Waiting on Wednesday (62)

Marcelo ve skutečném světě
Francisco X. Stork

Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat.

Tento jedinečný příběh je příběhem o spravedlnosti i krutosti světa kolem nás a o tom, že každý z nás může někdy zaslechnout hudbu své duše.

Na knihu jsem docela zvědavá, protože se podobným tématům spíše vyhýbám. Proč? Je mi vždycky toho člověka při četbě líto. Čas od času mám ráda i emotivně laděné příběhy, ale říkám si, že zlého je na světě i tak dost, a proto si spíš vybírám jiné fantasmagórie.

 

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

2 Responses

  1. mynonka napsal:

    Obálka je nádherná:). Kdo má rád autistickou tématiku, doporučuji film „Jmenuji se Sam“.

  2. Myanmar napsal:

    Vzhledem k tomu, že mezi autisty trávím pomalu stejně času jako ve škole, mě tato kniha vážně zaujala 🙂 Na druhou stranu mi ale výše zmíněné příznaky sedí spíše na schizofrenii než na autismus. Zrovna teď docházím za jednou schizofreničkou, která má sluchové halucinace.
    Každopádně kniha vypadá zajímavě a má vážně pěknou obálku .)
    Myanmar recently posted..The Summoning – Kelley Armstrong (Rychlorecenze)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..