Posuď knihu podle obalu (95)

Název knihy: Hvězdy nám nepřály

Autor: John Green

Datum vydání: březen 2013

Česká anotace: Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se údajně podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Můj názor: Jsem moc ráda, že se u této knihy rozhodli ponechat originální obálku, jen její text, včetně toho jakoby „v pozadí“ převedli do češtiny. Motiv srdíček, i celková barevná kombinace se mi moc líbí. Jediné, co mi na obálce vadí, je ta nálepka. Nějak mi to prostě kazí. Ale třeba to nebude až takový rušivý element, až knihu uvidíme v reálu. Jsem na ni dost zvědavá. John Green je velice oblíbený spisovatel a já od něj ještě nic nečetla.

 
 
 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

 1. Ohana napsal:

  Nejsou původně na obálce mraky místo srdíček? Ta mi připadají trochu laciná.
  Ohana recently posted..Bylo nebylo #58My Profile

  • Syki napsal:

   A víš, že máš pravdu? Já měla jen zafixované, že tam je černé a bílé, ale ony tam jsou fakt mraky. Mně ale ta srdíčka nevadí 🙂

 2. Kristiana Alex napsal:

  Zrovna tuhle obálku jsem dneska chtěla zařadit do PKPO 😀 Nakonec jsem ale vybrala jinou. Už se na ní moc těším, přestože jsem od autora nic nečetla, prý je úžasná.
  Kristiana Alex recently posted..Posuď knihu podle obalu #39My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..