EN), 400 (CZ)
Vazba: Brožovaná a vázaná vazba (EN, CZ)
Vydání v USA: 22.3.2011
Vydání v ČR: 1.3.2013

Datum četby: 1 den, prosinec 2016, v češtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Tak jo… i tahle kniha měla milostný trojúhelník… a skončilo to tak nějak všelijak.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor: Konec dvojky měl docela grády, i když jsem tak nějak nevěděla, co si myslet. Nebyla jsem si jistá, co ovšem čekat tentokrát. Autorka si totiž se svými čtenáři velice ráda hraje. Tentokrát byla v hlavní roli Gabrielina sestra, která nemohla být odlišnější.

Trochu mě štvalo, že svou znovunalezenou sestru viděla jako někoho slabého. Samozřejmě nemohla vědět, co všechno už má za sebou… ale i tak. A opět tu byl milostný trojúhelník… nebo spíše čtyřúhelník. Za ty dvě předešlé knihy jsem z toho už byla poněkud unavená, tady mě to vyloženě otravovalo.

Nečekala jsem ale ani náhodou směr, jakým se to všechno začalo ubírat. On už druhý díl měl twistů až až. Ale co se dělo tady, to šlo nějak úplně mimo mě. Nestíhala jsem sledovat, kdo je na čí straně a kdo koho miluje a nesnáší a obdivuje a chce zabít a tak dále.

A samozřejmě i v tomto případě byl závěr jedno velké WTF. Nedokážu říct, jestli to bylo dobreé nebo špatné. Prostě to bylo své. Tak jako celá série a všechny postavy v ní.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..