Láska na třetí

LaskaNaTreti_bookAutor: Nick Spalding
Originální název: Love… And Sleepless Nights
Český název: Lásko na třetí
Knižní série: Lásko (Love)
Díl: druhý
Žánr: romance, humor
Moje hodnocení: 4 hvězdičky

Jen se Jamieho a Laury Newmanových zeptejte, jak se (díky poněkud lajdáckému přístupu k antikoncepci) cítí, když zplodí dítě. Pro novomanželský pár je to zjevně děsivá vyhlídka, ale pokud budou držet při sobě, bude to v pohodě, ne?

Mělo by, protože cesta od početí k prvním dětským krůčkům je poseta mnoha překážkami – ranní nevolností na veřejnosti, zřeknutím se koktejlových sedánků i prudkými změnami nálady.

Život už nikdy nebude takový jako předtím. Když se k tomu přidá panovačná tchyně a příšerná porodní asistentka, můžete se dostat až na pokraj zoufalství.

Nakladatel: Coronet Books (EN), Fortuna Libri (CZ)
Počet stran: 252 (EN), 288 (CZ)
Vazba: Brožovaná a vázaná (EN, CZ)
Vydání v USA: 1.1.2012
Vydání v ČR: 2014

Datum četby: 2 dny, říjen 2014, v češtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Ačkoliv mě první díl bavil víc, musím říct, že takhle nějak si představuju, že to těhotenství a všechen zmatek bude vypadat 😀

Oficiální blog autora

Můj názor: Je to sice už pekelně dlouho, co jsem vlastně knihu četla, ale vím, že se mi líbilo, s jakou lehkostí mi autor nadnesl všechno to partnerské šílenství, které většinou nastává po svatbě a v okamžiku, kdy žena otěhotní.

Najednou se ze dvou stanou tři… ale vlastně nejsou jen tři, ale je jich daleko víc, protože najednou se vám do života plete hromada lidí, kteří toho o vašem životě a o vašich plánech ví daleko lépe než vy. Samozřejmě své rady míní dobře, to ale nemění nic na faktu, že byste je nejraději poslali do háje a doufali, že se už nevrátí. Prostě normálka.

I tentokrát jsem se při čtení bavila, i když o něco méně než u prvního dílu. Ob hlavní protagonisté ušli docela dlouhou cestu, ale ani tak ještě úplně nevyhráli a stále se mají co učit a v čem dělat chyby. Záleží ovšem na tom, jestli to vše společnými silami dokážou zvládnout. Fandila jsem jim a při některých scénách hrůzou přivírala oči.

Je velká škoda, že se už asi nikdy nedočkáme v češtině také třetího dílu, kde se na naši oblíbenou dvojici podíváme znovu, ale v dalším životním skoku. Přece jenom kniha vyšla v roce 2013, česká vydání prvních dvou dílů v roce 2014 a od té doby tahle neprávem opomíjená série dosti zapadla v hromadě propagovanějších knih. Třeba na ně ještě někde v prodeji narazíte, rozhodně neváhejte a pořiďte si je, jsou to moc fajn jednohubky.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..