>Jealousy

>

originální cover

Autor: Lili St. Crow

Originální název: Jealousy
Knižní série: Strange Angels
Díl: třetí
Žánr: fantasy, upíři, dhampýři, vlkodlaci, měňavci
Věková hranice: 15+ (obsahuje sprostá slova) 
Anotace na Goodreads: Je dobře, že Dru Anderson je rychlá.

Protože ji pronáleduje upír a nehodlá zpomalit. Nepřestane, dokud neochutná její krev a umlčí její srdce…

Její nejlepší kamarád Graves a její divný a pohledný zachránce Christophe jsou připraveni jí pomoci před tím největším zlem. Ale dostane se jejich boj o srdce Dru do cesty o její přežití?

Nakladatel: Sleuth RazorBill (EN verze)
Počet stran: 316 (EN verze)
Vazba: Vázaná i brožovaná (EN verze)
Vydání v USA: 29.6.2010
Vydání v ČR: prozatím nevyšlo
Moje hodnocení:

Moje hodnocení obálky:
 

Datum četby: 3 dny, prosinec 2010, v angličtině
Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Potřebuju poslední díl, poslední dííííl…

Můj názor (obsahuje spoilery):
Na třetí díl jsem skočila hned po té, co jsem si dočetla dvojku, protože jsem jednoduše nemohla čekat a potřebovala jsem vědět, jak to s Dru bude pokračovat. A knize musím opět dát 5 hvězdiček, protože se mi opět moc líbila.

Tentokrát se Dru dostala na hlavní Scholu, kde se setkává s nejvyšší radou Řádu a samozřejmě opět i s Annou, ředitelkou a hlavním kápem celého Řádu. A také jedinou dosud žijící další Svetochou. Po té, co se Dru podařilo utéct Sergejovým poskokům, si myslí, že by na hlavní Schole mohla být ve větším bezpečí.

Opak je ovšem pravdou. Zdá se, že i tady jí někdo usiluje o život. Pro Dru už žádná novinka.

Co je pro ni ovšem nové, je zájem o její osobu. Tedy, v tom smyslu, že názory, nápady a připomínky Dru jsou poslouchány a často je jim i vyhověno. Dru získala nové postavení. Je velice důležitá a mohla by být adeptkou i na něco víc, než jen na další žijící Svetochu a objekt smrtícího zájmu Sergeje.

Ne nadarmo se tento díl jmenuje Jealousy (Žárlivost). Žárlí tu Graves, žárlí tu Christophe a žárlí tu Anna.

Například po té, co se Dru jaksi pokusí navázat nějaký vztah s Gravesem, se jí její nejlepší kamarád začne nějak vzdalovat a odtahovat. Přitom je vidět, že by s ní chtěl být.

Anna se začne projevovat čím dál tím víc. Hlavně v tom špatném, smrtícím, směru. Já to říkám pořád, že ženské jsou někdy mnohem zákeřnější než nějaký chlap. Intrikaření a tahání za nitky jim jde mnohem líp.

A Christophe? Ten se konečně projeví mnohem víc. A projeví se tak, jak jsem si představovala a v co jsem doufala. Teď už není pochyb o jeho citech k Dru a ani o jeho činech. Řeknu vám, že jsem mu naprosto propadla a doufám, že spolu nakonec skončí.

Ve třetím díle se dozvíme hodně podstatných věcí, které mě trkly už dávno předtím, než se vůbec objevily na stránkách… Ale Lili to s radostí odpustím, protože jsem si tuhle sérii zamilovala a líbí se mi. Mimo jiné se dozvíme také to, že ten cizí jazyk je vážně polština!

Jsem hrozně zvědavá na konec. Čtvrtý díl s názvem Defiance má vyjít 19.dubna 2011 a nemůžu se ho dočkat. A vůbec by mi nevadilo, kdyby se tuhle sérii rozhodli třeba i natočit.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

12 Responses

 1. Dinky napsal:

  >znie to zaujímavo, pekná recenzia, vidieť že sa ti to ľúbi 🙂 raz by som po tom aj rada siahla

 2. Syki napsal:

  >Díky 🙂 A ano, líbí se mi to. Pokud to nevydají u nás, koupím si to v angličtině kompletně, až vyjde poslední díl.

 3. Anya napsal:

  >Kdybych si měla kupovat knížky ještě v češtině, tak už bych uplně přišla na mizinu. Angličtina mi stačí 🙂 Dnes jsem si objednala první díl, tak jsem zvědavá

 4. Syki napsal:

  >Já mám knihy v češtině i angličtině, ne všichni mí kamarádi čtou v angličtině a raději sáhnou po tom, čemu víc rozumí… když jim tou knihou mávám před obličejem, že si to prostě musí přečíst!

  A čeho sis objednala první díl? Strange Angels? 😀 No, jsem zvědavá. Mně se to líbilo, ale nevím jak ostatním, když jsem to zatím četla z našeho "kroužku" jenom já 😀

 5. Anya napsal:

  >Mí kamarádi by tohle stejně nečetli, takže tohle řešit nemusím. Navíc preferuji knížky v originále, byť bych se chtěla živit překladem, ale viděla jsem už pár překladů s naprosto začátečnickými chybami, důvěřuji sama sobě.

  Jinak jo objednala jsem si Strange Angels spolu s dalšími 4 knihami. Teď jsem dočetla Hex Hall a Personal demons a ještě na mě čeká Clockwork Angel. To bych měla stihnout než přifrčí knížečky z amazonu. 🙂

 6. Syki napsal:

  >A co na Hex Hall říkáš? 😀 Na Personal Demons se v budoucnu chystám a Clockwork Angel jsem poprvé docela proletěla, takže si to přečtu ještě jednou 🙂

 7. Anya napsal:

  >Mě se to docela líbilo, rozhodně to nebylo tak intenzivní jako třeba Nevermore, ale takové zase odlehčené. Hrozně jsem chtěla nějakou knížku s čarodějkami, protože je to všude samý anděl, upír, vlkodlak, víla a starý správný čarodky nikde, na konci teda trochu zklamání při zjištění, že Sofie čarodějnice vlastně není. Ale další díl si určo koupím.

  Ale co naprosto nedoporučuji je Pulse od Kailin Gow, na amazonu o tom lidi psali docela dobře, tak jsem si to koupila a přišlo mi to naprosto příšerné, rychle spletený děj dohromady s žádnou originální myšlenkou, měla jsem pocit, že každou druhou stranu jsem už někde viděla…hrozně to vykrádalo třeba Vampire Diaries – seriál, knížky jsem četla asi první 4 a díky bohu jsem si je nekoupila, protože taky byly dost hrozný.

 8. Syki napsal:

  >Já docela doufám, že Demonglass mě chytne víc a že bude celkově lepší, protože by se to dalo docela dobře rozvíjet dál. Jo, i pro mě byl konec docela zklamáním, ale tak nějak se to i dalo čekat.

  Jestli máš chuť na čarodějnice, zkus Once a Witch a Beautiful Creatures. Ani jedna kniha mě nijak výrazně neuchvátila, protože ne všechno si mě taky hned získá, ale docela slušný průměr. Na druhé díly obou sérií se chystám.

  O Pulse jsem doteď neslyšela, takže to asi nebude všeobecně tak super, když jsem to na žádném blogu knihomolů, které stalkeruju, nečetla. Na TVD se psychicky chystám už dva roky asi. Už jsem si dokonce od sestřenky půjčila první dva díly. Stejně tak sbírám sílu začít číst Školu noci 😀 😀 😀

 9. Anya napsal:

  >Once a Witch jsem četla a dost se mi to líbilo. Přišlo mi, že Tamsin byla chytrá, nezávislá, žádná damsel in distress. A taky nemám ráda, když jsou teen hrdinky vykresleny jako příliš velký slušňačky a Tamsin s klidem kouřila, pila pivo, prostě běžná teen (byť já ani nekouřím, ani nepiju pivo 🙂

  Beautiful Creatures mám na seznamu k přečtení. Co mě zase trochu zklamalo bylo Torment, Fallen byl docela průměr, ale budiž, ale Torment – přišlo mi, že Luce nedělala po celou knihu nic jinýho než, že si ztěžovala. A taky nesnáším, když si to holky nejsou schopny rozmyslet koho vlastně chtějí. V 1. to bylo neustále Cam nebo Daniel? Ve 2. byl naprosto v pozadí, což mě mrzelo, líbil se mi jako postava a místo toho to bylo Daniel nebo ten druhej-už-ani-nevím-jak-se-jmenuje. A dějove mě přišlo, že se to skoro nikam neposunulo.

 10. Anya napsal:

  >btw posílám odkaz na Pulse http://www.goodreads.com/book/show/8592303-pulse
  nechápu jak té knížce mohl někdo dát 5 hvězdiček…ale je pravda, že není hodnocena zas až tak mnoha lidmi

 11. Syki napsal:

  >Mě Once a Witch těžce nebavilo, až ten konec mě docela chytnul. Na můj vkus tam bylo až přelidněno a Tamsin se mi moc nelíbila. Ale tak já říkám pořád, že každého baví něco jiného 🙂

  To je právě to… Fallen je naprosto "klišoidní" kniha, která vážně nebude nikdy kandidátem na nejlepší knihu roku, ale z nepochopitelného důvodu mě to bavilo. Stejně tak Luu, myslím 😀 A Torment mě ze začátku přivádělo k šílenství, klišé nad klišé… ale v průběhu mě to zase docela chytlo. Měla jsem nejspíš zrovna dobrou náladu a vůbec asi ty pozitivní věci převážily ty negativní 🙂 Ne nadarmo se ta kniha jmenuje tak, jak se jmenuje. Jde nejspíš i o to, jak dlouho se nechá čtenář takhle mučit, aniž by ho to znechutilo. Každopádně třetí díl může být hodně zajímavý.

  Kouknula jsem se a už mě odradil jenom ten obal a anotace 😀

 12. Nejt napsal:

  Ahoj, nevíš, kdy/jestli vůbec vyjde třetí díl v češtině, případně kde by se dal sehnat v anglické verzi?
  Děkuji, N.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..