Posuď knihu podle obalu (74)

Název knihy: Volání netvora

Autor: Patrick Ness

České datum vydání: 11.7.2012

Česká anotace:
Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám.

Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?

Můj názor: Vydání téhle knihy v češtině mě docela překvapilo, ani pořádně nevím proč. Zatím jsem sice četla pouze první díl trilogie Chaos od téhož autora, ale musím říct, že šlo o výborný kousek. Proto jsem také zvědavá na tuto knihu. Ale obálka mě poněkud děsí. Je rozhodně povedená, ale dosti strašidelná. Dokážu si představit, že ve chvíli, kdy bych knihu četla, by mě obálka až nebezpečně přitahovala a pak bych v noci měla bojové sny. Už se znám.

 
 
 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..