Soutěžíme s Baronetem!

Původně jsem myslela, že Májový knižní hop bude poslední soutěž, ale řekla jsem si, že vám udělám před odjezdem ještě radost. Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství BARONET za poskytnutí výtisků pro soutěž.

Přestože by tak učinit nemuseli, hlavně po velké vlně nespokojených čtenářů. Na co narážím? Na nespokojenost s obálkami. Ráda bych prostřednictvím této soutěže kritizování a odsuzování obálek Baronetu učinila přítrž. Chápu, že jste zklamaní, sama jsem párkrát projevila nelibost s vývojem obálek, už je toho ovšem dost. Proto vás prosím, abyste s mnohdy opravdu vyostřenými názory přestali. Neříkám, že je máte ze dne na den bezmezně milovat a chválit, ale mohli byste projevit trochu té úcty. Baronet se s obálkami lepší a když už se jim nepodaří sehnat originální obálku (protože ta taky něco stojí), vytvoří alespoň nějakou podobnou. Jako je tomu například u Vzkříšená za úsvitu nebo Dnem a nocí. Věřte mi, že pokud se poštěstí a všechno půjde tak, jak má, můžete se na podzim těšit na nové série s původními obálkami. Ale teď přejděme k samotné soutěži, když už jsem vám alespoň trochu promluvila do duše a doufám, že si má slova vezmete k srdci.

Tentokrát bude soutěž tak trochu netradiční. Nejen že je jen na týden, ale také způsob vstupů bude jiný, než na jaký jste u mě zvyklí. Soutěžíme o jeden výtisk knihy Šepoty ze záhrobí od Charlaine Harris pro výherce z Česka a o jeden výtisk téže knihy pro výherce ze Slovenska. Zrozena o půlnoci bude losována jen pro jednoho výherce – buď z Česka nebo ze Slovenska. Snad jste se v tom moc nezamotali.

 • Soutěží se od 22.5.2012 do 28.5.2012.
 • Soutěžit můžou lidé z Česka i ze Slovenska. Šepoty ze záhrobí (CZ), Šepoty ze záhrobí (SK), Zrozena o půlnoci (CZ & SK).
 • Podmínkou vstupu do soutěže je napsání komentáře pod tento článek. Bez komentáře nebude vstup.
 • Komentář bude mít tuto podobu: Vyplníte klasicky přezdívku, email, případně odkaz na web. Do obsahu komentáře napíšete nejdříve, jestli jste z Česka nebo Slovenska. A jestli se chcete účastnit obou soutěží, nebo jen jedné. Pak si najedete na seznam mých recenzí (!!!) a vyberete si jednu knihu, která ještě nevyšla v češtině (a ani se nechystá), ale její vydání byste si přáli a proč.
 • Všichni tak získáte pouze 1 vstup do dané soutěže, abyste všichni měli stejné šance.
 • Výherci budou vylosováni pomocí Random.org a jejich jména zveřejním na blogu do 30.5.2012.
 • Výhercům poté pošlu emaily. Na odpověď máte 72 hodin, jinak losuju někoho dalšího.

Abyste věděli, jak to má vypadat:

Name: Syki
Email: sykorova.p@gmail.com
Website: http://knizni-doupe.cz
Obsah komentáře: Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci // nebo Slovensko, Šepoty ze záhrobí

Partials (Dan Wells) – chtěla bych, aby tato kniha vyšla v češtině, protože se mi líbilo pojetí moderní dystopické společnosti zdecimované válkou s roboty // nebo protože jsem četla velice pochvalné recenze a moc by mě zajímalo, jaká kniha je

Prosím, dodržte mé pokyny pro soutěž, aby se mi pak lépe vytvářely tabulky, ze kterých pak budu losovat vítěze. Myslím si, že zase tak těžké to na soutěž není a věřím, že si s tím poradíte. Vybrala jsem si trochu netradiční formu komentáře, ale pomůžete mi tak zjistit, o co byste nejvíc stáli. Vybírejte opravdu ze seznamu mnou recenzovaných knih, abych tak o knize věděla a mohla ji případně zkusit protlačit. Taky se na tom do jisté míry ukáže, jak často a jestli vůbec mé recenze čtete. Nebojte se napsat také důvod, proč vás tato kniha zaujala. Pomůžete mi tak zjistit, jaké typy knih vás zajímají nejvíce. A prosím, neopisujte to, co napsali lidé před vámi jenom proto, že nemáte ani páru o tom, co napsat. Dejte si tu práci a vyberte jednu knihu. Tolik toho po vás nechci. Děkuji.

Přeju hodně štěstí v soutěžení a jsem zvědavá, kolik z vás se jí zúčastní.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

51 Responses

 1. Nells napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Chtěla bych, abych v češtině vyšla kniha Selection. Nevím jestli jsi na ní psala recenzi, nicméně mám takový pocit, že jsem tu tuto knihu viděla. Bohužel se mi nepovedlo ji u tebe na blogu najít.
  Nells recently posted..Jarní dumání: Délka četbyMy Profile

 2. laurdes napsal:

  Česko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Už jsem hrozně moc natěšená na Insurgenta. Vybírám ho proto, že ty na něj pěješ samou chválu.. a taky proto, že jsem před pár dny přečetla Divergenci a přirozeně mě zajímá pokračování 🙂 .. akorát když nad tím tak uvažuju, asi bych měla vybrat jinou knížku, co? Protože vydání Insurgenta je už jisté.. jak mi paní Medková prozradila – když všechno pujde dobře, na Insurgenta se můžeme těšit někdy okolo poloviny října 🙂 .. a pak se hrozně těším na Polibek pro Annu, protože to bude moc pěkná oddechovka, ale tuším, že ten má teď někdy brzy také vyjít.. 🙂 ..děkuji za možnost zasoutěžit si. A ještě bych chtěla podotknout, že mě se většina obálek od Baronetu docela líbí, nevím, proč na to všichni tak nadávaj 🙂
  laurdes recently posted..InheritanceMy Profile

 3. trpaslyk napsal:

  Česko – Šepoty ze záhrobí

  Half-Blood – už opravdu dlouho mám tuhle knížku v hledáčku svého zájmu a ne a ne se odhodlat k jejímu čtení v angličtině. Zaujala mě její recenze na Goodreads a přiznávám – naprosto mě uchvátila její obálka. Celá série Covenant má překrásné obálky z květin upravených jakýmisi kouřovými efekty, no nádhera! Jenže, pak mě totálně šokovala nepříznivě vyznívající Sykiina recenze, a to neobvykle podrobná. Hrozně ráda bych si udělala vlastní názor a tuhle knížku si přečetla v češtině, takže doufám, že se najde nakladatel, který se jí ujme. Třeba by čtenáře zaujala (snad právě tou krásnou obálkou?), protože ne každý Vampýrskou akademii četl, a tak bude téma považovat za neotřelé. I když pravda je jinde, to je jasné…

 4. Míša* napsal:

  Česko-Zrozena o půlnoci, Šepoty ze záhrobí

  Forgiven- Na tuhle knížku se těším už opravdu dlouho, ale ještě jsem se nedokopala k tomu, abych si ji přečetla. Popravdě jsi mě na ni nalákala ty svojí recenzí 🙂
  Míša* recently posted..Cover for today #2My Profile

 5. Klára napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  A kiss in time (Alex Flinn) – Proč jsem vybrala tuhle knížku? Protože se mi líbí, že jde o pohádku, ale v modernější podobě. Myslím si, že je to dobrá kombinace a hlavně mi přijde, že by to rozhodně nebylo nudné čtení, ale že je v knížce i správná dávka humoru ;).

 6. Emily napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  Witch Eyes ( Scott Tracey) Chtěla bych aby tato kniha vyšla v Česku, protože jsem na ní četla velice dobré recenze a protože si myslím že námět na tuto knihu je dobrý nápad a oživí to takový ten stereotyp hlavních hrdinek/hrdinů

 7. GiraffeAndy napsal:

  Česko, Zrozena o půlnoci

  Lola and the Boy Next Door – Stephanie Perkins
  http://knizni-doupe.cz/?p=600
  Moc se těším na Polibek pro Annu, který má vyjít tento měsíc a doufám, že časem výjdou u nás od této spisovatelky i další tituly, protože miluju romantické knížky, i když ne všechny jsou povedené. Některé dívčí romány jsou dost nudné, ale na ty od Stephanie jsem slyšela samé skvělé recenze.

 8. *T* napsal:

  Česko , Šepoty ze záhrobí , Zrozena o půlnoci

  Partials ( Dan Wells ) chtěla bych , aby tato kniha vyšla v Čr , protože jsem na ní četla vskutku velmi dobré recenze. Líbí se mi ten nápad a vlastně i anotace. Také mě hodně láká ta obálka , protože je jedinečná a velmi zajímavá. Knihu si do budoucna budu chtít přečíst :))

  _________________________
  I added cool smileys to this message… if you don’t see them go to: http://s.exps.me

 9. Neliane napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí

  Anna Dressed in Blood (Kendare Blake)
  Naprosto mě uchvátila obálka knihy. Také mě zaujal poměrně netradiční duchařský příběh. A především mám celkem jistotu, že nenarazím na žádný milostný trojúhelník, které mi poslední dobou vadí 😀 (nevím proč :-D). Určitě bude napínavé rozmotávání příběhu hlavní hrdinky. V češtině bych si tuto knihu hned koupila.

 10. luckily napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  Struck od Jennifer Bosworth.. Podle obsahu to zní hodně zajímavě a zase je to trochu o něčem jiném..:) Holka co je závislá na blescích je novinka a určitě bych si ji ráda přečeta, ale jelikož to je anglicky, tak se k tomu moc asi nedostanu. A určitě by mě v knihkupectví zaujala ta supermňamózní obálka…

 11. Rodaw napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoc
  Partials -Dan Wells : Důvod je jednoduchý – tato kniha mě zaujala na první pohled. Nejen svou opravdu vydařenou obálkou, ale hlavně anotací. Zjistila jsem, že dystopie mě hrozně moc baví a tahle mi přišla originální. Knížku bych si strašně moc ráda přečetla. Snad se českého překladu dočkáme 🙂

  PS: Já proti obálkám Baronetu nic nemám. Obálky nejsou zase tak důležité. Nejdůležitější je samotný obsah knihy 🙂
  Rodaw recently posted..Giveaway o podpis P. Briggs!!My Profile

 12. Astesia napsal:

  SLOVENKSO- Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  Nooo vybrala som si z tvojích recenzií dá sa povedať „studenú sprchu“ v podobe The DUFF (Designated Ugly Fat Friend) od Kody Keplinger. Prečo? Lebo mám chuť na niečo iné surové čo sa može aj v bežnom živote stať. Ako dnes skutočne vyzeraju vztahy medzi ludmi a nie tie „pozlátkom obalené“ (pre hlavne hrdinky YAF samozrejme hrozné) obyčajné kludné rodiny a životy.

 13. terka napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.
  Touch of power od Marie V. Snyder… Proč? Četla jsem hodně pochvalných recenzí, má slušné hodnocení na goodreads, na které já opravdu dám, krásnou obálku, navíc je od velmi úspěšné spisovatelky a já přímo hořim touhou si od ní něco přečíst, jak moc si její knížky všichni chválí! 😀 Samotná anotace mi přišla mírně řečeno skvělá, protože tohle je můj šálek čaje.. Ten nápad, ten příběh, prostě všechno…! A samozřejmě moje šílenství po té knížce vyvolala tvoje recenze 😉
  No a kdybych měla napsat takový poslední bod…. Kerrick! 😀 Jakmile jsem zjistila, že to bude hate/love vztah, věděla jsem, že tady jsem doma..! x’D

 14. Dinky napsal:

  Slovensko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  Ak by som si mohla vybrať, tak by som si vybrala knihu The Duff od Kody Keplinger, pretože už od dávna si želám prečítať si ju, čítala som na ňu samé skvelé a nadšené recenzie a navyše radšej by som si ju prečítala v preklade ako v angličtine, pretože od knihy očakávam dosť veľa a chcem z nej mať 100% zážitok a porozumieť úplne všetkému 😀 dúfam že po prečítaní nebudem sklamaná a samozrejme – skvelá obálka! (:

 15. Kristen napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.

  Těch knih je určitě více, řekla bych :D… Ale dle tvých recenzích to bude Poison Study od Maria V. Snyder. Mě samotnou velmi zaujala anotace, zalíbila se mi i obálka. Když navíc přičtu tvou velmi pozitivní recenzi, tak je dost možné, že se mi kniha bude líbit. Už jsem si pár knih na tvé doporučení přečetla a nemohu říct, že by se mi nějaké vyloženě nelíbila. 🙂
  Nebo by klidně stačilo vydání jakékolikv knihy od Marii V. Snyder, protože já jsem na ni jako na autorku tedy zvědavá. A jelikož si netroufám na angličtinu, tak mám asi smůlu. 😀

  Pokud mohu říct více knih, tak mě zaujala i kniha Partials. U té mě ještě před vydáním zaujala i obálka, která se mi vážně moc líbí. Anotace je taky hodně zajímavá a navíc je to ta dystopie a já bych si ráda přečetla více dystopií než je Hunger Games a Divergence. 🙂 Plus zase musím připočíst tvou kladnou recenzi, že. Navíc, od Dana Wellse u nás už vyšla kniha, tak proč né další. 😀

  A… Hm. Abych byla upřímná, podle tvých recenzí mě zaujala spousta dalších knih, hlavně když jsi na ně psala recenze kladné. Vlastně… Mně by nevadilo vydání žádné knížky, která u nás ještě nevyšla a tobě se líbila. Jelikož jak jsem už psala výše, ještě se mi nestalo, že by se mi nějaká kniha, kterou ty vychvaluješ, nelíbila. 😀
  Kristen recently posted..Filmová podoba týdne (15)My Profile

 16. alipeli napsal:

  Česko
  Zrozena o půlnoci, Šepoty ze záhrobí
  Já bych brala knížky např. od Maria V. Snyder, např. série Study je obsahově opravdu zajímavá a je na ni po anglicky psaných blozích mnoho dobrý recenzí. Je ale opravdu velice těžké ze všech recenzí vybrat jenom jednu knížku čí sérii. Vychvaluješ hodně knih, které by za vydání u nás stály.

 17. moira napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Ke knize k přeložení – Touch of power! Zaujala mě tvoje recenze, miluju epickou fantasy a tvoje recenze na ni je tak nadšená, že jsi mě prostě nalákala. x))
  moira recently posted..Summa summarumMy Profile

 18. Matt napsal:

  Slovensko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.

  Ak by som si mohol vybrať, určite by to bola kniha Blood Red Road (Moira Young), pretože som na ňu čítal samé pochvalné recenzie. Zaujalo ma na nej hlavne zmiešanie viacerých žánrov a to, že autorka pre knihu vymyslela vlastný jazyk a veľmi by ma zaujímalo, ako by to vydavateľstvo preložilo. Takisto v nej autorka nepoužívala žiadne úvodzovky. Plus ma zaujala veľmi pekná obálka.

 19. IzabellaMatyoova napsal:

  Slovensko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o polnoci 🙂

  Kate Dicamillo -The tale of despereaux ako na prvý pohlad dobra kniha ale nie je v Slovenčine len vo francuzčine ,angličtine madarčtine adt ..:/:D

  izurka357@azet.sk 🙂

 20. Aki napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  Já bych byla štastná za jakoukoli serii od Simone Elkeles 🙂 a taky kniha Partials -Dan Wells obálka je pěkná a tvoje recenze na ni mě zaujala a chtěla bych si ji přečíst. Je to dystopie a těch jsem moc nečetla, takže mě to láká jěště víc.
  nebo taky Lola and the Boy Next Door- Stephanie Perkins.. dívčí román jsem už dlouho nečetla, obálka je zajímavá a recenze taky 🙂

 21. Miki napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Shut Out (Kody Keplinger) – Knihu bych si strašně moc chtěla přečíst ta základě tvé skvělé recenze. Samozřejmě (:D). Vím, že můžu čekat přesně to, co píšeš, a vážně se na to těším. Čím dřív, tím líp. Takže bych opravdu ocenila překlad. Nejenže autorku vychvaluješ do nebe i za The DUFF, anotace vypadá skvěle, recenze je naprosto boží, takže vážně nemám důvod pochybovat. Vím, že to bude skvělá kniha, protože to knihy, které chválíš, bývají. Taky bych si přála po dočtení vyslovit to: Pááááni… 🙂

 22. Simcsa napsal:

  Slovensko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.

  Anna dressed in blood.
  Knihu si plánujem niekedy kúpiť po anglicky, keďže má vážne skvelé recenzie, ale keby medzitým vyšla, tiež by som sa nenahnevala. 😀 V každom prípade si ju kúpim. A má aj krásnu obálku a zaujímavý dej, čo viac človek môže chcieť? 🙂

  Alebo by som prijala preloženú The Duff, ktorú som už čítala, a keďže sa mi veľmi páčila a plánujem ju čítať znova, tak by som si ju aj kúpila.

 23. Sue de Light napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Přála bych si přeloženou knihu Shatter me. Nevím, jestli se to náhodou neplánuje, ale kdyžtak budu moc ráda. Nalákala mě hlavně obálka a v druhé řadě trailer a samozřejmě pochvalné recenze.

 24. Kacennnka napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.

  The Lonely Hearts Club – Právě dočteno a je to neskutečné! Naprosto výborný příběh, výborné postavy, styl, jakým to bylo psané… Ufff… Jsem z toho prostě na větvi. 😀 A taky by se mi moc líbilo, kdyby byl český překlad a já ho mohla vzít a omlátit kamarádce o hlavu, aby na mě konečně přestala kašlat kvůli klukovi. 😀
  Kacennnka recently posted..Recenze: Andělé nociMy Profile

 25. Kristin R. napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.
  Shatter me – Tahereh Mafi
  Kniha mě zaujala už před tím,než vyšla.Přečetla jsem jednu kapitolu ale pak začaly zkoušky a různé přípravky tak jsem to vzdala,jelikož ve čtení v aj ještě nejsem tak zběhlá.Chystám se ji určitě dočíst, kvůli tomu,že mě zaujala anotace,obálka a i recenze.A vůbec bych se nebránila kdyby ji vydali v čj.
  Kristin R. recently posted..Vyjde : Becca Fitzpatrick – Finale (Info)My Profile

 26. majka22212 napsal:

  Slovensko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  The DUFF – Cody Keplinger
  Knihu som už síce čítala, ale mnoho ľudí by si ju aj chcelo prečítať, ale buď si myslia, že ich angličtina je slabá alebo sa boja, že v dôsledku že kniha bude v angličtine ich to v polovičke prestane baviť. A tiež preto, lebo je v nej skutočne veľmi dobre ukázané, ako sa ľudia navzájom potrebujú a že vzťahy nie sú také, ako sú prezentované vo filmoch.

 27. Terra napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Blood Red Road (Moira Young)
  Tuhle knihu bych ráda viděla v češtině hlavně z toho důvodu, že se o ní píše, že je lepší jak Hunger games. Hunger games serii zboznuju a proto bych se ráda o kvalitě této knihy přesvědčila. A dalším důvodem je to, že mám pocit, že podobných distopických knih je na našem trhu málo.

 28. Suši napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Avalon High (Meg Cabot)
  Strašně jsem se zamilovala do filmu, příběh mě naprosto nadchnul a ráda bych si knížku přečetla v češtině. Zanedlouho pojedu do Anglie a ukořistím si EN verzi, ale moje ájina je na houby, a proto bych strašně strašně byla ráda, kdyby mi ji někdo přeložil. Snad jednou… =)
  Suši recently posted..(RC) Review: Muž ve stínuMy Profile

 29. Wolf Draven napsal:

  Česko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Já bych jich chtěla hned několik, ale hodně mě zaujala tvoje recenze na The Ghost and the Goth, takže bych se přiklonila k téhle v tento moment. ANotace této knížky mě zaujala už dávno, ale ten obal mi přišel taky trošku kýčovitý, přesně jak jsi psala, ale myslím si, že by to mohlo být zajímavé čtení nejen pro mě, ale i pro spoustu dalších knižních nadšenců 🙂
  Wolf Draven recently posted..Recenze When You Reach Me – Rebecca SteadMy Profile

 30. Evk napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  The Body Finder (Kimberly Derting): Četla jsem pochvalné recenze z Česka i zahraničí. Většinou se kniha nedostala pod 3 hvězdičky, což vůbec není špatné. Podle mě už tahle série patří ke „klasice“, o které každý zájemce o YA alespoň něco slyšel. Láká mě paranormální složka knihy, ale i vztah hlavních hrdinů. Líbí se mi i obálky a pokud by měla série vyjít česky, bylo by fajn, kdyby zase měla na obálce nějaké přírodní prvky.

 31. VeEee napsal:

  Česko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Partials – Pamatuješ, jak jsme se spolu bavily o tom, jestli bych jí zvládla přečíst a ty si říkala, že tam jsou nějaké technické vymoženosti, ke kterým potřebuji slovník a tak? Popsání viru a podobně? No tak právě proto bych chtěla aby u nás tato kniha vyšla. Anotace mě hodně zaujala a jsem na to zvědavá. Protože jinak si to asi ani nepřečtu. Moje ingliš není dokonalá a tak proto :D. Navíc má ta knihy super sexy obálku :D, no prostě hezkou a tak bych si to ráda přečetla a tak 🙂
  VeEee recently posted..Waiting on Wednesday (#47)My Profile

 32. Nikarika napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Shatter Me (Tahereh Mafi) – Určitě tuto knihu. Velmi mě zaujala anotace a tvoje recenze. Jen, když si představím, že tolik dní trávila sama, přijde mi jako hrdinka. Já bych to nevydržela! Neumím se vyjádřit, proč bych chtěla tuto knihu v češtině, ale vím, že kdyby vyšla, prostě bych si ji musela přečíst! 🙂
  Nikarika recently posted..MemesMy Profile

 33. Evelin napsal:

  Slovensko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Autor: Cassandra Clare
  Originální název: Clockwork Angel
  …túto knižku by som si veľmi priala prečítať, pretože sa tam nachádza množstvo nadprirodzených postáv a ja fantasy priamo zbožňujem 8P Tvoja recenzia na ňu ma zaujala, ale ja v čítaní po anglicky nie som vôbec dobrá 8D preto by som uvítala preložiť ju do češtiny alebo slovenčiny 8)
  Evelin recently posted..V zajatí snov: Precitnutie (#1)My Profile

 34. Sobecká Zíťa napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.

  Touch of power. Máš hezky napsanou recenzi. Je to fantasy. Má to i zajímavou obálku, a líbí se mi jméno Avry (:D) . Obsahuje to fakt spoustu věcí, který já ráda.

 35. meliora napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.

  Shadowspell od Jenny Black :)) krásná obálka, že se člověk nají i očima a Ethane, no co k němu dodat… já ráda takové typy 🙂

 36. Zdenina napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Angel (L.A. Weatherly) – mám ráda knihy s andělama a tato kniha mě velmi zaujala, stejně jako tvá recenze. Potyčky mezi dobrými a zlými anděli sice není zas tak originální zápletka, ale přesto dofám, že by se mi kniha mohla líbit.
  Zdenina recently posted..KvMM – Kočka mnoha barevMy Profile

 37. Anette napsal:

  Česko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Jak bych si měla vybrat jednu knihu, tak by to asi byli knihy ze série The Demon Trappers. Tato série mě zaujala nejen dobrými recenzemi, ale i anotací a obálkami. Z tvých recenzí se mi nejvíce líbila postava Becka.

 38. Ivya napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Fracture (Megan Miranda) – tahle kniha mě totiž opravdu chytla. Bylo snadné sžít se s Delaney a prožívat všechna její zklamání z chování okolí. Jen se divím, že „nevybuchla“ dřív 😉
  U mne si vysloužila pět hvězdiček.
  Ivya recently posted..Lucie Adamová: Odstíny životaMy Profile

 39. Vendy napsal:

  Česko; Šepoty ze záhrobí i Zrozena o půlnoci

  Clockwork Angel (Cassandra Clare) – miluju TMI a tak bych si od autorky této série chtěla přečíst i další knihu:))

 40. Katys napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Partials (Dan Wells) – Na knize mě zaujala hlavně obálka a po přečtení anotace jsem měla jasno v tom, že si knihu někdy rozhodně musím přečíst. Velmi originální nápad, ve kterém kupodivu chybí vlkodlaci a upíři, jak už jsme si v poslední době zvykli a proto bych byla ráda, kdyby kniha vyšla i v ČR:)
  Katys recently posted..Recenze: Pokrevní poutaMy Profile

 41. Tkery napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí i Zrozena o půlnoci

  Delirium (Lauren Oliver)- Četla jsem Chvíli před koncem a tato kniha se mi strašně líbila a ráda bych si chtěla přečíst ostatní knihy od této autorky. I obálka je zajímavá a já bych byla ráda, kdyby tato kniha vyšla i u nás…:))

 42. Dominika Couf napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.
  Tak třeba The Ghost and the Goth, akorát se mi zdá, že vydání už někde je naplánované (teď si nejsem jistá). Asi proto, že jsem ještě v pubertálním věku a mám ráda filmy/seriály/knížky ze školního prostředí-zní to divně, ale nenaživo to je úplně jiný 😀 Ale tak třeba Hunting Lila podle anotace vypadá na zajímavou knížku-hrdinka dokáže hýbat předměty pomocí pohledu-to, podle mě, není moc využitý námět na českém trhu 😉 ikdyž je tam zas nějaký ten kluk.. 😀 ty jsi knížkou nebyla asi moc nadšená, ale tak já bych ji brala asi kvůli tomu, že upírů mám už fakt dost ;D

 43. Vexa napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Nemám přehled o všech knížkách, co se u nás plánují v budoucnu vydat, ale snažila jsem se vybrat takové, které mě zaujaly a o jejich českém překladu nevím. 🙂
  Zvolila bych sérii Study (Maria V. Snyder) nebo knihu Touch of Power od téže autorky, protože mě zajímá vykreslení charakterů hrdinek v knihách (jejich vývoj) a rozhodně se mi pozdávají netradiční zápletky a žánrové zařazení titulů (magie, fantasy, ..).
  A ještě bych orodovala za Anna Dressed in Blood (Kendare Blake), duchařina, to je moje. 😀
  Kromě toho se mi u všech moc líbí obálky, takže pokud by zůstaly originální nebo se povedly české v podobném duchu, tím líp. 🙂
  Vexa recently posted..On the way …My Profile

 44. Sammy napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci.
  Určitě to je Deamon trapers nebo tak nějak od Jane Oliver. Další také nevím jestli se plánuje The Chronicles of Nick.

  Chtěla bych Daemon trapers už jen kvůli tomu že tenhle styl knih mám ráda. Lovce nadpřirozených bytostí zbožňuju a ktomu tvé dobré hodnocení na tuto sérii mě žene k stále větší touze si toto přečíst až tedy potom co ji uvidím vyjít v čj. Také mě velice lákají obálky
  Chronicles of Nick se mi hned zamlouvaly již podle obálky. Prostě se mi líbí a obsah taky není k zahození. Myslím že tuto sérii taky hodnotíš dobře takže si myslím že tahle kniha stojí za přečtení.

 45. Haiska napsal:

  Česko – Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Nevermore by Kelly Creagh. Tuto knihu už bych si chtěla přečíst od té doby, co jsem si na ni u tebe přečetla recenzi. Wohou, takže jsem se 2x rozmýšlet nemusela, i když bych si přála tolik knih ( jako ostatně každý ;)) aby u nás vydali. Nevermore zaujme nejen obálkou, ale i anotací, kde je použita báseň od E.A. Poa. Jedná se o hororovější knihu a to mě právě zaujalo. Podle recenzí, je tato kniha něco úplně jiného, ale to se dá říci o hodně knihách. Navíc Varen vypadá na vážně ,,cool boye,, 😀

  Ale líbily by se mi knihy i jako Partials, Haunting lila, The body finder, The Ghost and the Goth, Take the soul, Ingarnate, Switched,…
  Haiska recently posted..Review – SplynutíMy Profile

 46. Paži napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Když jsem četla tento článek hned první kniha mě napadla Partial, ale pak jsem se rozmyslela a zvolila jsem knížku Anna dressed in blood. Narazila jsem na ní už dřív a všimla jsem si, že i ty jí tu máš zrecenzovanou. A proč právě tuhle knížku? Tak zaprvé mě zaujal děj a hlavě, že je to horor. Pořádný horor jsem ještě nečetla, takže tuhle knížku bych na českých pultech uvítala (no a přiznejme si i kvůli té obálce :D)
  Paži recently posted..Posuď knihu podle obalu – 15My Profile

 47. Magdallenne napsal:

  Česko; Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Já bych si moc ráda v češtině přečetla sérii Glass od Maria V. Snyder. Moc se mi líbí její styl psaní (zatím jsem četla jen Inside out a Inside in) a téma magie mám v oblibě.

 48. Terisekk napsal:

  Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci

  Dlouho jsem přemýšlela, kterou knihu napsat, protože je hodně knížek, které bych si chtěla přečíst, ale bohužel moje angličtina je nic moc.
  Ráda bych si v češtině přečetla sérii Insider od Maria V. Snyder. Zaujala mě anotace i tvoje recenze, která mě na knihu navnadila. Byla bych ráda kdyby knížka vyšla i v ČR.
  Snad nebude vadit, když ti vypíšu i další knihy, které bych si ráda přečetla: Anna Dressed in Blood, Nevermore, Partials, The DUFF.

 49. missviolet napsal:

  Slovensko, Česko, Šepoty ze záhrobí, Zrozena o půlnoci
  Name: Aneta Mišíková
  Email: missviolet@azet.sk
  Shatter me od Taheref Mafi, pretože poznám blog autorky a jej články ma nesmierne bavia, páči sa mi štýl, akým píše a aj príbeh znie veľmi zaujímavo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..