RC review: Jako led

JakoLed_bookAutor: J. Lynn (Jennifer L. Armentrout)
České datum vydání: 16.4.2014
Knižní série: Jako led (Frigid)
Díl: první
Žánr: new adult, romance, erotika
Věková hranice: 18+
Nakladatel: Baronet

Sydney je do Kylera zamilovaná už od malička, ale je jí jasné, že se na ni nikdy nebude dívat jinak než jako na velice dobrou kamarádku. I když si myslela, že se s tímto faktem docela srovnala, pokaždé jí píchne u srdce, když ho vidí ve společnosti holky, která má daleko větší odvahu a daleko menší soudnost než ona. Je pevně rozhodnutá ukázat mu, že se v ní toho skrývá daleko víc, než by si myslel. Do karet jí zahraje samotný osud, když je bouře uvězní na horské chatě bez možnosti návratu domů.

Kyler považuje Sydney za jediný dobrý a stálý bod ve svém životě a nedokáže si představit, že by ji neměl po boku. Je to jeho nejlepší kamarádka. Vše se ale změní v momentě, kdy je sněhová bouře odřízne od přátel. Mělo jít jen o další výlet na horskou chatu, jaký podnikali už několik let předtím, teď se z toho stává něco úplně jiného a Kyle si začíná uvědomovat, že k Sydney cítí něco daleko víc…

Romance jako na běžícím pásu

Vypadá to, že Jennifer L. Armentrout píšící pod pseudonymem J. Lynn zjistila, že romancím se v současné době velice dobře daří a je docela jedno, že jich je takové množství, až z toho člověku oči přechází.

Vydává jednu knihu za druhou a čtenáři je s radostí hltají. Není se čemu divit, ačkoliv jsou postavené na již provařených klišé, čtou se neuvěřitelně lehce a rychle.

Překlad

Český překlad knihy musím opět pochválit. Kniha se mi četla dobře, příliš jsem se u textu nepozastavovala, ačkoliv bych místy zvolila třeba jiné slůvko. Ale to je věc v kusu. Za mě určitě palec nahoru.

Postřehy a pocity

Už podle anotace poznáte, o čem asi tak kniha bude a jak se nejspíš bude vyvíjet. Máte recht. Autorka mě ovšem dokázala překvapit vedlejší lehce detektivní dějovou linkou, která dá vlastně plno situací do pohybu a ke konci dost výrazně zasáhne. Myslela jsem si, že půjde o další stokrát převyprávěný příběh – a ono to v podstatě je i pravda – ale i tak mě to čtení bavilo.

Hlavní hrdinka je sice až přehnaně naivní a hlavní hrdina zase až moc natvrdlý, ale společně jim to funguje a vám tak to klišé ani tolik nebrnká na nervy. Vedlejších postav si zase tolik neužijete, protože na to vlastně není ani moc prostor, ale vadit vám to nebude. Určitě si přijdou na své i ti, co mají v knihách radši nějakou tu peprnější erotickou scénu.

Hodnocení

Jako led nepřináší do žánru nic nového, ve své podstatě staví na již dávno provařeném schématu příběhu, který vás prostě bude bavit – nebo ne.

Jde o klasickou romanci o tom, jak přátelství přerostlo v něco víc, jen je vše okořeněné nějakou tou lechtivou scénou. Jako odpolední či večerní jednohubka za to rozhodně stojí. Proto si zaslouží 4 hvězdičky.

Jako led si můžete objednat na stránkách nakladatelství Baronet.

Chtěla bych touto cestou poděkovat nakladatelství Baronet za poskytnutý recenzní výtisk knihy.

Syki

Nejpohodlněji se cestuje na stránkách knih. A já cestuju velice ráda a často.

You may also like...

1 Response

  1. jane napsal:

    Miluju tu knihu. Přesně jak jsi řekla, je to obrovské klišé, ale jak se zdá, četla jsem to ve správný čas a velice jsem si knihu zamilovala. Stejně, jak ostatní díla této autorky. Ráda bych ti proto doporučila sérii Lux, příjde mi, že si s tím autorka hezky hraje a hlavní postavy nejde nemilovat 🙂 Je to sice fantasy, ale myslím, že tobě to vadit nebude 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..