>Top týdne (6)

>

Toto meme má na svědomí Luu. Cílem je každé pondělí uveřejnit topku něčeho, co souvisí s knižním světem. A pokračujeme vesele dál v pořadí s šestou topkou.
Největší kreténi

Já jsem tohle téma opět pojala po svém. Škála bad boys je pro mě příliš široká, protože já rozlišuju kretény a záporáky. Což o to, ve své podstatě může jít o totéž, ale záporáka vidím jako neskutečného hajzlíka, který se prostě nezmění. Kdežto kretén může být záporák, v kterém je nějaké to dobro a později se vybarví, anebo prostě jenom normálního pablba 😀

Proto jsem si tedy vybrala deset kreténů, kteří mi přirostli k srdci.

# Adrian Ivashkov (Vampýrská akademie)

Naprostý kretén, který člověku prostě pije krev (a to doslova). Neustále na Rose doráží a nedá jí pokoj. Popíjí alkohol ve velkém a rád si dá cigárko. Časté párty mu rozhodně nejsou cizí. Na druhou stranu ovšem pomůže, jak jenom může. A i jeho dostihne láska nepřipraveného. Škoda jen, že mu některé věci nejsou souzeny… třeba se brzo dočká.

# Bones (Night Huntress)

Ach, Bones dává někdy pojmu „kreténismus“ zcela nový rozměr. Dokáže být naprosto nesnesitelný a pak byste ho samou láskou umačkali (nebo teda alespoň já ano). Hlavně v prvním díle mi pěkně pil krev. Častokrát jsem ho chtěla profackovat. Jenže Bones je možná poněkud sexuálně chtivý, přesto se o svou vyvolenou dokáže postarat.

# Draco Malfoy (Harry Potter)

Draco byl bohužel od mala vychováván v rodině, která stavěla čistokrevné kouzelníky nad ostatní. Neznal nic jiného, takže se choval stejně, jako jeho rodiče. Draco je kretén nad kretény. Vždycky sledoval hlavně své cíle a když šlo opravdu do tuhého, zbaběle prchnul. Na druhou stranu se mu musí přiznat, že nebyl vyloženě zlý.

# Christophe (Strange Angels)

U tohohle kluka nikdy nevíte, na čem jste. Jeho minulost a rodinný původ dost ošemetná, proto si jeho náklonností není nikdo jistý. Chová se dost často jako kretén. Zmizí a dlouho se neukáže, nedá o sobě zprávu… a pak se najednou zjeví v tu nejdůležitější chvíli a zachrání vám zadek.

# Ian (Night Huntress)

Nejvtipnější kretén ze všech! Tohohle chlapa jsem chtěla celý druhý díl série zabít… a teď se u jeho hlášek neskutečně bavím. Ian dělá co chce, kde chce a s kým chce. A nejhorší je, že mu všechno projde a nejspíš nikdy se nepoučí. Ovšem za své přátele se vždycky dokáže postavit.

# Jace Wayland (Nástroje smrti)

Pořádný kretén, který ze sebe dělá pořádného tvrďáka, co nejde pro ránu daleko a na všechno má tu správnou prupovídku. Život mu uštědřil pěknou řádku kopanců, se kterými se musel vypořádat. Dokáže být pěkně krutý, když si usmyslí a z principu nemá rád to, co nezná.

# pan Darcy (Pýcha a předsudek)

Klasický kretén plný předsudků. Jenže i přes ten jeho kreténismus ho člověk musí zbožňovat, protože když zjistil, jak to ve skutečnosti je, snažil se svou chybu alespoň nějak napravit. Což se mu povedlo a díky jeho „přerodu“ si získal srdce tolika čtenářů.
# Severus Snape (Harry Potter)

Pěkně záludný a opravdu chytrý chlap. Celou dobu si myslíte, že víte jaký je, že jste jeho odporně brčálovou povahu odhadli a že už vás nic nepřekvapí… Jenže na konci zůstanete s pusou dokořán a kroutíte hlavou nad tím, jak to vůbec všechno dokázal.

# Wesley Rush (The DUFF)

Wesley je naprostý kretén, který si chce v životě jenom užívat a naprosto nemyslí na to, jakou pověst vůbec má. Před problémy zavírá dveře a nehodlá je řešit. Jenže ani on nepočítá s tím, že by mu někdo mohl jeho pečlivě neuspořádaný život převrátit vzhůru nohama.
# Will Herondale (The Internal Devices)

Z Willa nejspíš to, co prožil, udělalo neskutečného hajzlíka. Ubližuje lidem okolo sebe, vůbec ho nezajímají pocity ostatních, hlavně že on si zchladí svou žáhu. Ale abych mu nekřivdila a vysvětlila, proč ho mám tak ráda… Will možná není tak úplně kladný a správný hrdina, ale ten jeho kreténismus ho dělá neskutečně přitažlivým.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

1 Response

  1. prudent.wolf napsal:

    >No chudák pán Darcy (myslím, to že je v tomto rebríčku), ale musím súhlasiť, že kretenizmus v sebe má 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..