Rush

Autor: Maya Banks
Originální název: Rush
Český název: Pád
Knižní série: Breathless (Bez dechu)
Díl: první
Žánr: romance, erotika
Věková hranice: 20+

Anotace na Goodreads: Gabe, Ash a Jace: tři z nejbohatších, nejmocnější mužů v zemi. Jsou zvyklí dostat vše, co chtějí. Cokoliv. Pro Gabea je to uskutečnit jednu malou fantazii s ženou, která byla vždycky zakázaným ovocem. A teď je zralá k utrhnutí…

Ve chvíli, kdy Gabe Hamilton uviděl Miu Crestwell vkročit do tanečního sálu při slavnostním otevření jeho hotelu, bylo mu jasné, že půjde rovnou do pekla za to, co měl v plánu. Přece jenom je Mia mladší sestra jeho nejlepšího kamaráda. Až na to, že už není ani zdaleka malá. A Gabe čekal až příliš dlouho.

Gabe hrál důležitou roli ve fantaziích Mii už od doby, kdy byla teenager a vypěstovala si své poblouznění. No a co, že je Gabe o celých čtrnáct let starší? Mii je jasné, že do jeho ligy nepatří, ale to nic nemění na jejích citech, které se za ta léta znásobily. Teď je dospělá a nevidí důvod, proč by měla své vášně držet na uzdě.

Jakmile ji Gabe zatáhne do svého provokativního světa, dojde jí, že existuje plno věcí, které o něm neví, nebo o tom, jak náročné jeho požadavky můžou být. Jejich vztah je intenzívní a plný posedlosti, ale když překročí hranici tajné sexuální eskapády a přejdou k něčemu hlubšímu, hrozí, že jejich aféra bude odhalena. Vystaví se tak zradě mnohem intimnější, než by si představovali.

Nakladatel: Berkley (EN), Baronet (CZ)
Počet stran: 396 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 5.12.2013
Vydání v ČR: vyjde

Moje hodnocení:

 
 
 
Moje hodnocení obálky:

 
 
 
Datum četby: 3 dny, březen 2013, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: V některých momentech jsem se až styděla za to, co to se mnou dělá…

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor (obsahuje spoilery):
K téhle knize mě přivedla hlavně Axia, i když jsem ji už dříve tu a tam vídávala a říkala si, že bych séri i možná mohla pustit. Byla jsem přirozeně zvědavá, protože klasických erotických knih, či BDSM knih, zase tolik načteno nemám a už víte, že se málokdy nechávám uchlácholit všeobecným nadšením – musím se přesvědčit na vlastní kůži.

Gabe se na Miu začal dívat jinak, než jako na sestru svého kamaráda, ve chvíli, kdy dospěla a vyrostla do krásy. Ale ví, že pro něj představuje zakázané ovoce, kterého se nemůže zmocnit, protože tím riskuje nejen ztrátu přátelství, ale i možné problémy ve firmě. Tu totiž vede společně s Jacem a Ashem. Každý má svou roli a ví, co dělat, přičemž se jim daří více než dobře.

Od chvíle, kdy se Gabe rozvedl se ženou, s níž chtěl původně strávit celý život a místo toho byl při rozvodovém řízení tahán bahnem za to, že to má rád v posteli prostě jinak, ke každému vztahu přistupuje rovnou podepsáním smlouvy. V okamžiku, kdy uvidí Miu vstoupit do sálu v těch nejvíce sexy šatech, jaké na ní kdy viděl, je rozhodnutý hodit všechny své zábrany za hlavu a dostat ji.

Mia o Gabovi svní už od svých telecích let a těžko by si mohla představit, že by o ní přemýšlel jinak než jako o sestře Jace. Ale když ji ze slavnostního otevření hotelu pošle domů s tím, že by jí to rád udělal hned tady a teď na balkóně a že se má zítra ráno stavit u něj v kanceláři, aby probrali jakousi jeho nabídku, je jí více než jasné, že vše zní až příliš lákavě. Přesto se za Gabem zastaví a po čase kývne i na jeho smlouvu. Nečeká od toho nic víc než pořádný sex, ale postupem času to pro ni všechno začne být mnohem osobnější… a nejen pro ni. Ani Gabe není tak úplně imunní.

Rush je kniha, která se možná zápletkou lehce vyrovná každé další knize červené knihovny – tedy až na tu hromadu pořádně žhavého sexu – ale to nic nemění na tom, že je to kousek, jehož čtení vás rozhodně bude bavit. Od začátku do konce. A to je co říct. Po většinu času se ovšem při čtení budete tvářit, jako že nečtete nic skandálního, přitom budete červené pomalu až na prdeli. Anebo já jsem to tak alespoň měla. Často mi hlavou běžely myšlenky typu „Mě si nevšímejte. Já si tu jen čtu porno.“ Jediné štěstí bylo, že u nás doma nikdo pořádně neumí anglicky, natož ovládat čtečku elektronických knih. Uff…

Obsahově nejde o nic přelomového, plusem je určitě to, že si na to ani kniha nehraje a bere všechno prostě tak, jak to je. A vám je to tak nějak i jedno, prostě se nesete na vlně žhavosti a ani nechcete, aby to skončilo. Vše bylo sepsáno příjemně a poutavě, po sexuálních scénách se ženským nejspíš zvedne libido. Je sice pravda, že po hotelové scéně to šlo kvalitativně krapet dolů, ale to spíš bylo kvůli tomu, jak na mě celá věc zapůsobila a jakým nepříjemných obrazů jsem se nemohla zbavit. To ovšem nemění nic na tom, že se mi kniha hodně líbila. Oba hlavní aktéři jsou sympatičtí a Gabe je správně domaninantí. Jsem ráda, že kniha vyjde také v češtině, máte se na co těšit. Já se teď budu těšit na druhý díl.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Mišule napsal:

  Ahoj.. zrovna jsem si knihu stahla.. a než ji začnu číst chtěla jsem se zeptat jestli nevíš, kdy má vyjít v čj, dále jak se jmenuje druhý díl a kolik dílů je plánováno.. ? díky za info Michala

  • Syki napsal:

   Celkově jsou naplánovány tři díly, druhý v zahraničí vyšel včera a český překlad by se měl objevit ještě do konce roku.

 2. Mišule napsal:

  Tak jsem to zdárně dočetla.. 🙂 před prvni polovinou jsem to chtěla odložit ale nakonec jsem četla dal a dal.. Musim říct ze se mi to líbilo, akorát bych to tímto skončila.. Nevidím v tom zádný otevřeny konec pro další pokračování.. Jen ještě jeden dotaz – jak se je nule druhy dil? Michala

 3. Mišule napsal:

  Aha tak mi chybělo dočíst par posledních oddělených stranek a uz jemi jasné o čem to bude.. Název uz jsem taky našla.. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..