Knihomolův rok 2012 – 4.část

Tentokrát se podíváme na anglickou část mé knihovničky, tedy nasbírané knihy v angličtině. Vlastně mám snad ještě dvě knihy v polštině, ale ty jsou v poslední části. Teď můžete nakouknout na větší hromádku knih, které jsem buď vyhrála, přivezla z Anglie, z Ameriky anebo zakoupila na BookDepository.

První řada: Sérii Matched mám ohromně ráda. Pamatuju si, když první díl teprve přicházel a jak byli zahraniční blogeři celí natěšení. Samozřejmě jsem byla natěšená spolu s nimi a nelituju, že jsem si sérii pořídila. Pravda, ještě pořád jsem nečetla poslední díl – který je jednoznačně nejhrubší – a to nejspíš proto, že nechci, aby to skončilo. Díky sérii Nevermore jsem se seznámila s Anyou a je hezké se někdy na tu knihu podívat a zpětně si připomenout, kolik toho jedna kniha dokázala způsobit. Jak už jsem kdysi někde psala, já, když se podívám na své knihy v knihovničce, nevidím ani tak knižní příběhy, jako příběhy, které stojí za knihami. A za Nevermore stojí právě mé přátelství s Anyou 🙂 Už dlouho mě přesvědčuje, abych si přečetla druhý díl, ale já vím, jaké utrpení to bylo, když jsem dočetla první díl a druhý nikde. Místo, aby vyšel za rok, vyšel až za dva a já mám strach, že když dočtu druhý díl, na třetí budu muset čekat moc dlouho. Divergent je moje srdcovka a třetího dílu se už nemůžu dočkat. Mám ale takové tušení, že mě jím Veronica naprosto dorazí. A už jsem vám říkala, jak moc se těším na filmovou podobu? Ani u Starcrossed jsem ještě druhý díl nečetla. Ze stejných důvodů, jako u zmíněných knih výše.

Pseudořada nahoře: Nahoře pak mám sérii Unearthly, u níž jsem druhý díl také ještě nečetla. A to už vyšel i ten třetí. To se má tak, když si to uvědomím, všechny nepřečtené díly (kromě Reached) mi vlastně dorazily ve chvíli, kdy jsem byla v Americe. A když se člověk po dlouhé době vrátí domů, těch knih se nějak nahromadí a není čas to nějak rychle číst.

Druhá řada: Bad Taste in Boys je výborná kniha plné černého humoru, který nesedne každému. Zatímco někteří nechápali, co na tom zahraniční blogeři tak vychvalují, já jsem se smála tomu, jak pitomě si to někdy hraje na klasická klišé a přitom se tváří neskutečně ser-iózně. Tris & Izzie byla kdysi hodně opěvovaná kniha a pak se ukázalo, že za to moc nestojí. Leč, už byla předobjednaná, takže je doma. Snad se k její četbě jednou hecnu. Texas Gothic jsem si vlastně koupila jen díky Anyii, protože té se moc líbila – má slabost pro čarodějné knihy. Mně se taky líbila. Bylo to přece jenom něco jiného a zajímavého. Babe in Boyland je klasická variace na Večer tříkrálový, pěkná odreagovačka. Shatter Me mě okouzlilo, u druhého dílu tuším, že hodnocení z mé strany nebude nijak vysoké, bohužel. Blood Red Road ve své prvotní hardcoverové verzi. Výborná dystopická série se svou vlastní mluvou. Obě série vyjdou také v češtině. Partials zase může zaujmout spíše mužské osazenstvo a to nejen díky tomu, že knihu napsal chlap, ale také v ní není nouze o pořádnou armádní akci nebo biologické zkoumání viru. Těším s ena druhý díl. Na řadu přichází mé oblíbené autorky dívčích románů. A to Stephanie Perkins a Kody Keplinger. Stephanie mi ukázala, že i moderní knihy pro dospívající holky můžou být úžasné a Kody zase, že ne všechny knihy pro dospívající taktně mlčí o sexu a rodinný problémech. U obou autorek se těším na další díly.

Pseudořada nahoře: Nahoře Across the Universe, které vychází i u nás. Chápu, co na sérii tolik lidí baví a co se jim na tom tolik líbí, pro mě je to bohužel docela průměr. Nejen, že mi hlavní hrdinka pije krev (po litrech), ale autorka je náramně předvídatelná. A to člověka přestane bavit, když už na začátku dokáže odhadnout, jaké bude vlastně rozuzlení celé zápletky. O co, jestli se mi splní i můj předpoklad pro třetí díl. Série vychází také v češtině.

První řada: Nová young adult série Meg Cabot, Abandon (vychází také v češtině), se mi moc líbí. A to hlavně proto, že to sice je Meg Cabot, ale zase to není taková ta klasická Meg Cabot. Jestli mě nechápete, nevadí, já si rozumím a to mi stačí. Hororová série o Anně se nyní dostala také k nám a i když většina z knih je nadšená, najdou se i takoví, které zase tolik neohromila. Škoda. Mně se moc líbila a už se těším na další knihy autorky. Série The Demon Trappers mám moc ráda. Čtvrtý díl jsem ještě nečetla, ale chystám se na něj v nejbližší době. Snažím se tuhle sérii procpat, kde to jenom jde a snad se jí nějaké české nakladatelství brzy chopí, líbila by se vám. Démoni, to je moje. Druhý díl série Witch Eyes jsem ještě nečetla, čekám na třetí díl. Zvláštností této série je hlavní ústřední dvojice – jsou to totiž dva kluci. Takže ano, máme tu m&m romance. Chtělo by to takových knih víc, aby se yaoi fanynky jako přišly na své. Výborná série Strange Angels, která se bohužel u nás dočkala jen prvních dovu dílů, dalčí nejspíš neuvidíme. Je to velká škoda.

Druhá řada: The Karma Club mě kdysi nalákala svou trefnou anotací a trailerem. Myslím, že se kdysi mluvilo i o filmu, ale nejspíš z toho sešlo. Born Wicked je první díl čarodějné série typu Salem, už se moc těším na druhý díl. A následují knihy Meg Cabot v angličtině. Většinu z nich jsem si přivezla z mé první cesty z Ameriky, některé mám z Anglie. How To Ditch Your Fairy mě kdysi nalákalo jednou velice pochvalnou recenzí. The Hallowed Ones je první díl velice zajímavé série o Amiších. Jsem zvědavá na pokračování.

První řada: Přehlídka knih Marii V. Snyder, mé oblíbené autorky, jak už jste si už určitě všimli. Společně s Anyou bychom o Marii mohly mluvit hodiny a hodiny… a vás by to přestlo bavit nejspíš už po půlhodině. U série Study mi chybí přečíst poslední díl, autorka podepsala smlouvu na další tři díly. Sérii Glass ještě přečtenou nemám. Série Inside Out je stokrát lepší než Across the Universe, a to úplně ve všem, sorry Beth. No a nakonec série Healer, která nově vychází a já si ještě musím koupit druhý díl. Marii totiž mustíe dávkovat s odstupem, jinak vás přehltí. Pushing the Limits mě naprosto emočně vyždímalo, druhý díl byl taky ohromně silný. Jsem ráda, že série taky vyjde v češtině, máte se na co těšit.

Druhá řada: Nejlepší vílí série, jakou jsem kdy četla od Jenny Black. A vy víte, jaký já mám vztah k vílám a fae stvořením. Kamaše a tak 😀 První dva díly duchařiny Ghost and Goth, která začíná vycházet i u nás. Následuje Chronicles of Nick, na jejíž čtvrtý díl se ohromně těším. Musím si ještě pořídit třetí. Navíc se těště, z prvního dílu má být film. Výborná série Gone od Michaela Granta. Následně dva díly série The Body Finder a kompletní série o Fuentesových (snad se tak jmenovali). Bohužel nejlepší je díl druhý, ostatní dva nic moc.

První řada: Moje oblíbené série The Elemental Assassin, která by si zasloužila české vydání, protože je úžasná. Gin Blanco je jedna z nejlepších hrdinek adult sérií vůbec. Následuje série Night Huntress v angličtině. U obou sérií si musím dokoupit a dopředobjednat další díly, ať mám série kompletní. První díl Night Huntress mám dokonce přímo s podpisem autorky a záložkou. Knihu jsem kdysi dávno vyhrála v jedné zahraniční soutěži. Night Huntress u nás vycházejí v češtině

Pseudořada nahoře: Knížečka plná receptů pro chudé studenty, kterou jsem si přivezla z Ameriky.

Druhá řada: Adult série od Werecats, k jejíž koupi mě překecala Anya. Vedle ní série Cal Leandros, k níž mě překecala zase Lusy. Nějak jsem na ně natrefila ve slevách, tak co bych si nerozšířila sbírku, že.

Pseudořada nahoře: První dva díly adult série od Jenny Black, první díl další adutl série Rachel Vincent (Any opět vychvaluje) a kniha o fae, kterou jsem kdyis vyhrála. Následují dvě knihy Night Huntress World – ty u nás v češtině taky vyšly – a první díl spin-off série o Vladovi.

První řada: Tryllská série, kterou jsem si kdysi koupila ve slevě, je docela legrace, že jsem ji začala číst prvně až v češtině. Teď tu na mě čeká druhý díl na recenzi. Následuje duchařina Hereafter, jejíž třetí díl taky brzy vyjde a to jsem tedy zvědavá, jak tohle celé skončí. Totéž platí o sérii Die For Me, u prvního dílu mám také záložku s podpisem autorky. U Everneath nedávno vyšel druhý díl, ten si ještě musím pořídit. První díl mě totiž velice příjemně překvapil. Série Blood Red Road v paperbackové podobě. Následuje průvodce po Hunger Games a kniha o Adele, které jsem si přivezla z Ameriky.

Druhá řada: Raven Queen jsem kdysi mylsím vyhrála u autorky, stejně tak i Paradox. I am Number Four jsem si koupila v Librexu v Ostravě. Následuje série Falling Under, která vyšla také v češtině. Série Oh. My. Gods. se mi hodně líbila, přece jenom se zabývá řeckou mytologií. Sweet Evil na mě teprve čeká, druhý díl taky bryza vyjde – série opět vyjde v češtině. A nakonec celá série Fever, k jejíž koupi mě přemluvila Lusy, protože byla kdysi za levno.

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

4 Responses

 1. Spirit napsal:

  Ani nevíš, kolik knížek ti z téhle části závidím! 😀
  Snad se někdy Partials dočkáme i u nás, protože zrovna čtu Nejsem sériový vrah a je to naprosto dokonalé!
  Witch Eyes bych si také někdy rád přečetl – už jen kvůli té netradiční love story a také jak se s tím popral spisovatel. Napsal to chlap, ne? 😀
  Taky když jsem opět viděl sérii The Elemental Assassin zamrzelo mě, že se stále nedostala k nám. Opravdu mě moc láká, ale na ájinu si zatím netroufám. Snad nějaké nakladatelství (tipuji FP) překvapí. 🙂
  A Gone! Aghr! Zatím jsem od Granta nic nečetl (i když na poličce už čeká BZRK), ale když už Fragment vydá tu jeho 12, snad se dočkáme i tohohle! Asi by mě jeblo, kdyby vydali například i Eve&Adam. 😀
  Spirit recently posted..Hra lží » [The Lying Game #1] • ShepardMy Profile

 2. Veronika napsal:

  Opravdu spousta krásných knih, po kterých už nějakou dobu pokukuji. Miluji zahraniční přebaly, mnohdy jsou krásnější než ty naše, i když není to pravidlem…
  Každopádně máš moc hezkou a rozsáhlou sbírku. Chtěla jsem se Tě zeptat, kde originální knihy kupuješ. Necháváš si je posílat, nebo je kupuješ normálně v knihkupectvích v sekci s anglickými knihami? Protože spoustu knih, co zde máš na fotce nejsem schopná u nás v ČR sehnat. A když jsem si jednou nechala zasílat balík ze San Francisca od tety, bylo to šílené harakiri a stálo mě to spoustu peněz, takže to bych už zažít nechtěla. Když mi prozradíš nějaký tip, kde knihy sehnat, budu Ti vážně moc vděčná…

 3. Aithne napsal:

  Já mám knížek v angličtině doma zatím jenom pět, ne že bych se dokopala k tomu, abych přečetla aspoň jednu… Každopádně mám zálusk na celé Matched a vlastně i nehlede na to se už vidím při další návštěvě Británie, jak šmejdím v knihkupectví a hledám za co všechno utratit mých pár liber 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..