RC review: Will Grayson, Will Grayson

WillGraysonWillGrayson_bookAutor: John Green, David Levithan
České datum vydání: 1.4.2016
Žánr: young adult, drama, romance, ze života
Věková hranice: 15+
Nakladatel: YOLi

Jen si tak žijete svůj život a říkáte si, kdy konečně to otravné období, kterému se říká dospívání, konečně skončí. Polovinu času totiž nemáte ani páru o tom, co děláte, nebo co byste měli dělat. Prostě jen tak proplouváte a nikdy nejste připravení na to, co na vás vybafne za rohem…

Přesně takhle to má Will Grayson. Jeho nejlepší kamarád je obrovitánský gay, co je schopen se během dne i desetkrát zamilovat a dvacetkrát o někom prohlašovat, že je to jistojistě láska jeho života. Ostatní ve škole si tak nejspíš i o Willovi myslí, že kope za druhý tým, a i když to Willovi občas pěkně leze krkem, tak nějak nemá chuť randit ani nikomu dokazovat, že to tak není. Stálo by ho to až moc energie a on se zásadně snaží řídit svými pravidly – 1. Na ničem ti nesmí moc záležet. 2. Drž zobák.

Párkrát svá pravidla porušil a nečekalo ho ni dobrého. Jenže teď se jeho kamarád Drobek snaží přivést k životu ten nejgayštější muzikál všech dob, který vychází z jejich životů. Will se s tím tak úplně nesrovnal, ale nic jiného mu nezbývá. Situaci nepomáhá ani to, že je teď naprosto citově zmatený z holky, o níž si nejdřív myslel, že je lesbička, aby se nakonec ukázalo, že je to to nejchytřejší a nejhezčí stvoření, co mu kdy zkřížilo cestu. A pak je tu taky ten druhý Will Grayson…

Will Grayson se učí, jak bojovat se svými démony a většinu času se mu to víceméně daří, i když se na svět okolo sebe dívá hodně cynicky a nejraději by trávil většinu času doma, zavřený v pokoji a chatující s jediným člověkem, který ho naprosto chápe – s Izákem. Will středoškolským životem docela úspěšně proplouvá a zbytečně nedělá vlny. Jen kdyby mu přestala lézt na nervy jediná bližší kamarádka, Maura, která si usmyslela, že by tvořili úžasný pár.

Will si totiž není tak úplně jistý, že se mu holky líbí. Daleko větší pouto má s Izákem, se kterým si už celý rok píše o tom, co mu život přinesl. Cítí, že je s Izákem spojuje daleko víc, už dávno to není jen jeho kamarád. Will se nemůže dočkat, až se s ním konečně setká a až posunou svůj vztah zase o kus dál. Jenže když Izák na smluvenou schůzku nedorazí, osud mu do cesty přivane dalšího Willa Graysona.

Životy obou Willů už nebudou jako dřív. Oba si totiž musí ujasnit, jak se svým osudem poprat dál…

PODÍVEJTE SE NA RECENZI NA BLOGU NEOLUXORU
NEZAPOMEŇTE ODEBÍRAT RSS KANÁL

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..