Tajemství ze záhrobí

TajemstviZeZahrobi_bookAutor: Charlaine Harris
Originální název: Grave Secret
Český název: Tajemství ze záhrobí
Knižní série: Harper Connelly (Harper Connelly)
Díl: čtvrtý
Žánr: detektivní, zvláštní schopnosti
Věková hranice: 18+
Hodnocení: 5 hvězdiček

Harper se potřebuje dostat z pochmurných myšlenek, které jí obestřely po posledním nelehkém případu, a proto se společně s Tolliverem rozhodnou vydat za svými sestřičkami. Ty od zmizení Cameron, Harpeřiny starší sestry, vychovávají nábožensky založení teta a strýc. Po cestě ovšem vezmou ještě jednu pracovní zakázku pro jednu bohatou rančerskou rodinku.

Joyceovi chtějí vědět, jak vlastně zemřel jejich dědeček. Pro Harper by to měla být hračka, nic vážného. Jenže nepočítala s tím, že společně s odhalením původu smrti jejich dědečka odhalí také něco dalšího. Bolestivou smrt jeho ošetřovatelky, která zemřela při porodu na vykrvácení. Tohle překvapivé odhalení rozdmýchá kolotoč nebezpečí a hluboko ukrytých tajemství, co souvisí s ní samotnou…

Nakladatelství: Berkley Hardcover (EN), Baronet (CZ)
Počet stran: 306 (EN), 352 (CZ)
Vazba: Vázaná i brožovaná (EN i CZ)
Vydání v USA: 27.10.2009
Vydání v ČR: 13.3.2013

Datum četby: 2 dny, září 2014, v češtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Tohle rozuzlení mi naprosto vzalo dech, ještě pořád jsem v šoku a tak trochu je mi líto, že už není další díl.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora

Můj názor: Sama nevěřím tomu, že jsem čekala tak dlouho, než jsem si vůbec přečetla poslední díl série. Uff, byla to vážně síla a já jsem ráda, že konečně vím, jak to všechno bylo. Jen mě mrzí, že další díly nebudou.

Musím říct, že jsem byla po dočtení docela v šoku. Seděla jsem ve vlaku s pusou dokořán a nějak jsem se snažila vzpamatovat, jakým směrem se všechno najednou ubralo.

Líbilo se mi, že už v třetím díle se dali Harper s Tolliverem dohromady, ačkoliv to mnoha čtenářům nemusí být po chuti. Přece jenom spolu několik let vyrůstali jako bratr a sestra a taky se tak oba vzájemně dlouho brali. Ale když přihlédneme k tomu, čím vším si chudáci museli projít, není divu, že je to k sobě takhle táhlo až je to k sobě konečně dotáhlo.

V posledním díle se toho událo opravdu hodně, až jsem nestačila valit čočky. I tentokrát zemřelo několik lidí, u kterých mě to pěkně mrzelo, a několik lidí, u nichž mě to zase štvalo a chtěla jsem spravedlnost. Hlavně jsem se tedy vůbec nenudila. Bylo to sice jako na horské dráze, což jsem nečekala, ale byla jsem za to ráda.

Všeho bylo tak akorát a já jsem moc ráda, že jsem se před dvěma lety rozhodla se do této série pustit, i když jsem neměla žádné zkušenosti s knihami této autorky. Sice pochybuju, že by mě to nalákalo k tomu, abych si přečetla její Pravou krev, protože mě neláká ani díky tomu seriálu, ale sérii Harper Connelly vám vřele doporučuju. Teď ji na Baronetích stránkách seženete docela za pakatel.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Adéla napsal:

    Musím se zastat Pravé krve, protože knihy a seriál, to je nebe a dudy. Chápu, že na někoho ten seriál může být už moc, ale s knihami má opravdu společného strašně málo.

    • Syki napsal:

      Mně všeobecně zápletka Pravé krve a všechny knižní recenze k četbě nijak nenalákaly, seriál to rozhodnutí jen umocnil, nezávisle na tom, jestli jsou to nebe a dudy, ale chápu tě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..