Posuď knihu podle obalu (70)

Divergence

Název knihy: The Obsidian Blade

Autor: Pete Hautman

Datum vydání: 10.4.2012

Anotace na Goodreads: Poprvé, když otec Tuckera Feye zmizel, bylo Tuckovi 13 let. Reverend Feye prostě vylezl na střechu, aby ji opravil, pak se ozval výkřik a… zmizel – a pak se o hodinu později objevil na příjezdové cestě, vypadal starší a jeho oblečení bylo opotřebované, spolu s divnou holkou jménem Lahlia. V následujících měsících Tucker sledoval, jak se jeho otec uzavírá do sebe a čím dál tím více se vzdaluje a jeho milující matka nemá daleko k šílenství. A pak zmizí oba jeho rodiče.

Zatímco se o něj stará jeho podivný strýček Kosh, začne si Tuck uvědomovat, že ty zářící disky, které vidí nad střechou, možná drží odpověď na to, co se vlastně děje. A když se odváží do jednoho z nich vstoupit, vtáhne jej to do malého středozápadního města budoucnosti až k nemocnici, kterou vedou digitálně vytvoření léčitelé, od smrti starověkého proroka až k lesu na konci času. Co je ovšem nevyhnutelné, Tuckerovy činy nenávratně změní minulost i budoucnost.

Můj názor: Na tuhle knihu jsem se dostala naprostou náhodou, když jsem sestavovala přehled knih, které vycházejí tento měsíc v zahraničí. První, co mě zaujalo, byla totiž obálka. Je totiž úžasná. Moc se mi líbí, jak je barevně vyvedená. Líbí se mi, že v té bublině je vyobrazený nejspíš ten svět budoucnosti. Navíc je to takové temnější, okolo se pak vznáší kouř. Anotace zní dost zajímavě, navíc jde o cestování v čase, pro které mám dost slabost. Takže uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí.

 


Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

2 Responses

  1. Hráblík = ) napsal:

    Ten obal je fakt krásný, určitě by mě upoutal, kdybych na něj narazila v knihkupectví… také jak vidím děj bude napínavý, snad když budou knihu překládat nezmění obálku!
    Hráblík = ) recently posted..Monster HighMy Profile

  2. Nikki Finn napsal:

    Fakt pěkná obálka 🙂
    Nikki Finn recently posted..Diskuze na téma… #1My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..