Blogspirace (20)

Tohle meme mají na svědomí GrowingUp YA a saz101.

Jeho účelem je pomoci vytvořit nějakou jiskru inspirace pro blogery, čtenáře i spisovatele. Jakýkoliv inspirační citát/obrázek/video. Postovat svou blogspiraci byste měli každý týden, jakýkoliv den si sami vyberete. Zkuste někoho něčím a k něčemu inspirovat, nejspíš tím inspirujete i sami sebe, nebo alespoň někoho potěšíte.

Dneska asi nic veselého, spíše k zamyšlení (když už v tom od toho včerejška tak nějak pokračujeme). Zach Sobiech se ve 14-ti letech dozvěděl, že trpí agresivní formou rakoviny a že mu zbývají poslední měsíce života. Rozhodl se, že tu po sobě něco zanechá a nahrál píseň Clouds, která se stala hitem. Také mimo jiné vytvořil ve spolupráci se SoulPancake dokument Mé poslední dny. Zach 3. května oslavil 18. narozeniny, 20. května zemřel. Více se můžete dozvědět například tady.

O smutném příběhu jsem se dozvěděla už před rokem v Americe, tam se takovým věcem věnují víc – tedy co se takové té mediální stránky týče… Respektive děti trpí rakovinou všude po světě, ale ještě jsem nenašla nic podobného, nějakou podobnou iniciativu, i u nás. Možná existují, jen se o nich nemluví, což je škoda.

Každopádně o Zachově smrti jsem se dozvěděla hned v úterý na FaceBooku díky svým americkým přátelům. Nemůžu jinak a smekám za tu odvahu a to, že se rozhodl žít na plno. Smekám i před jeho rodinou a přáteli. Vím, jaké to je mít těžce nemocného člena rodiny, i nemocného kamaráda. A líbí se mi, že dokázali vytvořit něco podobného.

Pokud ovládáte angličtinu, můžete se na dokumentové video podívat:

Stejně jako se podívejte na onen hit, Clouds:

A taky speciální video, které natočily americké celebrity společně se Zachovou rodinou a kamarády:

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. Monica Cernek napsal:

    na tento příběh Zacha jsem narazila už před delší dobou a hodně mě zaujmul, nejen že jeho písnička Clouds je opravdu nádherná ale také samotný příběh Zacha je velice smutný a jak jsem viděla v tomto dokumnetu, tak ten příběh je velmi inspirativní 🙂 nevím co bych dál k tomu napsala, snad už jen R.I.P. Zach Sobiech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..