After Math

AfterMath_bookAutor: Denise Grover Swank
Originální název: After Math
Knižní série: Off the Subject
Díl: první
Žánr: new adult, romance, erotika
Věková hranice: 18+
Moje hodnocení: 4 hvězdičky

Scarlett si toho během dospívání užila více než dost. Její matka se přesouvala od jednoho příšerného chlapa k ještě horšímu, alkohol ani drogy jí nebyly cizí, a bylo jí srdečně jedno, jestli nějaký z jejích amantů nevztáhnul ruku i na její dvě dcery. Zatímco ta mladší šla zdárně v jejích šlépějích, Scarlett se rozhodla, že takhle prostě neskončí.

Vždycky měla ráda matematiku. A to proto, že v matematice jsou jasně daná pravidla, která prostě platí. Na matematiku se můžete spolehnout, nezklame vás a nemusíte toho od ní příliš očekávat. Scarlett se podařilo dostat na vysokou školu a teď žije jen matematikou. A je v ní sakra dobrá. Tak se stane, že má najednou začít doučovat školní fotbalovou hvězdu, která raději tráví svůj volný čas popíjením a střídáním povolných holek.

Jenže jak už to tak bývá, v Tuckerovi se toho skrývá mnohem víc, než dává najevo. Stejně jako Scarlett má masku, kterou nasazuje světu, přitom je uvnitř… jiný. Ačkoliv Scarlett nechce mít s Tuckerem nic společného, začínají se sbližovat čím dál tím víc. Ani jeden z nich ovšem nemůže předpokládat, co se bude dít dál…

Nakladatelství: Createspace (EN)
Počet stran: 250 (EN)
Vazba: Ebook i brožovaná vazba (EN)
Vydání v USA: 12.3.2013
Vydání v ČR: nevyšlo

Datum četby: 1 den, duben 2013, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Tohle byla taková fajnovka.

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora

Můj názor: Na tuhle knihu jsem se nalákala sama už před nějakou dobou, tehdy ještě nebyla zveřejněná ani obálka, takže to nemůžu přisuzovat jí (i když vypadá velice dobře, ale samotnému obsahu zase tak moc neopovídá teda). V poslední době mám prostě slabost na romanťárny a je mi jedno, jestli jsou sladké, hořkosladké, nebo chtivé. Nakonec jsem dostala něco, co jsem sice neočekávala, přesto jsem se skvěle bavila.

Hned na začátku bych vám měla říct, že pokud hledáte nějakou vášnivou romanci, kde ze sebe hrdinové během prvních dvou kapitol strhají všechno oblečení, protože to prostě nemůžou vydržet, jste tady špatně. V této knize se totiž hrdinové poprvé políbí až skoro v třetí třetině knihy.

Celý jejich vztah je jako malinkaté oťukávání a překračování hranic. Každý z nich si hledá svou cestu. Snaží se přežít ve světě, jenž k nim nikdy nebyl příliš milý a hlavně nacházejí oporu jedne v druhém. After Math je klasický případ hodné holky a hajzlíka, které dohromady svede záasah osudu, ale zbytek příběhu zůstává na nich. Kniha možná není úplná emocionální ždímačka, kdy nebudete vědět, jestli se frustrací vyřvat nebo se jen přiblble usmívat, ale krásně vám zpříjemní odpoledne.

Hraje na všechny správné struny, rozebírá citlivá témata, pocity viny, odpovědnosti, neustálé kontroly a práva na štěstí. Výborně se mi četla a každou další stránku jsem si užívala. Tucker je rozkošný a Scarlett sympaťačka každým coulem, ačkoliv se oba dva snaží tvářit, že ani jedno z toho nejsou.

Druhý díl by se měl věnovat Caroline a už podle anotace to zní hodně dobře. Vážně se těším. Jestli chcete příjemnou oddychovku, při jejímž čtení vám bude připadat, jako byste sledovali romantický film, určitě knihu zkuste. Já zklamaná nebyla.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

5 Responses

 1. Martina napsal:

  Kniha podle anotace vypadá moc dobře. Jenže….jenže číst ji v angličtině znamená v jedné ruce slovník a v druhé ruce knihu a před sebou asi tak měsíc na to, abych se dějem prokousala. Ne, že bych anglicky neuměla, ale už jsem vyšla ze cviku. Proto klobouk dolů, že jsi tohle (a nejen tuto anglickou knihu) zvládla během jednoho dne.
  Martina recently posted..Bonbony k snídaniMy Profile

  • Syki napsal:

   Chápu tě, taky jsem se na čtení v angličtině takhle kdysi dívala, ale pak jsem si dodala odvahy a zkusila to. Zpočátku to šlo těžko, ale s každou další knihou to bylo lepší a lepší. Stejně jako v češtině, i v angličtině existují knihy s lehčí a těžší angličtinou (navíc o rozdílech mezi britskou a americkou angličtinou nejspíš nic psát nemusím), takže bych ti doporučovala zkusit něco lehčího. K těm lehčím patří knihy Meg Cabot (americká angličtina), určitě můžeš zkusit i tuhletu, nebyla těžká (proto přečteno za jeden den). Při čtení v cizím jazyce není důležité rozumět každému slovíčku, ale porozumět celému významu věty. Naučíš se obraty, slovní spojení a pak ti to půjde dál líp a líp. Takže jen hlavu vzhůru a zkus to. Nikdo ti nebude měřit, za jak dlouho se ti to povede přečíst, ale jakmile se to povede, s dalšími kousky to půjde líp.

   • Martina napsal:

    Děkuji za dodání odvahy, tohle jsem potřebovala slyšet.

    Když jsem byla mladší, tak se mi líbily knihy z jazykových kurzů, které byly rozděleny podle obtížnosti. Měly tak 50 stránek, což mi vyhohovalo. Pak jsem dostala jako dárek Picture of Dorian Gray a já se nedostala ani na druhou stránku, takže mě to dost odradilo. V PC mám stáhnuté nějaké pdf knihy v angličtině, tak třeba se k tomu dostanu.

    Děkuji za tip na Meg Cabotovou, už jsem o ní hodně slyšela.

 2. Styx napsal:

  Komentář

 3. Styx napsal:

  (promiň za ten předchozí koment, kočka se mi prošla po klávesnici :D) Jsem na tom stejně jako Martina a když říkáš, že je tato knížka nebyla moc těžká a podle recenze celkem dobrá, chtěla bych si ji také přečíst. Akorát ji nemůžu nikde najít. Nevíš, kde bych ji mohla stáhnout?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..