Top Ten Tuesday (10)

Tohle meme má na svědomí The Broke and the Bookish. Úkolem je každé úterý sestavit top deset věcí souvisejících s knižním světem.

~ Top 10 knih, které mě naprosto zklamaly ~

Původně jsem nechtěla tenhle článek pojmout tak, jak nakonec dopadl. Sem tam sice nadávám, neberu si servítky a jdu dál, ale tady jsem dostala možnost projevit svou nechuť a zklamání nad tím, co se mi dostalo do rukou. Proto jestli máte některé uvedené knihy rádi, berte mě s rezervou. Každý máme něco, co nás zklamalo.

1. Splynutí (Maggie Stiefvater)
Ach bože, ne. Celkově tato série nepatří mezi mé oblíbené, protože nejspíš nejsem dostatečně přecitlivělá a empatická, abych dokázala ocenit tohle veledílo… Ale i přesto se mi první díl nezdál zase tak strašný. Ovšem po dočtení toho třetího jsem měla dojem, že se snad absolutně nic nevyřešilo a já tak vlastně četla tři knihy naprosto zbytečně. Protože ten konec byl prostě… neúplný.

 

2. Dcera kostí a dýmu (Laini Taylor)
Ještě teď se otřepávám z toho, co za směsici v knize vůbec je. Všichni v zahraničí z knihy byli nadšení, navíc se v ní píše o Praze! Ideální kniha pro nás, no ne? Eh, tak to ani náhodou. Hrůza hrůzoucí, která sice na začátku vypadala docela dobře, ale čím dál jste četli, tím víc to bylo ujetější a překombinovanější. Vážně. Nedokážu si představit, jaké bude pokračování.

 
 

3. Awaken (Katie Kacvinsky)
Četla jsem slávu, očekávala slávu, dostala prdlajs. Hlavní hrdince bych několikrát jednu vpálila a jejího vyvoleného za jeho „všechno vím, všechno znám, opovaž se mi odporovat, páč mám prostě pravdu a ty ne“ bych nejradši uškrtila a nacpala ho do kufru toho jeho slavného „ekologického“ auta. Vruuum, vruuum, odplachti si někam do tramtárie, frajere, u mě si nešrktneš. A stejně tak si u mě neškrtne ani Kacvinsky, druhý díl si přečtu jen proto, abych zjistila, jestli to může být ještě horší.

 

4. The Unbecoming of Mara Dyer (Michelle Hodkin)
Krásná, krásná, prostě krásná obálka. Hustý trailer ke knize a pochvalné recenze ze zahraničí i u nás. Očekávala jsem hodně. Dostala jsem jedno pitomé klišé nabalené na dalším pitomém klišé, s klišoidními postavami, „romantickým vztahem“, divnou minulostí a zdánlivě paranormálním prvkem. Pche! A ten konec, ten byl už úplně přitažený za pačesy, i s tím objevem na konci. Jako by to člověk alespoň z části nečekal.

 

5. Nick a Norah: Až do ochraptění (Rachel Cohn, David Levithan)
Tak moc jsem se na knihu těšila, tak moc povedená je ta česká obálka, tak strašná je samotná kniha. Iritovalo mě na ní úplně všechno. Postavy, příběh (který snad ani nebyl), styl vyprávění, postavy, postavy, postavy… jo, vlastně, o těch jsem mluvila už na začátku 😀

 
 
 

6. Označená (P.C.Cast & Kristin Cast)
Obálka vypadala hodně dobře, hned mě zaujala, i anotace zněla velice slibně. Jenže postupem četby mi čím dál tím víc vadilo spojení magie-upíři-indiáni-matriarchát-a-vtlačíme-ti-všechny-své-názory + do-toho-ještě-strčíme-hromadu-rádoby-teenage-keců. Jednoho dne tu sérii ale dočtu, jednoho dne.

 
 
 

7. Half-Blood (Jennifer L. Armentrout)
Kdybych se s touhle vykrádačkou potkala osobně, nejspíš bych jí i ty oči vyškrábala. A to zase nejsem zase tak bojovně založená osoba. To, co provedla, se mi hluboce příčí a jsem znechucená tím, že tohle vydává za svou práci, za své myšlenky, ještě víc jsem znechucená i sama sebou, že jsem do těch knih vůbec zainvestovala peníze, protože se cítím, jako bych podvedla Richelle Mead. Hnus, velebnosti, prostě hnus.

 
 

8. Hunting Lila (Sarah Alderson)
Ne, prosím ne, další čistou obsesi klukem snad už nesnesu. Ach, miluji ho, protože je nejlepší kamarád mého staršího bráchy… a protože je to prostě děsně cool. A taky proto, že je prostě hustý, je v armádě, jezdí na motorce, má vlastní hustý byt a prostě je to neskutečný macho.

 
 
 

9. Blood Magic (Tessa Gratton)
Neřežete se, neprovozujete černou krvavou magii, nemáte se svým bráchou docela incestní vztah a neoblizujete se s naprostým cizincem od vedle, se kterým jste se seznámili na hřbitově? Tak to potom nejste in.

 
 
 
 

10. ZKLAMÁNÍ VŠECH ZKLAMÁNÍ = SÉRIE SMEČKA (ANDREA CREMER)
Takhle zabitou sérii jsem už dlouho neviděla. Docela slibný a zajímavý začátek, ujetý prostředek, až k podělanému konci. Vím, jak celý příběh skončí, i když jsem poslední díl ještě nečetla. Mám z té knihy totiž strach. Až si ji přečtu, rozcupuju ji, pořádně, na autorce nenechám nit suchou a naplno projevím svou frustraci. Tohle Cremer prostě maximálně posrala a už si od ní nic nepřečtu. Finíto.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

17 Responses

 1. annejude napsal:

  Zrovna teď bych tě nechtěla potkat, Syki:D Ty z tohoto článku musíš být v pěkné ráži:DD

  Z první série jsem četla pouze Mrazení, které se mi právě svým melancholickým nádechem líbilo, The Unbecoming of Mara Dyer mi leží v knihovničce a stejně jako u Hunting Lila se u obou knih modlím, aby se mi už kvůli těm obálkám líbily. Nick a Norah jsem viděla jen film, který sám o sobě byl…úsměvný a o němž jsem ani nevěděla, že je podle knihy. Ehm, k Označené se protentokrát nebudu radši vyjadřovat a co se týče Smečky, zůstala jsem zaseknutá na prvním díle a do dvojky ani trojky se mi vážně, ale vážně nechce, protože očekávám jen ten nejhorší možný scénář.
  annejude recently posted..Quote of the Week (#7)My Profile

 2. terka napsal:

  😀 😀 😀 No, páni, Syki. Pěkně jsi tu ty knížky rozmázla! 😀 Taky bych tě nechtěla potkat..
  Skoro celou dobu jsem se culila, umíš svůj vztek vyjádřit vtipně 😀
  A s tou Smečkou naprosto souhlasím!!

 3. Kristen napsal:

  Já osobně jsem četla Mrazení, které mi nepřišlo až tak špatný, ale tak nějak mi stačil ten první díl. Další podle mě ani nebyly potřeba. Zkusila jsem pak přečíst i Váhání, ale nešlo to. Knihu jsem nedočetla, dostala jsem se sotva do půlky a musela ji odložit. To prostě nebylo nic pro mě.
  Dceru kostí a dýmu si chci přečíst, protože jsem zvědavá na autorčinu představu Prahy a Česka :D… Avšak nečekám od toho nic závratného a knihu si přečtu, jen když pak ten český překlad koupí do knihovny, jelikož do toho vážně nebudu cpát své peníze 😀
  Označenou jsem si tenkrát koupila hlavně kvůli obálce, která se mi i nadále líbí. První díl jsem přečetla, druhý taky, ale třetí už jsem nedala. Některé nápady se mi tam líbily, některé mi přišli zase moc divné. A celkově tu sérii moc nemusím.
  Ze série Smečka jsem zatím četla jen první díl. Ten se mi nezdál tak špatný. Druhý ani třetí jsem nečetla, ale chystám se na ně. Tak uvidíme. 🙂
  U zbytku knih aspoň vím, že si na ně mám dávat pozor 😀

  • Syki napsal:

   No já jsem zvědavá na to, jakou obálku u nás Dcera kostí a dýmu bude vypadat a jaký bude český překlad.

 4. mynonka napsal:

  Jsem strašně ráda, že jsem ani jednu z knížek nečetla:D

 5. Illandris napsal:

  Tak ze všech těch knih jsem četla jenom sérii Mrazení. První díl se mi vážně moc líbil, ale to už jsou nějaký ty tři roky zpátky. Dneska bych z toho zas tak moc odvařená nebyla. Každopádně tenkrát jsem byla nadšená, takže když vyšel druhý díl v angličtině, vrhla jsem se na něj, ale dokázala jsem to přečíst jenom do poloviny. Neskutečně mě to nudilo, tak jsem to prostě odložila na dobu neurčitou. Nakonec jsem to dočetla, když to vyšlo v češtině. K tomu třetímu dílu se ale pořád nemám.
  Z ostatních knih mě ani nic neláká. Škola noci šla úplně mimo mě, nikdy jsem ani jeden díl nedržela v ruce. Smečku jsem několikrát už v ruce držela, ale pak jsem ji dala zase zpátky, protože já obecně ty vlčí série nemám moc v lásce. Tak jedině Mercy Thompson.
  Chtěla jsem si sice přečíst Dceru kostí a dýmu, ale ty recenze mě docela odradily.

  • Syki napsal:

   Taky nejsem zrovna milovnice vlčích knih a sérií, pořád hledám nějakou, která by byla super.

 6. Markuš napsal:

  Tolik upřímnosti v jednom článku :D… Mrazení mi zase tak strašné nepřišlo a poslední díl mě dokonce bavil nejvíc 😀 … Co se týče Školy noci vzdala jsem jí v půlce druhého dílu (ten je vážně příšerný, oproti němu je jednička výlet na Havaj :)). Série Smečka mě zklamala, jak jen mohla :(. Čekala jsem, jak mě bude bavit, jelikož příběhy o vlkodlacích mám ráda a nedočkala jsem se :D… Jediné, co na Half-Blood snesu je obálka (vážně povedená), ale ten příběh (který je skoro přes kopírák) si jí nezaslouží 😀

  • Syki napsal:

   Já vím, upřímnost se už nenosí, co 😀 Half-Blood je největší epic fail, na jaký jsem zatím narazila a vážně, kdybych se s autorkou setkala, profackuju ji, ať se vzpamatuje a nekrade.

 7. Katka napsal:

  SPLYNUTÍ: sérii mám také ráda, ale konec jsem jaksi „nepochopila-proč? Proč takhle?“, takže zcela souhlasím.
  ŠKOLA NOCI: tuhle sérii jsem vypustila po pátém díle. Za prvé se mi nechce dávat za každý díl 300kč, za druhé mi to přijde čím dál více o ničem. Myslím tedy, že tuhle sérii jednoho dne asi fakt nedočtu…
  SMEČKA: Z prvního dílu jsem jsem byla unešená, u druhého dílu jsem si nebyla jistá, jestli vážně čtu druhý díl ke Smečce, a třetí díl mi leží v knihovně – nějak nemám na něj odvahu. A jak je vidět, nejsem v tom sama…
  Katka recently posted..Máte doma psa nebo kočku?My Profile

 8. Fay napsal:

  Už jsi viděla hodnocení Pure, pokračování Half-Blood, na GoodReads? A to jsem si podle obálka říkala, že by to mohla být pěkná knížka. No, asi si ji přečtu nejdřív tak za pár let.
  Fay recently posted..Dystopický rozmach (#2)My Profile

  • Syki napsal:

   Jo, viděla a četla jsem také několik recenzí. Druhý díl mám doma a sbírám odvahu na to, abych si ji přečetla.

 9. Jass napsal:

  Smečka mi nepřišla zas tak strašná 🙂 , nic extra, ale ani propadák. Hrozně se mi líbil nápad s pletením portů, a taky jsem měla slabost pro Connora a jeho černý humor 😀 (Cornnor a Adne, pár knihy). Jen mně dost sklamalo to, jak jsem přesně odhadla kdo v trojce umře, prostě se nemohla rozhodnout, tak jednoho zabili, a toho jsem zrovna měla radši. No jinak co se týče Rena a Shaye, Shay se mi jako „alfa“ moc nelíbil, Rena jsem měla radši (tomu se říká alfa, ne ten chcípáček….). Calla mně naprosto naštvala svým „spravedlivým“ přístupem, aneb hlavně ať si Reno ničeho nevšimne, nemůžeme ho ztratit. Ale ten závěr mně naprosto dostal… no k tomu se nebudu vyjadřovat, protože to moc lidí nečetlo, ale asi jediné, co mně opravdu překvapilo, ale asi se mi to moc nelíbilo. No prostě to nebylo zas tak špatný, bylo tam hodně nápadů co jsem ještě snad nikde neviděla, třeba poměrně detajlné provedení příznaků…. hnusáci fuj! Ostatní knížky jsem nečetla, i když musím říct, že označené jsem si už obchodě všimla, ale zatím jsem se k ní nedostala, nekoupila… no prostě jsem ji nečetla, tak aspoň vím, že to asi nemá smysl 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..