Soutěž o box Percyho Jacksona

Už jsme dlouho neměli žádnou soutěž, není-liž pravda? Příští měsíc bude Doupě slavit třetí narozeniny, takže si pro vás snad stihnu připravit něco většího. Tentokrát pro vás ovšem mám překvapení.

Díky internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz tu máme soutěž o kompletní box původní pentalogie Percy Jackson. Viděla jsem box už i v obchodech, pěkně si ho osahala a kdybych ho už dávno neměla doma, rozhodně bych si ho pořídila. Někteří z vás možná o sérii ještě neslyšeli, jiní třeba touží mít knihy konečně doma… Tak zkuste štěstí a třeba se usměje právě na vás!

 • Soutěží se od 13.9.2013 do 27.9.2013.
 • Soutěžit můžou lidé z České republiky.
 • Podmínkou vstupu do soutěže je zodpovězení položené otázky do komentářů pod článkem a lajknutí FB stránky Knihcentrum.cz.
 • Komentář můžete napsat pouze jednou. Duplicitní komentáře budou mazány.
 • Z nashromážděných komentářů pak pomocí Random.org vylosuju 1 výherce.
 • Jméno výherce bude na webu uveřejněno do 30.9.2013.
 • Výherci poté pošlu email. Na odpověď má 72 hodin, jinak losuju někoho dalšího.
 • Výherce následně obdrží od internetového knihkupectví Knihcentrum.cz kompletní box Percyho Jacksona.

~ SOUTĚŽNÍ OTÁZKA ~

Kterého řeckého boha máte nejradši a proč? A kterého naopak rádi nemáte?

Minimum je 5 delších vět.

Buďte kreativní! Pošťourejte se v božstvu. Představte nám svého oblíbeného boha, podělte se i o toho neoblíbeného. Kdo by mohl být váš taťka, nebo vaše mamka? A jaké nadpřirozené schopnosti byste chtěli mít? Pište! Těším se na vaše nápady!

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

35 Responses

 1. Pavluše napsal:

  Nevím, jestli bych si některého z bohů vybrala za svého otce či matku, i když by vůbec nebylo od věci být polobohem, ale vždy když si představím, že bych i já mohla mít nějakou schopnost (ze schopností určitě vyhrává ovládání vody), znamená to, že bych byla vystavena i nebezpečí, která v tom božském světě číhají. Co kdybych se nestala hrdinou, ale záporákem, nebo umřela v prních minutách svého prvního boje? A jak může tak malý chlapec unést takové břímě? Dokozála bych to já, ačkoliv jsem starší? Nejspíš ne, raději zůstanu u svého života, se svými lidskými rodiči. Svět plný očekávání, kouzelných stvoření a hrdinů, si nechám na postelové čtení.
  Nejspíš mám nejraději Dia, možná se zdá bezcitný, ale to, že nechal svoji dceru zvěčnit do stromu, který chrání tábor Polokrevných, dle mého názoru, rozhodně svědčí o tom, že srdce má.
  Musím se také k něčemu přiznat, knihy jsem zatím nečetla všechny, ale rozhodně patří na seznam knih, které chci v budoucnu přečíst.
  Snad Vás alespoň trošku potěší mé psaní.
  S pozdravem
  Pavla

 2. Clara Black napsal:

  Mým nejoblíbenějším řeckým bohem je bez pochyb Hádes. Mám ráda i ostatní bohy, ale Hádese mám nejraději. Proč? Protože je to bůh podsvětí. Já mám obecně nejraději bohy, kteří jsou v nějakém spojení s podsvětím nebo smrtí. (nepatří to sem, ale z egyptských bohů mám zase nejraději Anubise, boha podsvětí a mrtvých) A zrovna Hádes se zkrátka dokonale hodí k mému vkusu, když to tak řeknu 😀 A ve filmech Hádes bývá jako záporná postava a to je další z důvodů, proč se mi líbí 😀 A neoblíbeného boha…? Tak takového boha asi nemám 😀 Mám svoje oblíbené bohy, svého nejoblíbenějšího boha, ale neoblíbeného boha vážně nemám. Když se mi nějaký bůh nějak nezamlouvá, tak jsem vůči němu jednoduše neutrální a nezajímám se o něj 😀 (mail: clarushkablack@seznam.cz) A díky za skvělou soutěž! :3

 3. Catty napsal:

  Neviem, či sa táto moja odpoveď bude platná, lebo moje vedomosti a záujem o bohov sú úplne minimálne. Z toho vyplýva, že nemám žiadne obľúbeného či neobľúbeného boha, lebo ich jednoducho nepoznám. Jasné, počula som už nejaké mená (Afrodita, Zeus, Eros, Hádes a pod.), ale neviem, čo sú zač, ktorú oblasť spravujú ani akí sú. Čítala som síce od Ricka Riordana trilógiu Kronika Cartera Kanea, kde boli rôzni egyptskí bohovia, ale aj tam som ich vnímala len ako zábavné postavy a nič mi o nich neutkvelo v pamäti. Mytológia ma vlastne nikdy nezaujímala, mám voči slabšiu formu averzie. Nedokážem pochopiť samotný zmysel toľkých bohov, považujem ich za zbytočných a v podstate za prejav ľudskej slabosti. Dokonca aj dnes človek všetko zvaľuje na boha/Boha a to sa mi nepáči. V knihách (konkrétne v beletrii) mi bohovia nevadia, rada si o nich niečo zábavnou formou prečítam, ale v reálnom živote idú úplne mimo mňa.

  mail: hopefuldream29@gmail.com
  Catty recently posted..Márius Kopcsay – Veselé príhody z prázdninMy Profile

 4. Nancy napsal:

  Jsem knižní blogerka a už pěkně dlouho se chci dostat k této knize. Četla jsem nespočet recenzí a většina z nich byla kladná, to mě motivovalo ještě víc, ale pokaždé se našly knihy, kterým jsem před Percym dala přednost, což byla zjevně velká chyba… A tato soutěž pro mě představuje šanci tu chybu opravit. Snad bude Random.org tak hodný a vylosuje právě mě. 😀
  Vždy jsem moc ráda četla Řecké báje a pověsti. Bylo to pro mě (ještě jako pro mrně) něco obdivuhodného. Moc mě to bavilo.
  Mojí nejoblíbenější bohyní je bohyně vítězství a ochránkyně bojovníků Niké. A důvod? Miluji ten blahý a krásný pocit vítězství, pocit, který vám okamžitě zvedne náladu a sebevědomí. A když si představuji, že je na mé straně Niké, tak mě to povzbudí ještě víc. Další důvod je její velmi zajímavé jméno, stačí odstranit háček na „e“ a bohyně se změní na logo známé firmy vyrábějící sportovní oblečení 😀 .
  Nemám neoblíbeného boha, stejně jako na lidech, tak i na bozích se mi vždy něco líbí, ať už je to kladná nebo záporná vlastnost.
  Můj život, stejně jako moje rodiče, mi vyhovují. Ale jsem snílek a často přemýšlím nad prkotinami. Tak proč jednu z nich nenapsat do soutěže?
  Chtěla bych být dcerou Afrodité a Poseidona, hned po Niké mých nejoblíbenějších bohů. Afrodité jsem si vybrala pro její nadpozemskou krásu a lásku, jíž vládne. Láska je totiž ta nejdokonalejší věc, kterou člověk může zažít. A moře? Řekněte mi, komu z vás se nelíbí slunečné počasí, horký písek pod nohama a svěží vlny? Mě tedy ano! Strašně ráda plavu a to je taky jeden z důvodu, proč bych chtěla být dcerou právě tohoto boha.
  Nejraději ze všeho bych byla bohyní spravedlnosti, protože opravdu nesnáším, když jsem obviněna z mnou neprovedených špatností a ještě za to dostanu nějaký trest -_- to opravdu naštve! A jsem si jistá, že takových jako jsem já je určitě víc a proto bych se ráda postarala o to, aby na světě bylo vše podle mnou stanovených pravidel a nade vším by vždy a bez výjimek zvítězila pravda.
  Jaké nadpřirozené schopnosti bych chtěla mít? Počkejte chvilinku, vyndám si seznam 😀
  Úplně nejvíce bych chtěla umět lítat, ať už jako pták nebo jako anděl, jako duch nebo jako Superman. To je mi jedno. Určitě bych nezavrhla možnost ovládání některého živlu. Ohně, vody, vzduchu nebo země. Nejvíc by se ke mně hodila voda, ale to bych dělala konkurenci svému tatínkovi, takže bych si vzala asi vzduch.
  Jak se můj komentář blíží ke konci, tak chápu, že se budu muset brzy vrátit do reality… Na roli bohyně bych se snad hodila, ale narodila jsem se jako člověk a jako člověk budu muset zemřít.
  Snad se vám můj nesmyslný komentář líbil.
  Syki, děkuji moc za velkolepou soutěž. :-)))
  Papa, Nancy 🙂
  Nancy recently posted..Mluva jako šmirgl papírMy Profile

 5. Blančitos napsal:

  Ze všech bohů jsem vždy měla nejraději bohyni moudrosti a ochránkyni práva Athénu. Nevím proč, ale zkrátka mi vždy bylo sympatické to, co představovala. Ovšem slabost mám i pro Háda či Poseidóna, protože jeden představuje temné podsvětí a druhé vládne všem oceánům a mořím. A naopak jsem vždy neměla ráda manželku nejvyššího boha Dia, Héru. Zkrátka mi nevonělo to, že místo toho, aby zatla tipec tomu svému záletnému chlapovi, tak se raději mstila na milenkách či dětech… Sice je ochránkyní manželství, ale to, co dělá, zrovna pro mne moc košer není … Nemůžu si pomoct. 🙂

 6. Johana napsal:

  Samozřejmě Athéna, bohyně moudrosti a vítězné války,ochránkyně statečnosti – ráda bych se s ní ztotožnila 🙂 Samozřejme s tou válkou to myslím obrazně, no ale kdo rád prohrává, že….
  Nemám ráda Afroditu, bohyni krásy, pro mě představuje dnešní představu dokonalé ženy hodnocené pouze podle vizáže.

 7. Ame napsal:

  Já mám ráda odjakživa Artemis a Hekaté. U Hekaté se mi líbil její příběh jak se stala bohyní že se tak vlastně ani nenarodila jako ostatní. Navíc jako čarodějka má docela rozšířený schopnosti. U Artemis se mi líbí její povaha a taky to že stejně jako já ráda střílí z luku. Nějakýho neoblíbenýho boha asi nemám. Na každym mám něco ráda a něco ne takže si vybrat nemůžu.

 8. Anrycor napsal:

  Nejraději mám Poseidona. Miluji moře, plavání a vše s vodou spojené. Líbí se i i jeho jméno. Zaujalo mě i všechno, co si pamatuji z hodin dějepisu (jeho příběh, Zeus, Hádés,…). Pamatuji, že tohle bylo jediné téma, které mě v dějepisu opravdu bavilo a něco jsem si z toho zapamatovala. Potom jsem narazila na Percyho Jacksona. Percy je jeho syn a jeho charakter je plně úžasně vykreslený. Začala jsem ho mít ráda ještě víc.

 9. Missan napsal:

  Kdo by byl můj rodič? Asi Athéna a u otce jsi nejsem příliš jistá, asi by to byl Zeus. Byla bych chytrá a nějakou tu krásu bych taky zdědila. No a samozřemně bych zdědila po mých rodičích jenom to nejlepší. Mezi mé speciality by patřila vzdušná magie a střelba lukem, přece jenom se mi moc nelíbí představa boje z moc malé vzdálenosti. A co by bylo mým úkolem? No, přece zachránit svět! 😀

 10. Nika napsal:

  Takže ahoj, mým nejoblíbenějším bohem je Áres, ráda čtu a nejradši mám knihy s akcemi v podobě bojů. V takových scénách se přímo vyžívám a vyhledávám je, takže není až takové velké překvápko, že právě tohoto boha mám nejradši. Už jenom na tom jméně mě vždycky něco fascinovalo a pamatuji si, že ještě předtím než jsem se vůbec dozvěděla o celé téhle mytologii, jsem si jeho jméno spojovala s různými bitvami. A dokonce i jako malá jsem tak často pojmenovávala své hračky, které byly samozřejmě hrdinové.
  Kdybych si mohla vybrat někoho z bohů za svého rodiče, tak mám tři favority, buď by to byl Áres, Héfaistos nebo Poseidon. Stejně jako boje a bitvy mám ráda vodu a oheň. takže tyto dva bohy mám také ráda, ale je jasné, kdo mezi nimi vyhrává.
  Nikdo z bohů není takový, kterého bych přímo nenáviděla, ale ze všech mám asi nejméně ráda boha jménem Dionýsos. Ale asi je to jenom tím, jak se chová v knize Percyho, není v tom nic osobního.
  Kniha Percy Jackson je opravdu dobrá. Ze začátku se mi do čtení moc nechtělo, ale teď nechápu, jak jsem mohla váhat. Chybí mi dočíst poslední dva díly a tak už jenom čekám na příležitost, kdy se mi dostanou do rukou…

 11. Michelle napsal:

  Ahoj 🙂
  Mým nejoblíbenějším řeckým bohem je Poseidón. Jednak v tom hraje roli asi to, že je to Percyho otec, ale i tak.. I když Poseidón nedává Percymu skoro žádná znamení, že by o něj stál, mám ho ráda. V edruhém díle Percymu myslím docela pomáhal, poslal mu Hipokampy apod..
  Na druhou stranu chápu, proč ho Percy nemá tak moc rád. Chce otce co by si s ním povídal.
  Mým nejneoblíbenějším bohem je Áres, protože jen vyvolává zmatky a v prvním díle si z Percyho jen utahoval. Víc v tom asi není, jen mám opravdu Percyho v oblibě.
  Jako svého taťku bych chtěla.. opět Poseidóna. Omlouvám se, že se opakuju, ale miluju moře a všechny krásy v něm apod. Takže Poseidón. 🙂
  A jaké nadpřirozené schopnosti bych chtěla mít? To je hodně v rozporu. Buď bych chtěla umět lítat, umět ovládat oheň nebo naopak vodu. Živly mám ráda všechny, takže vybrat si jeden je trochu složité.
  Z Percyho Jacksona mám přečtený jen první dva díly a hrozně moc bych si chtěla přečíst zbývající, zrovny když druhý díl skončil tak napínavě.
  Michelle recently posted..Chystám se číst 2.My Profile

 12. Katie* napsal:

  Knihy o Percy Jacksonovi patří mezi mé nejoblíbenější. Jsem moc ráda, že Rick Riordan se rozhodl nenásledovat knihy o upírech a vlkodlacích, ale do příběhu o Percym vsadil řecké bohy. Řecké báje a pověsti miluju od doby, co jsem viděla původní Souboj titánů – snažím se uchovat si v paměti jména bohů a některé báje, a je to pak skvělý pocit, když vím ve škole něco, co ostatní možná ne. Právě díky Percy Jacksonovi bude moje odpověď na soutěžní otázku znít – Hádés. Tento bůh vždy platil za toho špatného, ale mě přijde, že si takové hodnocení zasloužil neprávem. Konec konců, nebyl přeci jen obětí svých bratrů? Má tu nejtěžší práci a jeho osud a příběh mi přijdou velice smutné. Je na něm něco smutného a zároveň temného, co mě k němu přitahuje. Proto je mým oblíbencem právě on.
  A pokud bych měla říct, kterého boha mám nejméně ráda, tak to bude nejspíš Áres. Nebyl mi moc sympatický v knize, moc jsem ho nemusela ani ve Xeně a navíc se za Héfaistovými zády schází z jeho ženou…
  Katie* recently posted..Fast NewsMy Profile

 13. katka219 napsal:

  Já bych teda asi nechtěla být dcerou žádného z bohů, ale moc ráda bych byla třeba jejich kamarádka anebo tak:) Nejradši mám Athénu, protože je moudrá a ochraňuje statečné muže a taky se mi dost líbí její pokrývka hlavy:D Stejně ráda mám i Artemis. Je hrozně sympatická a obě dvě rády střílíme z luku. A neoblíbený bůh?? To je těžké, ale asi Hádes a Afrodita. Ona mi vždycky přišla hrozně nafoukaná. Kdybych si měla vybrat nějakou schopnost, chtěla bych umět létat a být neviditelná:)

 14. Jass napsal:

  Já nevím proč, ale hodně ráda mám Hébé – možná to bude kvůli knížce Zápisky křídlem a kopyty, ale Hébé mám prostě ráda. Pak jsem si vždycky potrpěla na Athénu, byla mi a je vždycky sympatická a i když sama Athéna nemá Poseidona moc ráda já ho ráda mám, sice už tady byl řečený tolikrát, že mi až přijde blbé cpát ho sem znovu, ale já mám moře i vodu obecně ráda… A ještě jedna méně známá bohyně – Týché, bohyně šťastné náhody, ne že by mi nějak přála, ale tak nějak se mi líbí, že je bohyně i na tohle, nedávno jsem ji objevila- vlastně při re-readingu Znamení athény 🙂 Ještě mám tak nějak slabost pro Eróta s Psýché, ale u nich mám spíš ráda tu legendu než je samotné, vlastně nevím proč ji mám tak ráda, ale je mi něčím sympatická. Potom mám docela ráda Artemis, i když u ní některé aspekty jeji povahy tak úplně nechápu, ale patří mezi mé oblíbenější bohy. Tak když jsem si to tak hezky napsala tak bych mohla vybrat toho nejoblíbenějšího, co? No, ona by to asi byla ta Athéna, je chytrá, ale zároveň je i „pohybově zdatná“ nevím jak jinak bych to řekla… Je to prostě bojovnice, ale přitom je chytrá, vzdělaná a vynalézavá, tenhle pocit například u Árese nemám, prostě mi přijde taková všestranná.
  Hmmm, a teď by to chtělo vybrat toho neoblíbeného…
  Z té „základní sestavy“ mě fakt nenapadá koho bych neměla ráda, možná Héru moc nemusím, ale ono je docela pochopitelné, že je jaká je, když si člověk vezme, jakým způsobem se stal a Diovou manželkou a jak to jejich manželství vypadá, i když kdyby byla co k čemu, tak se snaží troch u víc s tím něco udělat, já vím, snahu měla, ale přece jenom to nebylo asi dost a taky jak si to pořád vybíjela na jeho milenkách a jeho dětech, jsou to přece děti-sakra. Jinak nemám moc ráda Hérakla, vlastně vůbec, když nad tím tak přemýšlím, tak toho asi fakt nesnáším. Mě přijde, že kde mohlo, tam něco zabil, vzal palici, praštil to po hlavě a ono to chcíplo. Pak ty jeho záchvaty vzteku, jo chápu že je choleryk, já jsem taky tak trochu choleryk, ale nevraždím kvůli tomu lidi. A taky je v mnoha věcech poznat, že je jeho otcem Zeus, ani se nedívím, že ho Deianeira nakonec zabila-uznávám, že nechtěně. A pokud jsem ho pře Percy Jacksonem nemusela tak teď už ho nenádím, obvzlášť kvůli chudince Zoe…
  A k těm rodičům, hmmm to je dost těžké, ale nejlepší je asi Athéna, nebo se mi líbí ten Poseidon. K zvláštním schopnostem… všichni tady píšou o ovládání živlů a létání a to je dost super, ale já bych možná dala přednost čaromluvě a nebo se mi líbí Leovo montování, to je dost super. Samozdřejmě kdyby k tomu byl balíček létání nebo ovládání živlů zdarma, tak neodmítám… 😀
  Jenom ještě dodatek, tu FB stránku jsem lajkovala pod jménem Marie Levínská.

 15. julie lesova napsal:

  No , kdybych si měla vybrat mezi Řeckými bohy matku určitě by to byla Iris ! 😀
  Obdivuji ji je to moje nejoblíbenější bohyně 😀 . Jako bych v ní viděla něco ze sebe !!! Iris má obrovskou fantazii a to je podle mě velmi důležité ! A ta její chytrost 😀 myslím že našla opravdu geniální řešení jak se pomstít těm , které neměla příliš v lásce . Ovšem byla i velmi statečná třeba když zachránila a odvedla z bitvy u Troji Afroditu nebo když vysvobodila duši Dída z jeho mrtvého těla . Její povinností je plnit mraky vodou a vytvářet duhy ty male a pro nás všední zázraky .
  Iris byla velmi krásná na rozdíl od jejich dvou sester , které byly divé Harpyje . Její nadpřirozené schopnosti bych opravdu chtěla mít ! 😀 Ano je to tak Iris je prostě úžasná !
  A naopak můj nejneoblíbenější bůh je Zeus !! Nesnáším na něm úplně všechno ! Od jeho vzhledu až po ten nejnicotnější čin co vykonal !!! Přijde mi že je to jenom obyčejný slaboch a sukničkář , který čirou náhodou přišel k moci a teď kvůli ní je schopen vyvraždit svojí vlastní rodinu ! Opravdu ho nemám ráda a i když mám Řeckou mytologii velmi ráda toto je podle mne její velmi slabý článek ! 😀 Myslím si že Diova vláda byla velmi slabá a co se jeho rozhodnutí týče … no nic moc 😀
  Děkuji za možnost napsat svůj názor a sdělit ho ostatním , moc to pro mne znamená a i když nevyhraji Percyho Jacksona už jenom to že sem se zapojila je pro mne výhrou 😀
  Julie Lesová

 16. Katka J. napsal:

  Já mám ráda Athénu. Vystupuje s chladnou logikou a i když bych jí v pár případech v knihách Percyho Jacksona praštila do hlavy, aby se vzpamatovala, tak se mi stejně líbí… Co se týče boha, kterého nemám ráda, tak je to Dionýsos. Je to starý náfuka, který se nestará o nic a všechny podráží. Sice má občas nějaké ty světlé chvilky, ale to jen málokdy. Na řeckých bozích zrovna neujíždím protože podle mě se akorát dokáží rozhádat a nic do nich není, ale řekla bych, že je to takové menší zlo… Stále lepší, než titáni, no ne? 😀 😀 😀

 17. Roxanne napsal:

  Koho nemám ráda? Dia.. Zeus se mi zdá nehorázně namyšlený a sebestředný. Jakoby říkal: Hele já jsem tady nejdůležitější a největší kápo ze všech. Dionýsos taky není nějaký hrdina, ale vždycky mi přišel hrozně vtipný a tak nějak jsem věděla, že má Percyho rád..
  Mám ráda tatku Percyho, Annabet a všechny ostatní vlastně taky.
  A jaké bych chtěla mít schopnosti? Tak ty kousky s vodou jsou perfektní a pak být samozřejmě krásná a chytrá.. No.. 😀
  (roxana777@seznam.cz)

 18. moira napsal:

  Uh, řečtí bohové. V dějepise jsme je brali zatraceně dávno, tak doufám, že nic nepopletu a nezačnu to míchat s římskými napodobeninami. 😀
  Mým nejoblíbenějším bohem je bezkonkurenčně Áres. Je to taky jediný bůh, kterého si kromě nejvyššího pamatuju docela dobře. 😀 Kdysi jsem četla mangu, která byla o klukovi, který se jmenoval Áres a nějaké narážky na mytologii tam byly. Vím, pěkně pitomý důvod, jak si vybrat oblíbence, ale prostě mi uvízl v hlavě. Navíc válka.. ? To nezní tak špatně. Jistě, je tu ještě Athena, ale ta se mi zdá taková, hm… prostě mám slabost pro chlapy. 😀
  A pak, nejsou to úplně bohyně, tedy myslím, ale vždycky jsem měla slabost pro Múzy. Jako povídkářka si snažím mít ty svoje udobřené. 😀 A jelikož mám mizernou paměť, tak spoléhám na wikipedii a moje nejoblíbenější Múza je Melpomené, tragédie. Nebo možná Mnémé, Paměť. x))
  moira recently posted..DKS: 7. kapitolaMy Profile

 19. Bohumil Lichna napsal:

  můj oblíbený je Poseidon a ten kterého nemusím je kronos

 20. Pavla napsal:

  Zdraví, Na tuto otázku vlastně nemohu odpovědět – já totiž žádné oblíbence či neoblíbence mezi božstvy nemáme.A to celkově.Ani v řecké mytologii,ani jinde. Samozřejmě,že jsem taky jako malá byla uchvácena jejich příběhy..:) Mytologie je věc zajímavé,ale nenám důvod si v ní hledát své favority či naprosté neoblíbence.Ale jsem ráda,že existuje mytologie,protože díky ní(nebo spíš na její téma) vznikly zajímavé filmy a knihy.

 21. Pavel napsal:

  Dobrý den.

  Pátrám v paměti a přemýšlím kdo je vlastně v řecké mytologii.A přiznám,že mi moc jmen tedy nenaskakuje.Ale z toho mála co si vzpomenu(nechce se mi ptát strýčka googla:) bych asi jak favorita vybral bohyni moudrosti-a proč? protože moudrosti je dnes málo:) A jako záporáka? nevím,asi nějakého „šéfa“ podsvětí.A proč, protože negaci nemusím-i když i ta má něco do sebe:)

 22. charles napsal:

  Mým nejoblíbenějším řeckým bohem je Zeus,který byl ze všech bohů nejmocnější a nejvznešenější.Protože Zeus je symbolem deště, větru, bouře a blesků, střídání ročních období, střídání dne a noci.Soustřeďuje život města, jako jsou např. tržiště či politická shromaždiště. Zeus je také bůh spravedlivosti – bdí nad tím, aby byly dodržovány přísahy a zákon pohostinnosti a uděluje dobré a zlé.
  Z toho vyplynula jeho funkce ochránce práva, cizinců, přísahy, domu a pohostinnosti.Společensky pak působil jako ochránce rodin a měst.
  Nejčastěji ho však nazývali prostě „Olympský“ nebo „Nejvyšší“ popřípadě zvlášť obřadně „Otec bohů a králů“ .
  Zeus je také Spasitel , který přichází na pomoc bojovníkům a je schopen zajistit jim vítězství.
  Řekové si ho představovali jako důstojného muže s mocným plnovousem, z jehož tváře čiší hrdé vědomí svrchované a neotřesitelné moci nejvyššího vládce.
  Mým neoblíbeným bohem je Áres,který vládne zuřivým válkám,krvavých bojů a válečného běsnění.
  Protože mu nezáleželo na důvodech války,miloval bojovníky, jejich statečnost, ale i jejích umírání.Byl ve svém živlu uprostřed řinčení zbraní,potoků krve.Podporoval rozpoutání jakékoliv války v kterémkoliv okamžiku.
  Kdybych si mohl vybrat někoho z bohů za svého rodiče,tak by to byl pro taťku Poseidón,protože to byl bůh moře a vodních živlů.
  A pro maminku za svou bohyni by to byla Afrodíté,která byla bohyní lásky a krásy.
  Nadpřirozené schopnosti bych chtěl mít například:sílu,kde není za potřeby supermana,super zrak kde nemusím mít dalekohled či brýle,
  vyspělý čich kde nemusím mít psa,dokonalý sluch kde uslyším všechno na kilometry.No,ale musím se spokojit s tím co mám,ale zajímavé by bylo ovládat počasí,to bych chtěl také umět.
  Tak snad Vás moje psaní trochu potěšilo.
  S pozdraven Karel

 23. Kleria napsal:

  Tak já jsem si hodně oblíbila Poseidona, protože je to bůh moře a já miluju moře jako takové, brala bych ho jako otce :-), za matku bych chtěla Athénu , z žen jsem si ji oblíbila nejvíc :D. Koho oravdu nemusím tak to je Hádes, protože nemám ráda podzemí a běhá mi z něho mráz po zádech :DD. Jinak zvlášť extra mi nikdo nevadí :).

  email: kleria.amanda@seznam.cz
  Kleria recently posted..Teaser tuesday (16)My Profile

 24. Mona napsal:

  Myslím, že kdybych byla mohla být polobohem, byla bych už tak nadšená, že by mi asi bylo jedno, čí jsem dcera. Musím říct, že nejradši mám Héfaista, kvůli jeho charakteru a osobnosti, ale dcerou bych chtěla být Dia. Nevím proč, ale moc by se mi líbila myšlenka, že bych mohla metat blesky. Uahhaa 😀 Nejméně mám ráda Árese, protože v knize je to namyšlený hlupák, nebo Héru, kterou taky nemusím, protože se mi zdá neohleduplná a sobecká, tož můj názor 🙂
  (simi9@klikni.cz)
  Mona recently posted..Mé knižní série (4)My Profile

 25. jajda napsal:

  nejraději mám Athénu. Protože nás doma čeká nyní maturita, docela bych brala její moudrost, chytrost, nadhled a přehled. S jejími vědomostmi by byla maturita jistě hračkou. A i jinak je moc fajn, protože ten, kro hlásá smířlivost a mír je vždycky fajn. Jsem každým coulem svého těla pacifista, proto je mi velmi sympatická. A hádejte kdo naopak vůbec? No její opak, bůh války. I když ten byl alespoň přímý a čestný. Na rozdíl od Héry, která byla úskočná a lstivá. To bylo ale když se tak podívám do mytologie velká většina bohů.Někteří své božství prostě neustáli a stali se nesnesitelnými a zlými. Proto bych asi radši božství nechala bohům a zůstala radši člověkem.I když občas by nějaká ta božská vlastnost marná nebyla – jen tak na chvilku, na vyzkoušení a pro radost, a to by mi stačilo. Být lidský je přece tak fajn 🙂

 26. Evk napsal:

  Já ještě nemám přečteny všechny Rickovy knihy, zatím se chystám na čtvrtý díl Percyho. Docela jsem si zatím tuto sérii šetřila, protože se mi hrozně moc líbí. Můj názor na řecké bohy je utvořený na základě informací ze školy, Percyho, ale hlavně seriálu mých dětských let – Herkula. Takže mi nějak dělá problém od sebe odlišit, jak to vypadá v Percym, jak v Herkulovi. Afrodita a Ares mi obzvláště v Percym připadají celkem natvrdlí. Zeus, Poseidon, Athéna a Hádes byli ve třetím díle ještě docela záhadou. Takže když odhlédnu od knih, tak nejvíc cool mi připadá být Poseidonem, protože voda je nádherný přírodní živel, proto bych chtěla umět serfovat, protože je to táta Percyho… Hádes mě taky zajímá, ale celkově mě posmrtná koncepce, kterou reprezentuje vůbec nenadchla. A Zeus je vládcem bohů, takže hádám, že s tímto postem je spojena spousta nepříjemných povinností 🙂 Athéna je bohyní moudrosti, ale nejen to… nějak mě ta její vojenská vyzbroj odpuzuje (viz http://www.elfwood.com/~everose/Athena.2733204.html). A dost mě zaujala i bohyně ochránkyně lesa Artemis, ale nijak netoužím se stát jednou z lovkyní 🙂

 27. Milka napsal:

  Mým favoritem je Hefaistos,sice je kulhavý, ne moc hezký, ale umí ovládat oheň. Jak řká staré české přísloví – oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Ten kdo vládne ohni , ten se dokáže domluvit se všemi lidmi kolem, protože zná vlastnosti ohně a umí je používat v kontaktu s ostatními. I jeho diplomatické umění je úžasné. Na první pohled nepříjemný nelida, ale posléze ochoten podat pomocnou ruku tomu, kdo si to zaslouží. Se svými rodiči jsem spokojena, ale pokud bych chtěla být dcerou bohů, volila bych Athenu(moudrost) a Hefaista(božský kovář, vládce ohně) myslím, že by to byla zajímavá kombinace. Jen na okraj mým lunárním znamením je Lev, možná proto ta příchylnost k ohni.

 28. Janika napsal:

  Tak moje oblíbená bohyně je Athéna, kdybych byla polobůh, tipla bych si že budu její dcera, protože chytrá na to jsem a boje taky nejsou špatné. Athéna se mi zamlouvá i v tom že ochraňuje umění, podporuje statečnost, práva a spravedlivost. No a a neoblíbený bůh? Těžko říct. Asi žádného nemám. Protože všichni jsou svým způsobem důležití a tudíž nedokážu říct, kterého nemám ráda.

 29. kocik napsal:

  Jestli bych chtěla být bohyní, to tedy nevím. Na jednu stranu je tu ta nesmrtelnost, jakože bych se vážně mohla přestat bát, že mě přejede auto, ale na druhou stranu, bavilo by mě se tady ochomýtat ještě za 1000 let, nebyla by to nuda? Není nakonec konečnost vlastně výhodou?
  No, nechci o tom přemýšlet. Ale o tom, jaké bych chtěla mít nadpřirozené schopnosti, jsem od dětství přemýšlela naopak dost, takže v tom mám jasno. Chtěla bych se (a samozřejmě i ty, koho chytnu za ruku:-)) přenášet z místa na místo pouhou myšlenkou. Tj. zavřu oči a hned jsem na pláži v Kalifornii, zavřu oči a jsem mezi klokany v Austrálii. To by byla paráda.
  Navíc, když pomyslím, že bych se takhle mohla ocitnout i v bankovním trezoru…..:-)).
  A k tomu být moudrá, nesmrtelná a ochranitelská jako bohyně Athena…., to už by ze mě mohl být zrovna Janošík:-)).

 30. Dominika Couf napsal:

  antiku jako takovou mám ráda, ale v těch bozích se vůbec neorientuji 😀 a to i přesto, že svět Percyho Jacksona mi přijde stejně skvělý jako ten Harryho Pottera.
  no nic, k otázce. mě se líbí bůh Apollón (božstvo, které má moc nad morem, světlem, sluncem, uzdravením, uměním, lukostřelbou, věštbami a proroctvími, kolonisty, tancem, rozumem,..)-no kdo by ho neměl rád? líbí se ta jeho dobrosrdečnost, spravedlivost. navíc, ,,zazářil“ i v knížce, kde se objevil po boku Percyho i Thalie. brala bych i ho jako svého božského tátu. z jeho ochranitelským mocí bych nejvíce využívala nejspíš té spojené se sluncem, rozumem a uměním. ráda bych výpravy doprovázela jako ,,pravá ruka“. naopak nechovám sympatie k Tmólovi, ,,kvůli“ kterému se můj zoblíbeněný Apollón dostal do pletek 😀

 31. M. napsal:

  Nijak se o bohy nezajímám, ale Percy mě moc bavil.Taky nemám žádného nejoblíbenějšího boha, ale kdybych si musela vybrat tak bych si vybrala Poseidona.Chtěla bych ovládat vodu a mluvit s mořskými živočichy.Ironie, je v tom, že vodu a plavání úplně nesnáším.Chtěla bych se stát hrdinkou a zachraňovat svět, to by se mi líbilo, taky bych chtěla umět bojovat.A by bylo super patřit mezi Percyho sourozence.:) A nemám neoblíbeného boha.

 32. Suzanne napsal:

  Vždycky se mi líbila Pallas Athéna, protože to byla bohyně moudrosti. A mít božský patent na moudrost rozhodně nemůže být špatné, ne? Takže bych chtěla být její dcera, protože jsem ten typ ženy, co mu záleží víc na tom, co má v hlavě a ne na hlavě. I když trocha božské krásy by taky nebyla na škodu, ne vůbec nejsem náročná, že.
  Problém jsem měla s postavou Dia, na vládce bohů měl neuvěřitelné množství chyb a byl strašlivě ješitný. No, chlap – a navíc bůh, co bych chtěla. (I když, kdybych byla dcera Athény, tak bych byla taky Diova vnučka – pokud se nemýlím – a určitě bych zdědila i nějaké „pěkné“ vlastnosti po něm). A proč ho nemám ráda? Všechny ty legendy o tom, jak se bál svých dětí, pod nejrůznějšími převleky balamutil a sváděl lidské ženy, plodil levobočky, podváděl svou ženu (i když Héra taky byla docela mrcha) a trestal smrtelníky – prostě to byl vcelku zmetek. Navíc božský zmetek. A teď čekám, že do mě uhodí blesk:)

 33. Patrika Lexová napsal:

  jen podle atraktivity herců ve filmu se mi líbí Poseidon a nelíbí Zeus

 34. Hana napsal:

  Když jsem si celou tu ságu přečetla, jako postava mě zaujala nejvíce Percy. To je jisté. A proto se mi taky líbí i Poseidon. Byla bych ráda jeho dcerou 🙂 Ovládat vodu byl vždycky můj sen.. a pořád vlastně je. takže pokud bych si měla vybrat nejoblíbenějšího boha, vybrala bych si Poseidona.. a kdyby byly na výběr dva, zvolila bych Artemis. Její lovkyně mě vždy straštně zajímali.. proto je třetí díl Prokletí Titánů můj oblíbený 🙂
  Problém jsem vždycky měla s Diem a Hérou 🙂 Ti dva neměli Percyho moc v lásce, což mi vadilo hodně.. takže nemám v lásce ty dva já 🙂

 35. mikes napsal:

  Když už být bohem, tak tedy jedině tím nejvyšším. Zajímal by mě Zeus. Líbilo by se mi ovládat blesky a probouzet vítr. A líbilo by se mi být otcem Afrodity:-)). Alastně i Apollona a Artemys a dalších….
  Neoblíbeného boha nemám, myslím, že každý měl svoje místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..