Posuď knihu podle obalu (151)

Název knihy: Přivolávání
Autor: Kelley Armstrong
České datum vydání: 9.6.2014

Česká anotace: Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…

Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív.
Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála.

Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov… , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat.

Můj názor: Na tuhle knihu jsem hodně zvědavá. Mám ji v hledáčku už poměrně dlouho a byla jsem překvapená, když jsem zjistila, že začne vycházet v češtině. Česká obálka je ovšem docela zvláštní. Svým způsobem se chce podobat té originální, ale nechápu, co má sybmolizovat ta zelená „tráva“ vpravo a navíc mi modelka na obálce přijde zmalovaná jak… Není to nejhorší domácí obálka, ale spíš mě odrazuje. Kdybych nevěděla, o co jde, asi nad ní jen zakoulím očima a jdu dál.

 
 
 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. Je super, že to vyjde aj po česky. Plánujem si to prečítať. A je ešte aj super obálka 😀

  2. Suzanne napsal:

    Taky mám knihu na radaru poměrně dlouho a jsem ráda, že vyjde v češtině. Originální obálka se mi vážně líbila (i když byla v podstatě docela tuctová) a doufala jsem, že ji nechají i pro české vydání. Bohužel se tak nestalo. Kdybych o téhle knize nevěděla a neznala autorku, tak tuhle obálku taky minu:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..