>V březnu 2011 vychází

>

Je jedenáctého v měsíci a já vám opět přináším přehled překladů oblíbených knih v češtině i slovenštině. Pokud je u knih uvedené přesné datum vydání, jde o předpokládaný termín vydání, který se ve skutečnosti může lišit. Doufám, že vás některá kniha z „nabídky“ zaujme.
Česko
český cover

Za stíny (Noční anděl #3)
Brent Weeks

2.3.2011
Fantom Print
Logan Gyre se stal králem Cenarie, země v obležení s vyčerpanou armádou a pramalou nadějí. Má jen jedinou šanci, zoufalý risk, který by mohl zničit celé království. Na severu má nový Bohokrál plán. Pokud přinese kýžené ovoce, nikdo ho už nedokáže zastavit. Kylar Stern nemá na výběr. Aby zachránil své přátele – a možná i nepřátele – musí dokázat nemožné. Musí zavraždit bohyni.

český cover

Percy Jackson – Bitva o Labyrint (Percy Jackson #4)
Rick Riordan

8.3.2011
Fragment
Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit… 4. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson – Zloděj blesku, Percy Jackson – Moře nestvůr, Percy Jackson – Prokletí Titánů.

český cover

Leviatan (Leviatan #1)
Scott Westerfeld

8.3.2011
Knižní klub
První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná.

Moje recenze

český cover

Všichni mrtví (Pravá krev #7)
Charlaine Harris

9.3.2011
Baronet
Sookie, kromě toho že ji její upír Bill zradil, musí čelit mnoha nesnázím.
Je pro své mimořádné schopnosti přizvána na vrcholný sněm upírů, aby pomohla při soudu s královnou louisianských upírů, která je obviněna z vraždy.
Sookie ví, že je královna nevinná, ale situace se komplikuje dalšími násilnostmi a Sookin detektivní um je postaven před největší zkoušku, kterou projde jen s pomocí svého nového pomocníka Barryho a jeho telepatického vnímání.

český cover

Jonas – Krásní mrtví (Krásní mrtví #1)
Eden Maguire

15.3.2011
Fragment
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a – Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek… Odhalí Darina včas temná tajemství tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

český cover

Luxus (Luxus #1)
Anna Godbersen

16.3.2011
BBart
Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s prohnaným úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan v roce 1899… Manhattanské společenské scéně vládnou Elizabeth a Diana Hollandovy. Když zjistí, že jejich postavení je velice vratké, náhle všichni představují hrozbu pro jejich šťastnou budoucnost. Tenhle vzrušující výlet do věku nevinnosti, který se odehrává ve světě bohatství a klamu, má ovšem k nevinnosti nesmírně daleko.

český cover

Pokoušená (Škola noci #6)
P.C.Cast a Kristin Cast

18.3.2011
Knižní klub
Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život – anebo jí ho naopak zachránit.

český cover

Roztomilé malé lhářky (Roztomilé malé lhářky #1)
Sara Shepardová

23.3.2011
BBart
Nikdy nevěř hezké holce se strašlivým tajemstvím.

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna.

Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.

Jak to můžu vědět? Jednoduše proto, že o nich vím úplně všechno – co strašného provedli v minulosti, i jaké pavučinky předou právě teď. Ptáte se, co je na tom zajímavého pro vás? Povím vám to.

Jistěže, Alison byla Alison. Její rameno bylo vždycky nablízku, když ses potřebovala vyplakat. Byla to ona, komu jsi volala, aby od nového kluka zjistila, jestli se mu líbíš. Byla to ona, kdo ti popravdě řekl, jestli ti džíny dělají velký zadek. Jenže to byla právě ona, koho se všechny bály. Ali o každé z nich věděla víc než kdokoli jiný. A znala i příběhy, které si všechny přály spálit – stejně jako tělo. Je to příšerná představa, že by Ali mohla být mrtvá, ale… pokud by skutečně byla, jejich tajemství by zůstala skryta.

A tak tomu je už po tři roky.

český cover

Smečka (Smečka #1)
Andrea Cremer

31.3.2011
Knižní klub

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série…

Slovensko

slovenský cover

Percy Jackson – Boj o labyrint (Percy Jackson #4)
Rick Riordan

3.3.2011
Fragment
To posledné, o čo by Percy stál, je malér v škole, do ktorej ešte ani nenastúpil. Lenže na úvodnej exkurzii víta nováčikov čudesný tím roztlieskavačiek, ktoré polokrvným rozhodne nedrukujú! S blížiacimi sa Percyho 15. narodeninami sa svet okolo neho stáva čoraz nebezpečnejším, a tak sa Percy a jeho priatelia vydávajú na štvrtú letnú výpravu, tentoraz do prastarého Daidalovho labyrintu. V dômyselnom podzemnom bludisku na nich čakajú krvilačné obludy aj starí nepriatelia, prekvapenia, hádanky, boje na život a na smrť. Schyľuje sa k neľútostnej vojne medzi olympskými bohmi a temnými silami vládcu Titanov…

slovenský cover

Pokúšaná (Škola noci #6)
P.C.Cast a Kristin Cast

8.3.2011
Ikar
Zoey a jej priatelia vyhnali Kalonu a Neferet z Tulsy a zdalo by sa, že si môžu na chvíľu vydýchnuť. Zoey i jej bojovník Stark sa spamätávajú z dotyku smrti a červené mláďatá sa zaraďujú do normálneho života. No kyvadlo osudu, ktoré uviedli do pohybu, už nemožno zastaviť. Zoey s hrôzou zisťuje, že k trojici svojich neodbytných nápadníkov musí pridať aj štvrtého – stále ju prenasledujú sny o Kalonovi a zmieta sa medzi príťažlivosťou, ktorú k nemu cíti, a zdesením z jeho dovtedajších skutkov. Ani Stevie Rae občas nemá celkom jasno v tom, či mieni nasledovať dobro, alebo zlo. Hoci sa svojej najlepšej priateľke s jedným ťaživým tajomstvom prizná, vynorí sa ďalšie, nemenej stresujúce. Od ich výberu závisí nielen osud Školy noci, ale možno aj celého sveta. Unesú toľkú zodpovednosť?

slovenský cover

Jonas – Krásni a mŕtvi (Krásni a mŕtvi #1)
Eden Maguire

22.3.2011
Fragment
Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým. V priebehu jedného roka zomrú za zvláštnych okolností štyria krásni mladí ľudia, študenti ellertonskej strednej školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Tá posledná smrť zasiahne Darinu najviac. Bol to jej chlapec, jej veľká, najväčšia láska… Je Darinino stretnutie s Krásnymi mŕtvymi skutočné? Čo znamenajú tie anjelské krídla, ktoré vidí, počuje a ktoré nakoniec sama dostáva? Jonas zomrel ako prvý, zabil sa na motorke. Je tu však toľko nezodpovedaných otázok…. Rovnako ako ostatní sa vracia do sveta živých z limbu, čakárne, kam prichádzajú duše zomretých, aby na ne našiel odpoveď. Darina je jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť.

Svět

Knihy, které těnto měsíc vycházejí ve světě a které mě zaujaly.
1.3.2011
Clarity (Clarity #1) – Kim Harrington
Demonglass (Hex Hall #2) – Rachel Hawkins
The Liar Society – Laura Roecker
Dark Mirror (Dark Passage #1) – M. J. Putney
Falling Under (Falling Under #1) – Gwen Hayes
Betrayal (Haunting Emma #2) – Lee Nichols

7.3.2011
The Vespertine – Saundra Mitchell

8.3.2011
Afterlife (Evernight #4) – Caludia Gray
The Hunt of the Unicorn – C.C. Humphreys

15.3.2011
Steel – Carrie Vaughn

17.3.2011
Chime – Franny Billingsley

22.3.2011
Wither – Lauren DeStefano
The Dark and Hollow Places (Forest of Hands & Teeth #3) – Carrie Ryan
Invicible (Chronicles of Nick #2) – Sherrilyn Kenyon

29.3.2011
Born at Midnight (Shadow Falls #1) – C.C. Hunter
Entwined – Heather Dixon

Tenhle soupis mi dal kupodivu dost zabrat 😀 Kromě sepisování a hledání jsem dělala ještě dalších milion věcí, no znáte to. Tento měsíc se objevilo jak unás – tak i v zahraničí strašně moc titulů, které bych si ráda přečetla. Uvidíme, co se mi nakonec podaří…

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

5 Responses

 1. Triss napsal:

  >Nemôžem si pomôcť, ale Pokoušená/Pokúšaná mi neustále evokuje Pokúsanú 😀 To asi preto, že by som sa radšej nechala pokúsať, ako by som to mala čítať… :))

 2. Syki napsal:

  >Triss, počkej si ještě na českou Vyhořelou 😀 😀 😀 😀 To pak nebudeš vědět, co dělat dřív 😀 😀

 3. Luu napsal:

  >Stejnak najlepšia bola v češtine dvojka, Zrazená ma po premietnutí do slovenčiny vždy dostalo… 😎

 4. Knižní recenze napsal:

  >Takže tenhle měsíc bude opravdu mít za co utrácet 🙂

 5. P@trick napsal:

  >Leviathan vyzerá zaujímavo…mám v pláne sa doňho pustiť hneď, keď dočítam Delirium…snáď si nájdem čas… :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..