Filmová recenze: Dítě Bridget Jonesové

Na novou Bridget jsem se třepala víc než ta želatina, a proto když jsem měla možnost dostat se na film díkyNeoluxoru o den dřív, nezaváhala jsem. A smála jsem se od začátku do konce, protože Bridget je prostě jako já.

ditebridgetjones_posterRežie: Sharon Maguire
Scénář: Helen Fielding, Dan Mazer, Emma Thompson
Kamera: Andrew Dunn
Hudba: Craig Armstrong
Hrají: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Shirley Henderson, Sarah Solemani, Jim Broadbent, James Callis, Celia Imrie, Sally Phillips, Gemma Jones, Enzo Cilenti, Ed Sheeran, Mark Arnold, Lasco Atkins, Adam Prickett, Clem So, Marilyn May James, Martyn Mayger, Ben Willbond, Lee Nicholas Harris, Adam Leese, Cedric Tylleman, Shaun Newnham, Attila G. Kerekes, Kornelia Horvath

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše.

Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem. A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí“ hotovo.

Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka, ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku“. Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná.

 

Už podle trailerů bylo dost dobře jasné, o co půjde, a pokud jste četli třetí knižní díl, věděli jste, s kým Bridget nakonec zůstane. Ačkoliv se třetí film neodehrává na základě knižní předlohy, protože ta má teprve v listopadu vyjít, díky tomu čtvrtému (původně tedy třetímu), jakž takž víme, jak Bridget dopadne.

I tak to byla neuvěřitelně vtipná jízda. Nejspíš díky Emmě Thompson, která se podílela na scénáři a ve filmu měla tak úžasnou roli, že jsem se vždycky těšila, s čím novým a uštěpačným přijde příště. Jack byl sice fajn, ale Darcy je prostě Darcy. Je pořád stejně prkenný, emoce nedokáže moc jasně vyjadřovat a stále je to kavalír každým coulem.

Pokud znáte předchozí dva díly stejně dobře jako já, neunikne vám ve filmu plno odkazů, ať už je to podobnost scén, nebo třeba skvělé červené pyžmako. Uvidíte všechny staré tváře, tedy až na hříšňáka Cleavera, který byl tak nějak… uklizen. A samozřejmě i tentokrát má film výborný soundtrack, takže všechny poťouchlé chvíle ještě více podtrhne.

Dítě Bridget Jonesové by měl vidět každý fanoušek knih a filmů, protože je to naprostá nutnost. A klidně i opakovaně, protože to za to prostě stojí. Maximálně.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..