Fan okénko na víkend (3)

Dneska pro vás mám něco trochu jiného. Nevím, jak jste na tom vy, ale já si ke čtení knih pouštím i hudbu. Většinou jde o nějakou scénickou hudbu, která se používá do seriálových a filmových trailerů, někdy i do samotných filmů. Určitě víte, o čem mluvím. Někdy se mi poštěstí narazit i na scénickou hudbu určenou přímo k dané knize. Tedy nějaký nadšenec se rozhodne vytvořit hudbu určenou buď přímo k četbě dané knihy, anebo vytvoří hudbu reflektující či podkreslující nějaké události knihy. A já vám tentokrát přináším Sam Cushion Music. Sam vytvořil fan scénickou hudbu také k Hunger Games a pár songů k jiným knihám. Určitě se na jeho profilu porozhlédněte. Já vám ovšem ukážu jeho písně k Divergenci. Vím, že už moc dobře víte, jaký blázen do téhle série jsem… a protože hodně z vás si už pořídilo svůj vlastní výtisk a buď už ho mají za sebou, nebo zrova čtou, či se na četbu chystají, můžete si k němu pustit nějakou tu hudbu:

Doufám, že Divergence většinu z vás nezklamala. Přece jenom ne všichni mají stejný vkus jako já a mohla jsem některé natěšit až přespříliš a po dočtení byli zklamaní. Je to běžný jev, takže se tomu vůbec nedivím. Ale pro ty z vás, kteří po dočtení knihy nebudou tak nadšení, mám jednu radu – sedněte si a zpětně si přehrajte jednotlivé scény, zauvažujte nad konáním postav, zkuste popřemýšlet nad dějem. Třeba se vám pak později nebude zdát kniha zase tak špatná. Divergence je jedna z knih, kdy po dočtení možná nebudete naprosto unešení, ale čím víc o ní budete přemýšlet, tím víc se vám bude líbit. Proto jsem knihu četla už několikrát, protože pokaždé v ní objevím něco nového, čeho jsem si nevšimla, nebo co mi nedošlo. A počítám, že Insurgent si přečtu možná i víckrát.

A pak je tu ještě video, kde Sam mluví o tom, proč jsou dystopie v současné době tolik oblíbené a také to, že ačkoliv zmíněné dystopické knihy spadají spíše do young adult žánru, čte je také velké procento dospělých. S mnoha jeho myšlenkami se totožňuji a myslím, že jsem je tady na webu už taky psala (v Jarním dumání). Převážně uvádí na příkladu Hunger Games, ale také se zmíní o Dokonalém páru a Divergenci.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

3 Responses

 1. Nikki Finn napsal:

  Přečteno 🙂 Taky si pouštím hudbu, i když jen občas. Kolikrát si ji k nějaké knize pustím, nějaké instrumentálky co mám doma a pak to vypínám, protože se to k té knize prostě nehodí 😀 Ale někdy to nevadí… možná by to chtělo rozšířit svou sbírku playlistů ke knihám 🙂
  Nikki Finn recently posted..Jarní dumání: Délka četbyMy Profile

 2. Evelin napsal:

  ta hudba je fakt skvelá…úplne som si predstavila tú poslednú bojovú scénu alebo keď sa bijú konkurenti 8D

 3. Rodaw napsal:

  Já si hudbu někdy pouštím, ale většinou spíš ne. Tak se na knížku můžu víc soustředit :))
  Na Divergence se tak strašně moc těším!! Nikde jsem neviděla recenzi, která by knihu ohodnotila hůř než 5 hvězdičkami. Jsem strašně moc zvědavá a uvidíme, zda bude Divergence lepší než Hunger games (říkám si, že to snad ani není možné, ale .. fakt uvidíme, jsem zvědavá :)).
  Knihu jsem objednala včera, tak snad do pár dnů dorazím. Nejspíš ji začnu hned číst.
  Rodaw recently posted..Giveaway o podpis P. Briggs!!My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..