Nejoblíbenější knižní páry

V pořadí již třetí příspěvek do Valentýnského období z dílny Ettelëy s VeEee. Na více informací se můžete podívat sem nebo sem.

Nejoblíbenější knižní páry

Dobře, sama vím, že už to s tím opakováním knih a postav je mírně trapné. Stejně tak i délka mých žebříčků… Ale znáte to: Když je miluješ, není co řešit.

1. Suze a Jesse (Mediátor ~ Meg Cabot)
Věrní čtenáři mého webu určitě vědí, kdo asi tak bude vévodit mému žebříčku párů… Ano, zas a znovu, Mediátor. No řekněte, jako by nestačilo, že se zabouchnete do ducha stopadesát let starého kluka, ještě k tomu musíte řešit lapálie dospívání a mediátorování.

2. Hermiona a Ron (Harry Potter ~ J.K.Rowling)
Na sérii se mi mimo jiné líbí také to, že Harry se nedal dohromady s Hermionou. Líbí se mi, že z hlavní trojice se dali dorhomady právě Hermiona s Ronem a že se jejich vztah hezky postupně vyvíjel.

3. Rose a Dimitri (Vampýrská akademie ~ Richelle Mead)
Nejlepší upířina pro dospívající a velice lákavý vztah á la „zakázané ovoce“. No řekněte, že jste taky někdy pokukovali po nějakém vyučujícím? Navíc zatímco Rose je nespoutaný živel, Dimitri je spíš klidná voda. Proto se vzájemně skvěle doplňují.

4. Kate a Curran (Kate Daniels ~ Ilona Andrews)
Že jste ještě po téhle sérii nesáhli? A na co proboha čekáte? Curran je správný namakaný macho, co si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, kdežto Kate ho snad jako jediná dokáže vždycky parádně usadit. A jiskří to mezi nimi natolik, že jenom čekám, kdy od nich chytne nějaký barák.

5. Cassia a Ky (Dokonalý pár ~ Ally Condie)
Myslím, že už víte, že tohle je má oblíbená dystopická romantická dvojice. Skvěle se k sobě hodí. Líbí se mi, jak z ničeho vzniklo něco a že kvůli svému citu byli ochotní si jeden druhého najít. A vážně, vážně mě naštve, jestli nakonec neskončí spolu.

6. Kat a Bones (Night Huntress ~ Jeaniene Frost)
Víte, který díl se mi prozatím z celé série zdál vůbec nejlepší? Druhý. Ten byl skvělý. Naštvaný Bones je strašně cute. A to jeho Kitten… no prostě… uh… Bones to s Kat vážně umí, a ona zase s ním. Vražedná dvojka.

7. Riley a Beck (The Demon Trappers ~ Jana Oliver)
Riley byla do Becka zamilovaná už jako malá, ale svorně tvrdí, že je z toho citu už dávno vyléčená. Beck ji v tom nikdy nepodporoval. Pro něj to byla jen dcera jeho parťáka, jeho učitele. Ale co čert nechtěl, ti dva se mají rádi víc, než dávají znát. A to jejich kočkování je výborné.

8. Gin a Owen (The Elemental Assassin ~ Jennifer Estep)
I když se Gin napoprvé docela spálila, na podruhé jí to už konečně vyšlo a doufám, že jí to bude vycházet ještě hodně dlouho. Owen je totiž muž činu a Gin pěkně uháněl, než mu podlehla. Navíc mi kolikrát přijde jako takový její méďa, co ji nesoudí za to, jaké krváky má na svědomí a může se o něj opřít.

9. Saba a Jack (Dustland ~ Moira Young)
Jo, jsem milovnice hate/love vztahů. Ne nadarmo se říká, co se škádlívá, to se rádo mívá… a mě vždycky baví sledovat, jak si dva škorpilové k sobě hledají cestu.

10. Jay a Violet (The Body Finder ~ Kimberly Derting)
Hele, kdo by nechtěl mít za kluka kamaráda z dětství, který o vás ví lautr všechno a pořád vás má rád? Navíc takhle super kluka… No jestli se jejich vztah v třetím díle pokazí, Kimberly mě hodně nakrkne.

11. Isobel a Varen (Nevermore ~ Kelly Creagh)
Říkáte si, že nejste na uzavřené gothické týpky, co si čmárají do sešitu a mají naprosto odlišené životní hodnoty a cíle? Já taky nebyla, dokud jsem spolu s Isobel nepotkala Varena. Líbí se mi, jak jsou naprosto odlišní, a přesto si k sobě cestu našli. Jenže Kelly mě mučí, protože druhý díl doma ještě nemám a dlouho mít nebudu.

12. Luce a Daniel (Andělé ~ Lauren Kate)
Střídavě bych jednoho nebo druhého profackovala, ať se proboha vzpamatují. Dodnes vlastně nevím, proč se mi sakra tahle strašně klišoidní série líbí – ale prostě se mi líbí. A myslím, že ti dva si navzájem zaslouží jeden druhého.

12. Bianca a Wesley (The DUFF ~ Kody Keplinger)
Oba dva jsem si naprosto zamilovala a kdo četl knihu, určitě ví proč. Doufám, že ten film bude a že vyberou dobré herce. Jinak mě fest naštvou.

13. Helen a Lucas (Starcrossed ~ Jospehine Angelini)
Nedávno jsem si dávala re-reading jak knihy The DUFF tak Starcrossed a z obou knih jsem byla stejně unešená jako poprvé. Obě dvě jsou sice knihy postavené na nějakém tom typickém klišé, ale kdo to řeší? Dobře, já… ve většině případů… ale tady rozhodně ne. Tady jsem z toho byla naprosto paf a ten konec Starcrossed mě úplně omráčil. Kde je pokračování? Chci ho hned teď!

14. Yelena a Valek (Magic Study ~ Maria V. Snyder)
Speciálně pro Anyu: VALEK, JEDINĚ VALEK! Anebo jak by řekla jedna moje potrhlá kamarádka: Valeku, pojď a udělej mi dítě a budeme spolu šťastní až do konce života. THE END.

15. Juliet a Adam (Shatter Me ~ Tahereh Mafi)
Už jsem vám říkala, že tahle kniha mě sama o sobě dostala stylem, jakým je napsaná… ale stejně tak mě dostal vztah dvou hlavních hrdinů. Krásné.

16. Kiara a Carlos (Rules of Attraction)
Ti dva jsou taky jako oheň a voda, přitom oba dva mají svou hlavu a nehodlají jen tak ustoupit. Na druhou stranu ovšem dokáže být Kiara pěkně nespoutaná a Carlos zase hodný a přátelský.

17. Triss a Four (Divergent ~ Veronica Roth)
Ano, dala jsem si i re-reading Divergentu a opět jsem propadla kouzlu nejlepšího trenéra ze všech. Jsem strašně zvědavá, co se bude dít dál a doufám, že se nerozdělí.

18. Aria a Perry (Under the Never Sky ~ Veronica Rossi)
Zase další klasický hate/love vztah. Tahle dystopická kniha se mi moc líbila, protože prostě byla jiná než všechny ostatní. A vztah, který si mezi sebou budovali Aria s Perrym byl moc hezký. A ten konec… ach.

19. Sydney a Adrian (Pokrevní pouta ~ Richelle Mead)
Dobře, sice mám za sebou teprve jeden díl šestidílné série a může se stát prakticky cokoliv, známe Richelle, že… ale i tak jim oběma neskutečně fandím a doufám, že spolu nakonec skončí. No jen si to vezměte – Adrian by Sydney přiváděl k šílenství… a rád 😀

20. Elizabeth a Darcy (Pýcha a předsudek ~ Jane Austen)
A nakonec můj nejoblíbenější klasický pár… v tomhle žebříčku rozhodně nesmí chybět.

A jaké jsou vaše nejoblíbenější knižní páry? Podělte se o ně, jsem zvědavá…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

4 Responses

  1. Anya napsal:

    Valek a Varen 🙂 ti by mě stačili…

  2. Ronnie napsal:

    Bez mučení se přiznám, že polovinu z nich ani neznám, ale plně s tebou souhlasím se Suze a Jessem, Ronem a Hermionou, Rose a Dimitrijem, Adrianem a Sydney a v neposlední řadě s Elizabeth a Darceym 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..