>Top týdne (1)

>

Toto meme má na svědomí Luu. Cílem je každé pondělí uveřejnit topku něčeho, co souvisí s knižním světem. Kvůli státnicím jsem se bohužel nemohla zúčastnit hned od začátku, ale meme mě zaujalo, a proto jsem se rozhodla se do něj zapojit – ovšem zpětně. To znamená, že zatímco toto pondělí budou mít všichni páté pokračování, já začínám u prvního tématu.

Oblíbené postavy

Postavy nejsou seřazeny ani očíslovány, protože si jednoduše nedokážu vybrat tu nej, natož je vůbec chronologicky seřadit. Navíc si nemůžu pomoct, ale na to, kolik jsem toho už přečetla, se mé oblíbené postavy nějak moc motají okolo YA žánru, anebo mi prostě na mysl nevytanula žádná jiná postava z klasických děl, která by byla opravdu oblíbená.

# Bones (Night Huntress)

Myslíte si, že upíři jsou sexy? Tak to jste ještě nepotkali Bonese. Ten totiž slovu sexy dává úplně nový rozměr. Kromě toho je ovšem i pěkně záludný, chytrý a celkově drsný jak hrom. Myslím, že takovéhoto chlapa by si přála mít každá ženská. Moc se mi na něm líbí, jak dává najevo své city směrem ke Cat. Tomuhle se opravdu říká láska.

# Dru (Strange Angels)

Na Dru se mi líbí to, že kdykoliv jí jde o život – a že to je velice, velice často – dokáže ukázat strach. Nedělá ze sebe zbytečně hrdinku a když po ní jde pekelný pes, zdrhá, co jí nohy stačí a řve z plných plic. Přesto když je potřeba, dokáže se s nepřáteli pořádně poprat a zvítězit. Její život bohužel není jednoduchý a nejpíš hned tak nebude.


# Hermiona (Harry Potter)

Nebýt jí, Harry s Ronem by nejspíš nepřežili, a to hodněkrát 😀 Hermiona se už od začátku musela vypořádávat s nálepkou šprtky, která jí bohužel tak trochu zůstala, i když už do školy nechodili. Dle mého je Hermiona mozkem celé skupiny. Je neuvěřitelné chytrá a mazaná.

# Jace (Nástroje smrti)
Jace jsem si zamilovala hned od prvního momentu, kdy se snažil vypadat jako velký tvrďák. Přitom v průběhu ukáže i plno dalších stránek osobnosti, které se mi na něm ohromně líbí.

# Ky (Matched)

Kye mám moc ráda. Nejspíš si toho hodně vytrpěl, přesto dokázal zůstat svůj a přežít ve světě, který není takový, jaký se na první pohled zdá. Líbí se mi, že je chytrý, že umí kreslit, číst… že je odvážný. Nevím, jak to s ním dopadne, ale držím mu palce.

# Peeta (Hunger Games)

Tohle je ten nejneuvěřitelnější kluk, co se kdy na stránkách knih objevil. Není dokonalý, ale dle mého k tomu má blízko. Získal si mě svou čistou povahou, svým uvažováním, smyslem pro realitu, projevy své lásky. Pro mě je tím pravým hrdinou on.

# Rosalie (Stmívání)

Přijde mi, že je tahleta postava nedoceněná. Já jsem si Rosalie nejvíc oblíbila ve třetím díle série, i když jsem k ní sympatie chovala už od začátku. Ano, je protivná až hrůza. Nejspíš není ani úplně ideální a kladná postava, ale já ji mám ráda. Nikdy se netajila tím, že jediné, co kdy chtěla, bylo mít rodinu a milujícího manžela. A jak dopadla…

# Rose (Vampýrská akademie)

Rose je drsňačka každým coulem… vlastně každým svalem těla 😀 Patří mezi mé nejoblíbenější ženské knižní hrdinky, a to proto, že je mi v některých věcech dosti podobná a taky proto, že mám rázné hrdinky ráda. Pro své přátele je odhodlaná obětovat svůj život i své vlastní štěstí. Jde si tvrdě za svým, i když se někdy mýlí.

# Suze (Mediátor)

Další drsná hrdinka, které jsem vždycky fandila. Její povaha mi naprosto sedí a vůbec jí nezávidím mediátorskou schopnost. Spíš jí závidím toho Jesseho 😀 V životě taky dostala plno kopanců, ale dokázala se vzchopit a zůstat stále svá.

# Will (The Internal Devices)

Willa neznám příliš dlouho a nevím, jakým směrem se bude jeho osud ubírat, přesto patří mezi mé oblíbené postavy. Moc toho o jeho minulosti nevíme, není ani nijak zvlášť přátelský, je drzý, sarkastický a místy i docela krutý. Je přesně takový typ, který mě prostě přitahuje 🙂

Snad se vám moje topka oblíbenýchpostav líbila. Příští týden si vezmu na mušku oblíbená filmová zpracování.

Pozn.: Do topky bych přidala ještě Buffy, protože její příběh vyšel i v komixové podobě, ale přece jen jsme spíše na poli knižním.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Teresinha napsal:

    >Hermiona je nejlepší 🙂 Vždycky jsem obdivovala, jak ty dva snese 😀

  2. Yanny napsal:

    >Páni, tak o hodně knížkách jsem vůbec neslyšela.. ale ty postavy mě lákají, hlavně ti hezcí kluci.. 😀 ale některé ságy jsem si do oblíbených postav samozřejmě také zařadila, i když jsem asi vybrala jiné charaktery 🙂 třeba v Twilight, HP, VA.. a teď jsem také propadla Hunger Games, takže jednoznačně najdu oblíbené postavy i tady 🙂 a zatím mi přijde úžasný Peeta, stejně jako tobě 🙂 ale těším se, až se to také víc zaměří na Hurikána 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..