RC review: Prokletí

Autor: L.J.Smith & spol
České datum vydání: 15.2.2012
Knižní série: Stefanovy deníky
Díl: třetí
Žánr: upíři, paranormálno, magie
Nakladatel: FRAGMENT

Česká anotace: Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

A co se dělo dál?
V prvních dvou dílech knižní série vycházející ze seriálového zpracování knižní předlohy L.J.Smith jsme se seznámili s oběma bratry, kteří propadli stejné dívce a nakonec se nedobrovolně stali upíry. Zatímco první díl se zaměřoval na důvod jejich proměny, druhý se zabýval tím, jak se oba dva se svou proměnou vypořádávají. Nutkno podotknout, že jde o zajímavý pohled na upíry, jejich schopnosti a zvrácenou mysl.

Fakta a fikce

Zatímco v druhém díle se Stefan choval spíše jako divoké zvíře, načež konečně našel tu správnou cestu, v třetím se hůř než to zvíře chová jeho bratr Damon. Stefan se díky Lexi napravil, zamiloval, pak o svou lásku přišel a rozhodl se, že se k lidem už nepřiblíží. Jenže to se mu dost dobře nedaří, jelikož jej Damon nehodlá nechat jen tak na pokoji.

Pokouší se začít jiný život v New Yorku, kde se straní společnosti lidí a raději po nocích pobíhá Central Parkem a loví veverky. Takhle najde také těžce zraněnou dívku, které zachrání život svou krví. Čímž se ale připlete do její vlivné rodiny. Ani se nenaděje a opět stojí tváří v tvář svému nebezpečnému bratrovi…

Překlad

Nejspíš jsem si na český překlad série natolik zvykla, že mi v textu už vůbec nic divné nepřipadá. Anebo je prostě český překlad lepší než u předchozího dílu. Každopádně se mi kniha četla lehce a velice rychle.

Postřehy a pocity

Je zajímavé že tato série má tendenci se díl od dílu zlepšovat. A to mě těší, protože v tom případě očekávám, že další díl bude zase o kus lepší. Kniha mě kupodivu dosti chytla a bavila mě, místy mě dosti děsila a jelikož neznám seriálovou předlohu, konec mě taky mírně překvapil.

I když je Damon momentálně za toho horšího bratra, baví mě víc a víc mu také fandím. Stefan je na můj vkus až příliš komplikovaný – jednou dobrák od srdce, pak ukrutný vrah, nakonec zase extra moralista. Eh, ne, díky.

Hodnocení

Kniha se mi líbila, byla čtivější, dobrodružnější, zajímavější, nebezpečnější. Dávám tedy zasloužené 4 hvězdičky a čekám, čím mě překvapí další díl. Doufám jen, že mě překvapí mile a ne naopak. Možná bych konečně mohla začít sledovat i ten seriál, když jej mají začít dávat už i v češtině. Ale já vám pořád nevím…

Prokletí si můžete objednat na stránce nakladatelství FRAGMENT.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství FRAGMENT za poskytnutý recenzní výtisk této knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

3 Responses

  1. Rodaw napsal:

    Wow cože?? TVD bude v češtině? To bych se na něho taky začala koukat 🙂 Nevíš kdy a kde bude??

  2. Simone Sipriano napsal:

    Som zvedavá ako to bude ďalej pokračovať, len dúfam, že to bude oveľa viac o Damonovi 🙂

  3. terka napsal:

    na TVD určitě koukni!!! Je to 100% lepší než knížka!! Vřele doporučuju! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..