Kam jsem sakra zmizela?

Pokud ke mně chodíte každý den – a že vím, že vás je hned několik – určitě vám neušla jistá odmlka v pravidelnosti publikování článků tady na blogu i na FaceBooku. Inu, poslední cca tři týdny pro mě byly velice náročné.

Získala jsem pracovní místo, dostala i jeden příjemný knižní vedlejšák a hlavně se musela urychleně přestěhovat do Prahy. Řeknu vám, že to byla vážně síla. Všechno. Teď mám konečně podnájem (bydlím na Praze 2), v práci se snažím vše pochytit co nejdřív a nedělat žádné přehmaty a konečně se můžu vrhnout i na příjemný knižní koníček. Dříve to totiž nešlo.

Ne nadarmo se totiž říká, že když se sere, tak se sere. Mně se posralo hned několik věcí za sebou. Přišla jsem o svůj novější i starší notebook (ten v opravě nedokázali ani za měsíc opravit a druhému odešel adaptér), vyhodila jsem si v bytě hned dvakrát pojistky, světlo v chodbě u dveří baráku nesvítí, nemám ani šajna, jak vypadají mí nejbližší sousedé (začínám mít podezření, že je to jako dům duchů), a pod barákem mám hospodu 😀

Ještě že mám Axiu, aby mi dělala průvodkyni (a občas i otroka). Pomáhá mi všechno důležité pozařizovat, za což převelice děkuji! V sobotu mi mají přijet rodiče s nákladem a zároveň by měli dorazit z IKEA s nábytkem. Budu montovat, až se mi bude z uší kouřit. Od středy večera mám konečně i internet, tak vás můžu zase začít oblažovat informacemi, plánovat nové a velice zajímavé věci a vůbec vám dávat do těla. Těšíte se?

Že ne? A to ještě nevíte, co všechno si pro vás s Dominem chystáme! Vidím věci veliké, převeliké… eh, to už jsem nedávno říkala, že jo? Opakování je matka moudrosti, nezaškodí se tu a tam (čti: opakovaně) připomenout.

Už se těším, až budu mít ty nejdůležitěšjí věci spojené s bytem za sebou, abych tu měla hezky útulno. Pak vám to samozřejmě nafotím, abyste si udělali představu. A áááno, určitě bude nějaký ten bytový knižní dancegang (jak chtěla Meghan), ať se všichni pochlubíme a pobavíme.

Pokusím se co nejdříve dohnat všechny své resty, protože nerada dělám něco zdlouhavě a pozdě. S tím stresem jsem ani neměla tolik času na čtení, takže to chci taky všechno urovnat. Přivezla jsem si s sebou do Prahy pěknou kupečku knih. Kromě toho se samozřejmě objevím i na nějakém tom srazu. Zjistila jsem, že nám 1. října otevřou v Praze v Neoluxoru nový outlet! A to si samozřejmě nemůžu nechat ujít! Sice se tam dostanu až po práci (tedy po 17. hodině), ale říkám si, že by nějaký ten menší srázek neškodil – pokud byste tedy chtěli 🙂 Můžeme zajít někam do kavárny podrbat. Pak se možná objevím 5. října na sraze v Brně, pokud si teda zjistím, jak mi co jede. Akorát mě mrzí, že se 19. října neukážu na sraze v Plzni. Bohužel mi to koliduje s pracovním teambuildingem, takže se budu těšit na brzký další sraz v Plzni – popřípadě v Praze.

Tak to bychom prozatím měli, snad se brzy zmátořím na více článků, ať máme všichni co číst. Zatím se mějte hezky!

btw Na té fotce, nejbližší most, po tom každý všední den chodím do práce a z práce (myslím, že se jmenuje Mánesův?), takže mám krásný výhled na Karlův most i na další památky.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

7 Responses

 1. Sue napsal:

  gratulujem :))) k všetkému a zároveň sa teším s tebou 🙂 🙂 … také peripetie s nábytkom som mala aj ja nedávno, som si kupovala nový a so spolubývajúcim sme montovali skriňu a bola to „zábava“ na druhý deň môj prevelice šikovný spolubývajúci ma prekvapil keď mi zmontoval komodu a novú knižnicu (happy dance 😀 )

  teším sa na všetko čo chystáš a už teraz som zvedavá, držím palce, aby všetko vyšlo podľa tvojich predstáv :))

  • Syki napsal:

   To má ale šikovného spolubydlícího 🙂 Mně bude pomáhat táta, tak to snad dáme dohromady.

 2. E_V_E napsal:

  Nad krčmou by som bývať nechcela 8D to tam budeš mať pestré…
  ale krásny výhľad 8)
  E_V_E recently posted..Putovanie večnou nocou #2My Profile

  • Syki napsal:

   Eh, tak to nechci mýlit, tohle není výhled z mého okna 😀 Jen pohled na cestu, kterou chodím do a z práce. Jinak bydlím v 7. patře, takže tu hospodu zase tolik neslyším 🙂

 3. Suzanne napsal:

  Obdivuji tě, jak to všechno zvládáš – novou práci, stěhování, zařizování nového bytu… Mě by kleplo. Mohla bys sepsat nějaký návod, jak to zvládnout, abychom se mohli inspirovat:)
  Jinak, z toho si nic nedělej. Taky bydlím na Praze 2 a vyhazování pojistek je tu věčný problém (naposledy jsem je vyhodila předevčírem ve dvě ráno, když mi praskla v lustru žárovka, paráda) a ze svých sousedů znám přesně čtyři lidi – a to na téhle adrese bydlím víc než dva roky:)

 4. laurdes napsal:

  Jéé, Syki, ty mi děláš radost 🙂 je z tebe už velká holka! Tak ať se ti daří, ve všem 🙂
  laurdes recently posted..Indigové kouzloMy Profile

 5. Sayury napsal:

  Gratuluji k novému bydlišti, vítej v Praze! 😀 Doporučuji Ti, pokud se ještě stále cítíš jako turista (já si tak připadám docela často, zvlášť když se orientuju podle navigace a stejně nejsem schopna dorazit na dané místo), abys navštívila co nejvíce památek, pokud jsi tento dlouhý proces nepodstoupila, protože se pak k tomu v té záplavě práce a povinností nedostaneš 🙂 A navíc v zimě chce být každý v teple, ne chodit po památkách 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..