Vánoční knižní hop – přihlášení

Před pár dny jsem na FaceBooku a na GoodReads nadhodila otázku, jestli by bloggeři měli zájem zúčastnit se klasického hopu, který je v zahraničí opravdu oblíbený a častý jev. U nás by to ještě před rokem nešlo, protože tolik knižních blogů nebylo a ne každý pořádal soutěže o knihy. Pro ty z vás, kteří s hopováním nemají zkušenosti, zkusím ve zkratce vysvětlit, o co vůbec jde a pak se přesunu k pravidlům.

Knižní hopování spočívá v tom, že nějaký blog (nebo více blogů ve spolupráci) vyhlásí tématické soutěžení na určité období (vánoční hop, velikonoční hop, podzimní hop, letní hop atd.) Vyhlašují tento hop o měsíc dříve, aby se do něj mohlo přihlásit co nejvíce blogů. Bloggeři se přihlašují do linkovačů a jakmile přijde určený čas, musí uveřejnit soutěžní článek. Čtenáři tak pak „hopkají“ z jednoho účastnícího se blogu na druhý.

Jaký je tedy princip hopování? Soutěžící můžou vyhrát knihy (a jiné ceny), bloggeři získají nové čtenáře. Je to oboustranná výhra.

 

Jaká jsou pravidla:

+ Tento linkovač slouží POUZE pro bloggery! Čtenáři dostanou svou šanci až při začátku hopu.

+ Do linkovače dejte link na váš blog, POUZE název svého blogu, do závorky pak, jestli se jedná o CZ nebo SK soutěž nebo obojí – (CZ), (SK), (CZ & SK). Usnadní to tak čtenářům soutěžení.

+ Přihlašování je spuštěno ode dneška do 5.12.2011. Pak se linkovač uzavře.

+ Po přihlášení si vezměte obrázek hopu (menší verze), který MUSÍTE mít uveřejněný v bočním menu blogu a který by měl odkazovat na váš příspěvek. Samozřejmě tento příspěvek zatím nemáte, takže si do menu uveřejníte pouze obrázek. Později z něj pomocí tagů <a href=“přímý_link_na_váš_příspěvek„><img src=“adresa_obrázku“ width=“80% /></a> budete na příspěvek odkazovat.

+ Pak si vězmete link, který uveřejníte pod svůj příspěvek do hopu (pod váš text), aby mohli čtenáři odhopkat na další blog. Pro ty, kteří nemají zkušnosti s linky – pro uživatele Bloggeru/Wordpressu je Code n.3 (ten dáte do HTML kódu stránky, v Bloggeru je to Upravit HTML), pro uživatele Blogu/Pise/a já nevím co ještě pak Code n.2

+ Pokud jste z toho kódování zmatení, nevadí. Můžte jednoduše v den začátku odkázat na můj hopkací příspěvek (myslím ten uveřejněný 6.12., ne tento, tenhle slouží pro vás).

Takže repete: Přihlásíte se, vezmete si obrázek, vezmete si link

+ V příspěvku, který uveřejníte 6.12. (!) odkážete na můj blog, jakožto na pořádajícího.

+ Pravidla soutěžení si stanovujete sami. Je mi jedno, co si dáte jako podmínky a je mi jedno o jaký druh knihy se bude soutěžit. MUSÍ to ale být kniha. Pokud chcete ke knize něco přidat, jak je libo. Může se soutěžit i o více knih. Tohle nechávám na vašem uvážení.

+ Příspěvek uveřejníte 6.12.2011. V ten den začíná soutěžení a končí 22.12.2011.

+ Pak si spočítáte vstupy a 24.12. uveřejníte výherce – ráno, odpoledne, večer, je mi to jedno. Důležité je, aby to bylo 24.12. Samozřejmě chápu, že určitě budete mít jiné starosti, než sedět u počítače a piplat se s počítáním vstupů a vybíráním výherců. Proto nebude vadit, když jméno výherce (nebo výherců) postnete 25. nebo 26.12. Ale zkuste to nepřekračovat dál. Jde o to, aby se kniha nadělila pod stromeček 🙂

Možná jste z toho kvanta informací zmatení a neorientujete se v tom. Snažila jsem se napsat všechno srozumitelně a tak, abyste to pochopili. S vlastním hopem nemám zkušenosti, takže je možné, že jsem na něco zapomněla, něco vynechala. Pohybuju se v hopování dlouho, takže principy znám a přijdou mi logické, pro neznalé to ale může být překombinované. Nebojte, ono to půjde. Až uvidíte můj příspěvek, budete vědět, jak to v praxi vypadá. Pokud máte nějaké otázky, něco vám není jasné a tak vůbec, ptejte se.

Hopování zdar!

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

Taky by se vám mohlo líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..